Kodėl turėtumėte priimti dizaino mąstymą

Autorius: Lewis Jackson
Kūrybos Data: 5 Gegužė 2021
Atnaujinimo Data: 14 Gegužė 2024
Anonim
Design Thinking as a Mindset
Video.: Design Thinking as a Mindset

Turinys

"Nežinau, ar IDEO galėjo išgelbėti Amerikos automobilių pramonę, bet mes būtume pradėję nuo putplasčio šerdies ir karšto klijų pistoleto."

Tai yra viena iš apgaulingesnių Timo Browno citatų, tačiau ji suteikia jums trumpą vaizdą apie tai, kas yra dizaino mąstymas - vienas iš plačiai paplitusių kūrybinių industrijų žodžių. Galite tiesiog pavaizduoti IDEO generalinį direktorių ir jo komandą, eskizuojančius, klijuojančius daiktus ir kuriančius dešimtis skirtingų automobilių, kelių, robotų ir gamyklų, kad Detroitas grįžtų į savo vėžes. Tai netgi galėtų veikti, kas žino?

Ši eilutė ateina iš Browno knygos „Change by Design“, kuri taip pat kiek blaiviau paaiškina dizaino mąstymo sampratą: „Dizaino mąstymas yra į žmogų orientuotas požiūris į inovacijas, kuris remiasi dizainerio įrankių rinkiniu, kad būtų integruoti žmonių poreikiai. technologijų galimybes ir verslo sėkmės reikalavimus “.


Įsivaizduokite, kad naudosite savo projektavimo įgūdžius, kad pagerintumėte sveikatos priežiūrą, pakeistumėte žemės ūkį ar pakeistumėte mokyklų mokymą

IDEO su vadovu Timu Brownu padėjo dizaino mąstymą paversti viena aktualiausių ir patraukliausių sąvokų ne tik kūrybinėse industrijose, bet ir visoje ekonomikoje. Tai įdomi idėja, kuri yra pritaikyta beveik kiekviename sektoriuje, ir suteikia kūrybininkams visas priežastis būti optimistais.

Žinoma, įgūdžius, kuriuos išmokote kaip dizainerius, galima panaudoti kuriant naują logotipą, brošiūrą, svetainę ar skelbimų kampaniją. Bet įsivaizduokite, kaip jas panaudoti sveikatos priežiūros paslaugų teikimui gerinti, žemės ūkiui pakeisti ar mokyklų mokymui pakeisti. IDEO dirbo visose šiose srityse, o vienas iš Timo Browno projektų yra žiedinės ekonomikos projektavimo vadovas. Verta patikrinti.

Kartojasi pašėlusiai

Iš produkto dizaino fono IDEO pradėjo kloti pamatus daugiau nei prieš 25 metus. Šiandien kompanija dirba petys į petį su dešimtimis kitų didelių kūrybinių drabužių, kurie visi apima panašias idėjas. Per „Wolff Olins“ generalinio direktoriaus pareigas Ije Nwokorie (kuris dabar yra „Apple“ vyresnysis direktorius) padėjo dizaino mąstymą paversti pagrindine prekės ženklo agentūros praktika. Jam tai susideda iš trijų elementų: tyrinėjimo, hipotezės ir kūrybos.


„Tai turi būti tyrinėjama, todėl turėsite išeiti ir suprasti žmones, kurie nėra jūs. Jame yra visos etnografijos, žmonių stebėjimo ir panašios technikos “, - paaiškina jis.

„Antras dalykas yra tai, kad ji mano, kad praeitis yra naudinga tik stimulams ir įkvėpimui, tačiau atsakymas bus toks, kokio dar nematėme. Todėl jis turi būti pagrįstas hipotezėmis ir kartoti. Jūs nesakote, kad vienas plius vienas yra lygus dviem, jūs sakote: Štai 18 būdų, kaip mes galime išspręsti šią problemą, padėkime juos ten, išbandykime, pakartokime ir patobulinkime juos ir suraskime vieną sprendimą “.

Praeitis naudinga tik stimului ir įkvėpimui, tačiau atsakymas bus toks, kokio dar nematėme

Jis tęsia: „Ir tada paskutinis dalykas yra tas, kad dizaino mąstymas sako, kad tie dalykai turi būti suprojektuoti. Tai šiek tiek reiškia, kad toms problemoms spręsti turime naudoti pagrindinius dizaino įrankius. Kokios yra dizaino priemonės? Jie yra forma, forma, judėjimas ir laikas - ir kad mes turime sukurti tai, kas skiriasi nuo to, kas kada nors egzistavo anksčiau “.


Firmos kalba

Pavyzdys, kurį jis cituoja iš Wolffo OIino repertuaro, yra „dotdot“, atvirojo šaltinio „Zigbee“ kalba, kuria daiktų interneto įrenginiai naudojasi bendraujant.

Prekės ženklas iš tikrųjų yra kilęs iš kodo ir yra labai paprastas. Jį sudaro šie trys klavišų paspaudimai: || ir gali atstovauti šaldytuvą, kuris užsisako jūsų pieną, arba džiovyklę, kuri žino, kaip drėgni skalbiniai, nes skalbimo mašina tai liepė. Nors jūsų virtuvėje šnypščiantys antgaliai kalba tarpusavyje, prekės ženklas vartotojams nurodo, kad suderinami prietaisai gali bendrauti. Nuo to jau prasideda pokalbis…

Kaip šios minties perdavimas yra dizaino mąstymo pavyzdys? „Nwokorie“ paaiškina: „Jei problemą suprastumėte taip:„ Kaip bendrauti daiktų internetu? “, Jūs pasiūlytumėte kitokį sprendimą nei„ Kaip išspręsti problemą, kad žmonės ne visai supranta, kad šie dalykai veikia kartu ?

Vaizdo kalba kilusi iš kodo dalies. Tai du taškai ir du pasvirieji brūkšniai, bet tai ir prekės ženklas. Jis bendrauja, yra ikoniškas ir išsiskiria, tačiau pagrindinis jo tikslas yra išspręsti problemą „Kaip mes galime padėti žmonėms galvoti ir kurti dalykus, kurie veikia kartu?“ “

Galbūt viena iš priežasčių, kodėl dizaino mąstymas šiandien yra toks ryškus, yra tai, kad bendravimas, dalijimasis informacija internete ir socialinėje žiniasklaidoje tapo tokiomis galingomis jėgomis šiandieninėje visuomenėje. Suprojektuoti tai, ką galima suprasti intuityviai, lengvai ir natūraliai, yra vienas didžiausių dizaino mąstymo tikslų - pats dizainas perduoda savo tikslą.


Daugiau nei jausmas

Šalia to atsiranda patirtis naudojant ar vartojant tai, kas buvo suprojektuota. „Lippincott“ yra dizaino konsultavimo įmonė, kurianti daug prekės ženklo, manydama, kad dizaino mąstymas tęsiasi nuo to, kaip verslas vykdomas, iki to, kaip jį patiria klientai. Teisiniai reikalavimai, reikalavimų laikymasis, personalo valdymas, rinkodara, gamyba - viskas, ką daro klientas, gali būti patobulintas projektuojant. Nepaisant sąlyčio taško, emocija yra pagrindinis ingredientas.

„Projektinis mąstymas turėtų būti 360 laipsnių veikla, apimanti visus verslo ar prekės ženklo aspektus, tačiau išlaikant klientą proceso centre. Užduotis yra sukurti tai, kas yra labai naudinga, tačiau tuo pačiu ir gražu. Šie du susituokę elementai sukuria emocinį ryšį su klientu “, - aiškina Lee Coomber,„ Lippincott “kūrybos direktorius.


Dizainas yra verslui, kas yra gamtos evoliucija; tai įgalina prekės ženklus pasikeisti ir išlikti

Galų gale, dėl estetikos, o ne tik dėl praktiškumo, dizaineriai bus įtraukti. Jis tęsia: „Dizainas yra verslas, o evoliucija yra gamta; tai įgalina prekės ženklus pasikeisti ir išlikti.Tuo metu, kai tiek daug mūsų gyvenimo pasikeis dėl pažangos technologijose, dizaineriai turi priversti pasaulį ne tik geriau veikti, bet ir būti gražus.

„Dizainas gali leisti dizainui būti įtakingesniam, mažiau vizualiam ir labiau atverti galimybes verslui kuriant holistinę patirtį ir emocinius ryšius“.

Dizainas visiems

Ne tik didieji žaidėjai, tokie kaip IDEO, Wolffas Olinsas ar Lippincottas, yra įkvėpti dizaino mąstymo. Daugelis dizaino studijų ir butikų agentūrų yra visiškai laive. APFEL (kasdienio gyvenimo praktika) yra įsikūrusi Londone, o jo pavadinime yra pagrindinis dizaino mąstymo principas.

„Mums„ dizaino mąstymas “iš tikrųjų yra tik patrauklus metodo ir požiūrio, kurį įgyvendiname kasdieniame gyvenime, terminas - naršyti aplinkiniame pasaulyje, mokytis ir tobulėti bei eksperimentuoti. Mes prie projektavimo projektų ir problemų sprendimo einame instinktyviai, pradedant tyrimais ir tyrimais, pokalbiais su dalyvaujančiais žmonėmis, idėjų testavimu, skirtingų aplinkybių svarstymu ir atsakymu į atsiliepimus “, - sako viena iš įkūrėjų Kirsty Carter.


Studija kartu su „Mae Architects“ dirbo prieinamame būsto projekte „MyHouse“, kuris leido pirkėjams suprojektuoti savo naujus namus naudodamas iš anksto nustatytų komponentų rinkinį: įkiškite šią virtuvę į tą valgomąjį ... o, ir tegul būna apačioje.

„Mae darbas prie projekto yra praktinio dizaino mąstymo pavyzdys: jis nustatė svarbią poreikio sritį ir atsižvelgė į iššūkius, su kuriais susiduria tiek potencialūs pirkėjai, tiek statybų įmonės“, - sako kita APFEL įkūrėja Emma Thomas. „Naudodamasis šia informacija ir tyrimais, jis tiesiogiai bendradarbiavo su gamintoju, norėdamas pasiūlyti modelį, kuris pasiūlytų lankstumą, dėl kurio savarankiškas būstas būtų toks patrauklus, kartu pašalinant pirkėjų poreikį patiems valdyti projektavimo ir statybos procesą.

„Mūsų vaidmuo buvo padėti Mae sukurti viešą projekto veidą, padaryti jį prieinamą ir patrauklų jų tikslinei auditorijai. Turėjome perteikti „MyHouse“ siūlomas galimybes, nesant jokių gatavų namų vaizdų, kurie tuo metu dar buvo kuriami “.


Kontrkultūra ir nemokami tako

Toronte reklamos agentūra „OneMethod“ taip efektyviai panaudojo dizaino mąstymą savireklamos iššokančiame renginyje, kad galų gale įkūrė restoraną. Jei nuėjote į renginį ir nusipirkote vieno „OneMethod“ kūrinio meno kūrinį, gavote tris nemokamus tako. Patirtis buvo tokia autentiška, lankytojai pareikalavo, kad įmonė įsteigtų nuolatinį „taco“ restoraną, o dabar „OneMethod“ valdo dvi „La Carnita“ vietas. Be to, ji vis dar vykdo reklamos kampanijas klientams.

Kitai Toronto studijai „Blok“ dizainas yra skirtas išplėsti problemos parametrus ir rasti mažiau akivaizdžius sprendimus. „Tai yra mūsų intuicijos ir netiesinio mąstymo šlifavimas, kad galėtume atvirai tyrinėti, plaukdami tarp paprasto ir sudėtingo, kad galėtume permąstyti pačius parametrus. Kalbama ne tik apie tai, ką darome, bet ir apie tai, kaip mąstome ir ko reikia, kad tai įvyktų. Kiekvienas projektas, kurį dirbame, prasideda ir baigiasi šiuo procesu. Tai yra mūsų priemonė išgauti gylį ir rasti autentiškumą iš vidaus “, - sako įkūrėja Vanessa Eckstein.


Tai požiūris, kurio studija paprašė sukurti žurnalo „Wayward Arts“ numerį, skirtą „kontrkultūros“ temai. Kuriant žurnalą, kūrybinė siena - analogiška Timo Browno putplasčio šerdžiai - buvo pagrindinė įrankių rinkinio dalis.

„Konkultūra yra tokia didelė mūsų DNR dalis, kad šešis mėnesius praleidome plačiai tyrinėdami ir įdėję tai, ką radome, į savo kūrybinę sieną - kur viskas teka ir gyvena - judančius vaizdus ir žodžius, eilėraščius ir istorines laiko juostas aukštyn ir žemyn, ieškodami tų, kurie akivaizdūs, bet provokuojantys ryšiai atskleisti save “, - sako Ecksteinas.

Pasikonsultavęs su kultūros antropologu dr. Bobu Deutschu, Blokas sugalvojo idėją, ką iš tikrųjų reiškia kultūra ir ką reiškia kontrkultūros priešingumas, dvilypumas, įtampa ir prieštaravimas, tada tyrinėjo vaizdus ir idėjas gretindami vienas kitą. Rezultatas buvo žurnalas, stebėtinai artimas tam, kaip studija galėtų išreikšti savo tapatybę.


„Butcombe“ alaus darykla

Paskutinis patikrinimo pavyzdys yra „Halo“ prekės ženklas „Butcombe Brewery“ Bristolyje. Be to, kad alaus daryklai ir šešiems pagrindiniams jos produktams suteikė naują tapatybę, „Halo“ pasiūlė įmonei sukurti specialų asortimentą amatų alaus rinkai, sugalvojo „78“ prekės ženklą ir dirbo su alaus darykla 12 koncepcinių alų, švenčiančių 1978 m. metais buvo įkurta „Butcombe“.

Dabar „Butcombe“ kiekvieną mėnesį gamina naują alų, nes „Halo“ jiems parodė, kaip pasiekti naują rinką, įrodydamas, kad dizaino mąstymas gali būti nenugalima rinkodaros jėga.

Be limitų?

Dizaino mąstymas yra tokia galinga sąvoka, kad jis pakeičia kitus įmonių valdymo metodus. Dizaino mąstymas tampa XXI amžiaus žodžiu, vadybos konsultantai ir vadybos mąstymas laikomi praėjusio amžiaus reliktu.

Didžiulės korporacijos, tokios kaip IBM, „Procter & Gamble“, „Marriott Hotels“ ir „Fidelity“, integruoja dizaino mąstymą į savo vidinius procesus. Tačiau kai kas nors tampa proceso dalimi, iniciatyva gali būti slopinama.

Be dizaino mąstymo, mes taip pat turime įsitikinti, kad kalbame apie laukinę vaizduotę, radikalias ambicijas ir kartais magiją

Nesvarbu, kaip sunku atsisėsti ir bandyti būti dizaino mąstytoju posėdžių salėje, linksmintis, žaisti, purslų dažais, išprotėti ir tiesiog sparnais tai yra kūrybiškumo aspektai, kurių negalima pritaikyti formalizuotam procesui. Kai dizaino mąstymas tampa procesu, mes galų gale kartojame ir optimizuojame esamus dizainus, o ne radikaliai naujus.

„Pagalvokite apie dizainą kaip apie visiškai racionalią discipliną ir tai, kad jis negali sau leisti būti kitaip, o mes viską optimizuosime, o ne optimistiškai ir vaizdingai žvelgsime į ateitį“, - sako Nwokorie.

„Be dizaino mąstymo, mes taip pat turime įsitikinti, kad kalbame apie laukinę vaizduotę, radikalias ambicijas ir kartais magiją. Tie dalykai gyvena ne taip patogiai, kaip daugelyje organizacijų yra apibrėžtas dizaino mąstymas “.

Šviežios Leidinės
IE pirmauja naršyklės GOV.UK duomenys
Skaityti.

IE pirmauja naršyklės GOV.UK duomenys

Artėjant GOV.UK leidimui, organizacija rašė apie avo naršyklė palaikymo prendimų loginį pagrindą. Bandymai turėjo vykti naršyklė e, naudojančio e du procentu ar daugiau, o prieiga prie informacijo buv...
Dienos vaizdas: Apšviesti kvietimai, kuriuos pateikė DMSQD
Skaityti.

Dienos vaizdas: Apšviesti kvietimai, kuriuos pateikė DMSQD

Kompiuterija: papa akok mum apie projektą ... Kyle'a Wilkin ona : Šių metų pradžioje DM QD bendradarbiaudama u vietine lazerių kompanija „Cutting Technologie “ ukūrė „Apšvie tą parodą“: dizaino la...
„Corel Painter“ 2017 m
Skaityti.

„Corel Painter“ 2017 m

Kartu u daugybe patobulinimų, kurių čia nebuvo galima apimti, naujieji įrankiai ir funkcijo , ypač „gradient expre “ dažų ir tek tūro įrankiai, verčia 2017 metu atnaujinti ir atrodo, kad „Corel“ lieka...