Haraldur Thorleifsson dėl to, kad yra klajoklis dizaineris

Autorius: Lewis Jackson
Kūrybos Data: 6 Gegužė 2021
Atnaujinimo Data: 19 Birželio Birželio Mėn 2024
Anonim
OVER-THE-SHOULDER, S02E06: ANTON REPPONEN
Video.: OVER-THE-SHOULDER, S02E06: ANTON REPPONEN

Turinys

Nepaisant to, kad jaunesniaisiais metais viskas vyko nuo filosofijos iki finansų ir konstrukcijų inžinerijos, dizainas buvo vienintelis Haraldur Thorleifsson - dar žinomo kaip Halli - gyvenimas. Ir kai jis apsisprendė dėl karjeros, stumdamas pikselius, jo pastangose ​​nebuvo nieko nuoširdžiai.

Iki šiol jis sukaupė klientų sąrašą, kuriame buvo „Google“, „The Economist“, „YouTube“ ir „Microsoft“, įsteigė savo visų paslaugų agentūrą - „Ueno“ - ir pasiėmė „Webbys“, „Awwwards“ ir „FWA“ - jau nekalbant apie neto apdovanojimą už išskirtinę portfelio svetainę . Mes kalbėjomės su klajojančiu dizaineriu, norėdami sužinoti, kaip jis pradėjo, raktas į puikią asmeninę svetainę ir koks buvo darbas su Kalėdų seneliu.

Sveiki! Kodėl nepristatote savęs ir savo darbų?

Labas! Mano vardas Halli, aš esu kūrybinis direktorius ir dizaineris dalykų, kurie rodomi ekranuose. Aš esu „Ueno“, visos paslaugos skaitmeninės agentūros, įkūrėjas ir vadovas. Aš esu kilęs iš Islandijos, tačiau pastaruosius kelerius metus daugiausia dirbau tarptautinių klientų labui. Mūsų dabartiniai „Ueno“ klientai yra tokios puikios kompanijos kaip „Google“, „Fitbit“, „Reuters“, „Medium“ ir „Dropbox“.


Kada pirmą kartą susidomėjote dizainu?

Kurti IT kursą pradėjau kurdamas finansų studijas vietos universitete. Greitai perėjau į „Flash“, kur pasilikau kelerius metus, ir tada grįžau prie dizaino. Aš tikrai kada nors kūriau pikselius. Negaliu daug piešti ant popieriaus lapo, o spaudos dizainas manęs niekada nedomino - pasaulyje yra per daug fizinių dalykų.

Koks buvo jūsų karjeros kelias?

Ilgą laiką su dizainu siečiau vėl ir vėl. Aš naudoju dizainą, kad išlaikyčiau save universitete, baigiau filosofijos bakalaurą, finansų bakalauro laipsnį ir tada perėjau į ekonomikos magistro laipsnį. Maždaug tuo metu, kai ieškojau ekonomikos disertacijos temų, supratau, kad nenoriu būti ekonomistas, todėl atidėjau tai ir vėl pradėjau kurti. Vienu ar kitu metu studijavau statybų inžineriją, Trečiojo pasaulio plėtros studijas ir dainų rašymą. Spėju, galima sakyti, aš buvau visur, bet pastaruosius penkerius – septynerius metus didžioji mano profesinio darbo dalis buvo kažkaip susijusi su dizainu.


2007 m. Persikėliau į Niujorką dirbti Kubos taryboje, kuri buvo maža skaitmeninė agentūra, turinti keletą labai didelių klientų. Aš ten išbuvau maždaug metus, kol grįžau į San Franciską, kad sutelkčiau dėmesį į savo laisvai samdomą darbą. Aš daug dirbau su „Upperquad“, SF įsikūrusia agentūra, o tada praėjusių metų pabaigoje įkūriau savo skaitmeninę agentūrą „Ueno“, įsikūrusią Islandijoje.

Kas paskatino įkurti savo agentūrą? Ar tai kėlė netikėtų iššūkių?

Apie septynerius metus dirbau savarankiškai, o projektai darėsi vis didesni ir sudėtingesni. Aš visada turėjau bendradarbių, kuriuos prireikus dalyvaudavau projektuose, taigi tam tikru būdu jau vadovavau agentūrai. Bet supratau, kad matau ribas pagal mastą, taip pat turėjau problemų paaiškindama potencialiems klientams, kad jie ne tik mane gaudavo, tai buvo visas skaitmeninis pasiūlymas. Taigi susirinkau keletą savo bendradarbių, radau keletą naujų žmonių ir sutelkiau visa tai į vieną darinį. Manau, kad iššūkių yra, bet nė vieno, kurio nesitikėjau. Jei atvirai, tikėjausi, kad tai bus sunkiau, nei pasirodė. Bet tai dar ankstyvos dienos, susisiekite su manimi po kelių mėnesių!


Dirbote su daugybe aukščiausių technologijų kompanijų. Kaip sekasi nusileisti tokiems dideliems klientams?

Pirmieji žingsniai visada būna sunkiausi, tačiau turėdami gerą patirtį ir keletą tvirtų projektų po savo diržu, galite juos naudoti kaip savo sugebėjimų įrodymą. Mes gauname daug mums nurodyto darbo, todėl tai padeda užmegzti gerus santykius su klientais - mano patarimai būtų pristatyti laiku, būti malonu ir padėti jiems pasiekti savo tikslus. Be to, per savo asmeninę svetainę ir „Dribbble“ paskyrą gaunu daug projektų užklausų. Mano svetainė buvo rodoma čia ir ten, ir man pavyko sukurti didelį „Dribbble“ sekėją, kuris padeda.

Vėlgi, turėdamas tokį klientų sąrašą, kaip išlaikyti save kūrybiškai žvalų? Ar kada jautiesi perdegęs?

Aš kartais dirbu per daug ir tai beveik visada lemia perdegimą. Manau, kad 40 valandų darbo savaitė yra dėl tam tikrų priežasčių. Turite leisti laiką su šeima ir draugais. Keliaukite, klausykitės muzikos, susipažinkite su naujais žmonėmis. Iš esmės skirkite laiko mėgautis gyvenimu, kol jis dar nesibaigė.

Ką patartumėte vyresniajam dizaineriui, norinčiam tapti kūrybiniu direktoriumi?

Žinokite savo stipriąsias ir silpnąsias puses. Sukurkite savo komandą ir žinokite jų stipriąsias bei silpnąsias puses. Pasitikėkite žmonėmis, su kuriais dirbate, suteikite jiems kuo daugiau kūrybinės laisvės, bet žinokite, kada juos nustumti į teisingą kelią. Turėkite projekto viziją ir būkite pasirengę kovoti už jį. Supraskite, kad klientas turi verslo tikslų, kurie nebūtinai gali atitikti jūsų pradinę kūrybinę viziją. Prisitaikyti. Supraskite, kad jūs, greičiausiai, gyvenate dizainerio-kūrėjo burbule, todėl galbūt norėsite išplėsti savo draugų ratą.

Šių metų grynuosiuose apdovanojimuose laimėjote geriausią internetinį aplanką. Sveikiname! Kokia geros portfelio svetainės paslaptis?

Dėkoju! Na, turėti gerų projektų, kuriuos galima parodyti, akivaizdu, kad yra pliusas. Bandau sukurti istoriją apie projektus, atkreipti dėmesį į įdomius turtus ir koncepcijas, šiek tiek pažvelgti į tai, kas įvyko užkulisiuose, ir parodyti šiek tiek savo charakterio. Taip pat turėjau nemažai pagalbos iš savo gero draugo Jameso Dickie, kuris atliko visą kodavimą ir turėjo puikių idėjų bei įžvalgų.

„Google“ Kalėdų Senelio stebėjimo svetainė sulaukė didelio pasisekimo. Kaip atsirado projektas?

„Google Maps“ komanda atvyko į Aukštutinį būstą 2012 m. Rudenį ir paklausė, ar komanda turi gerų atostogų idėjų. Pagrindinė „Santa Tracker“ idėja - svetainė, kurioje vaikai galėtų sekti Kalėdų Seneliu, jam keliaujant po pasaulį, dalinant dovanas, jau buvo. Tačiau greitai supratome, kad mums reikia kažkokios platformos, kad įtampa būtų sukurta iki 24 dienos, todėl sugalvojome Kalėdų Senelio kaimą. 2012 m. Kalėdų senelio kaime buvo keletas žaidimų ir scenų, tačiau 2013 m. Visi išėjome, sukūrėme 24 unikalias patirtis ir visą kaimą pavertėme advento kalendoriumi.

Ir - nenaudojant žodžio „magija“ - kaip veikia svetainė?

Man „magija“ yra beveik teisingas žodis. Aš pats neužkoduoju, todėl nelabai galiu įsigilinti į jo specifiką, bet mes turėjome tokią nuostabią kūrėjų grupę, ir jie beveik sugebėjo pritraukti visas beprotiškas idėjas, kurias mes jiems metėme. Pabaigoje jie netgi sugebėjo padaryti visą svetainę (žaidimus ir visas) visiškai reaguojančias, o tai, mano manymu, yra tikrai puikus žygdarbis.

Kalėdų senelio projekto komanda buvo išplatinta visame pasaulyje. Kokius iššūkius tai kėlė?

Didžioji dalis mano atliktų darbų per pastaruosius septynerius metus buvo atlikta ne vietoje, todėl šiuo metu esu gana įpratusi. Man tai reiškia, kad praleidau daug laiko „Google Hangout“, ir aš puikiai mokėjau apskaičiuoti, kiek laiko yra skirtingose ​​pasaulio vietose. Kai mes padarėme pirmąjį Kalėdų Senelio projektą, buvau Tokijuje ir nusprendžiau, kad neketinu leisti geografijai trukdyti renkant talentus. Taigi pradėjau kurti geriausią komandą, kokią tik galėjau rasti. Pabaigoje mes turėjome pagrindinį iliustratorių Naujojoje Zelandijoje ir svarbiausius žmones Sidnėjuje, Čikagoje, Reikjavike, Londone, Stokholme ir daugybėje kitų vietų. Buvo keletas ankstyvų rytų ir vėlyvų naktų, bet galiausiai viskas pavyko.

Kokia didžiausia pamoka, kurią išmokote dirbdamas su visame pasaulyje pasklidusia komanda?

Maždaug pusę dienos praleidžiu „Google Hangout“. Tai tikriausiai yra ta programinė įranga, be kurios tikrai negalėčiau dirbti. Tai paprasta ir lengva nustatyti naujiems žmonėms, tačiau man žudikų funkcija yra sutelktas ekrano bendrinimas. Taip pat bandžiau naudoti tokių projektų valdymo įrankius kaip „Basecamp“, bet visada grįžtu prie senų gerų el. Jo paprastumą ir lankstumą sunku įveikti!

Kieno darbas šiuo metu daro didžiausią įspūdį internete?

Agentūros pusėje aš manau, kad „Labas pirmadienis“ yra jo žaidimo viršuje. „B-Reel“, „Fi“, „Odopod“ (dabar Nurunas) taip pat sukuria puikų darbą. Man visada patinka tokių žmonių kaip Claudio Guglieri, Anthony Goodwino ir Brijano Powello darbas, ir man iš tikrųjų pasisekė dirbti su jais visais skirtinguose projektuose.

Kokia geriausios barzdos auginimo paslaptis?

Neskusti.

Žodžiai: Martinas Cooperis

Šis straipsnis iš pradžių pasirodė internetiniame žurnalo 257 numeryje.

Įdomūs Leidiniai
Infografika atskleidžia „iPhone“ ir kitų dalykėlių paslaptis
Atrasti

Infografika atskleidžia „iPhone“ ir kitų dalykėlių paslaptis

Tai programėlė , kuria naudojame ka dien, bet ar kada pagalvojome, ka deda i viduje? Na, tikriau iai ne, bet tai tikrai ukuria įdomų infografinį projektą!Iliu tratorė, dizainerė ir tipografė Jing Zhan...
Kaip sukurti tobulą portfelį
Atrasti

Kaip sukurti tobulą portfelį

Šiandieno naujojo dizaino ab olventai u iduria u unikaliu iššūkių rinkiniu - ir tai, kaip pateikti portfolio, yra viena didžiau ių.Portfelio formatai nuolat kinta. Kaip didžio io agentūro ir tudijo ko...
5 priežastys neprasidėti nuo gražių maketų
Atrasti

5 priežastys neprasidėti nuo gražių maketų

Pirmųjų dizaino koncepcijų pri tatyma interneto projekte gali būti bauginanti per pektyva. Klientai ir (arba) kūrėjų komando ne vi ada yra 100 proc. u jū ų idėjomi , ir kartai jie taip pat negali upra...