Geras, blogas ir negražus: olimpiados logotipo tipografija

Autorius: Louise Ward
Kūrybos Data: 6 Vasario Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 18 Gegužė 2024
Anonim
Every Olympic Emblem
Video.: Every Olympic Emblem

Turinys

Šiuolaikinės olimpiados logotipo dizainas buvo ryškus, kartais ikoniškas ir visada atspindėjo to meto dizaino etiką. Galingas ir kai kuriais atvejais prieštaringas dizainas dažnai tampa simboliu tam tikram laikui ir vietai istorijoje, vaidinant didžiulį vaidmenį vykdant žaidimų rinkodarą visame pasaulyje. Tobulėjant tipografijos pažangai, nes pasaulis juda skaitmeniniu būdu, šie vaizdiniai vaizdai išsivystė ir jų vaidmuo tapo hibridiniu sprendimu, palengvinančiu sklandų žaidimų ir jo auditorijos bendravimą (panašiai kaip prekės ženklas bendrautų su klientais) ir sukurtų ilgalaikį turnyro palikimas.

Pirmasis atvaizdas ir tipo olimpiados logotipas

20-ojo amžiaus pradžios logotipai buvo linkę kurti taip, tarsi jie būtų skiriamasis ar užrašomas skiriamasis ženklas, ir tik 1952 m. Helsinkio žaidynėse pasirodė pirmasis „atvaizdo ir tipo“ dizainas. Tai sekė tradiciškesniu dizainu iki 1964 m. Tokijo žaidynių, kai šiuolaikinės koncepcijos buvo pradėtos nuosekliai taikyti olimpiniam prekės ženklui. Paprasta raudona japonų saulė, penki olimpiniai žiedai ir 1964 m. Logotipo be serifo šriftas vis dar skamba kaip šiuolaikinio dizaino piktograma.


Pradėkime

Čia aš pateiksiu savo pačių naujausių olimpinių tapatybių metodikų aiškinimą ir suabejosiu, kokį poveikį atitinkami šeimininkai bandė pasiekti pasirinkdami šriftą ir dizainą.

1996 m. Atlantos žaidynės

1996 m. Atlantos žaidynėse savo prekės ženklui buvo naudojama simbolika ir labai neįprastas šriftas. Logotipo pagrindas, pagamintas iš penkių olimpinių žiedų ir skaičiaus 100, primena klasikinę graikų koloną ir pagerbia žaidynių šimtmetį. Simbolinio fakelo liepsnos palaipsniui virsta žvaigžde, simbolizuojančia kompetencijos siekimą. Spalva taip pat vaidina svarbų vaidmenį. Auksas reiškia aukso medalius, o žalias - alyvuogių šakas, kurias senovės žaidimuose nešioja nugalėtojai - be Atlantos kaip „Medžių miesto“ reputacijos.


Dizaineriai pasirinko „Georgia“ šriftą, kurį „Microsoft“ užsakė spręsti ekrano iššūkiams

Šriftas? Logotipe naudojamas dizainas yra nenusakomas serifinis dizainas, primenantis „Century Schoolbook“. Visų ženklų ir oficialios turinio kopijos pasirinkimas buvo nustatytas komerciniu šriftu - manau, kad tai šiek tiek keistas pasirinkimas. Dizaineriai pasirinko „Georgia“ šriftą, kurį „Microsoft“ užsakė spręsti ekrano iššūkiams. Matthew Carterio sukurta Džordžija yra dizaino įskaitomumo pavyzdys, tačiau ji nebuvo skirta bendravimui popieriuje. Jo naudojimas žymi pirmąjį svarbų spausdintos kopijos projekto įgyvendinimą.

Nors pavadinimas „Džordžija“ tikriausiai padėjo pritraukti olimpinio komiteto dizainerius prie šrifto, abejotina, ar jie žinojo tikrąją monikerio kilmę. Carterio pasirinkimas buvo šiek tiek juokingas. Šriftą jis pavadino bulvarine antrašte, kuri buvo kopijos, kuria jis naudojo nustatydamas bandomąsias antraštes, dalis: „Svetimos galvos rastos Gruzijoje“.


2000 m. Sidnėjaus žaidynės

Sidnėjaus olimpinį logotipą sudaro teptuku nupiešta figūra, dar vadinama Tūkstantmečio atletu. „Sidnėjus 2000“ parašytas harmonizuojančiu teptuko scenarijumi ir penkiais olimpiniais žiedais. Paveikslas pagamintas iš simbolių ir spalvų, simbolizuojančių Australiją. Bumerangai ir saulės pasiūlymai, kartu su vandenyno ir dykumos raudonomis spalvomis, sužadina unikalų tam žemynui kraštovaizdį.

1997 m. Sukurtas Mauricio Reyeso sukurtas „ITC Binary“ yra minkštas pusiau serifinis šriftas


Nors logotipo tipografija yra ranka užrašyta, šriftą „ITC Binary“ Sidnėjaus olimpinis komitetas pasirinko oficialiu 2000 m. Olimpiniu šriftu. 1997 m. Sukurtas Mauricio Reyeso sukurtas „ITC Binary“ yra minkštas pusiau serifinis šriftas, papildantis bendrą dizainą. Tuo metu, kai buvo pristatytas logotipas, Reyesas pasakė: „Turbūt didžiausia garbė man, kaip dizainerei, yra matyti„ ITC Binary “kaip olimpinį šriftą“.

2004 m. Atėnų žaidynės

2004 m. Atėnų olimpinių žaidynių logotipe yra alyvuogių šakelių vainiko piešinys „ATHENS 2004“, ranka pieštas epigrafiniu šriftu, ir penki olimpiniai žiedai. Vainikas arba kotinos yra nuoroda į senovės olimpines žaidynes, kur tai buvo oficialus olimpinių čempionų apdovanojimas.
Kaip ir ankstesnių vasaros olimpinių žaidynių prekės ženkle, logotipo tipografija yra ranka užrašytos raidės, o visiems ženklams ir tekstiniam turiniui buvo pasirinktas komercinis šriftas. „Gill Sans“, kurį 1928 m. Nupiešė Ericas Gillas „Monotype Corporation Ltd.“, buvo oficialus Atėnų žaidynių šriftas.

„Gill Sans“, kurį 1928 m. Nupiešė Ericas Gillas „Monotype Corporation Ltd.“, buvo oficialus šriftas

Olimpinio komiteto atrankai „Gill Sans“ įtakos iš dalies turėjo senovės akmens iškirpti užrašai, kurių gausu Graikijoje. "Šių laiškų formos, ypač didžiosios, yra panašios į Gillo Sanso formas", - sakė Theodora Mantzari iš 2004 m. Olimpinio komiteto.
Be to, kad jis yra raidžių dailininkas, jis taip pat laikė save akmens drožėju. „Jis aktyviai veikė daugelyje sričių, nuo medžio graviravimo iki skulptūros, tačiau visada skelbė meilę vienam iš savo ankstyviausių įgūdžių - laiškų karpymui akmenyje, kurį jis ir toliau praktikavo visą savo gyvenimą“, - rašė Jamesas Mosley. kviestinis profesorius Redingo universitete JK, įžangoje į 2004 m. Atėnų olimpines žaidynes: šriftas.

2008 m. Pekino žaidynės

2008 m. Pekino olimpinių žaidynių logotipas tęsė tradiciją įterpti atvaizdą, žaidimų pavadinimą raidėmis ir penkis olimpinius žiedus.

Vaizdas yra stilizuotas asmuo, bėgantis arba apimantis triumfą. Šis paveikslas skirtas atspindėti olimpinį šūkį „Citius, Altius, Fortius“ arba „Greičiau, Aukštiau, Stipriau“. Tai taip pat remiasi kinų simboliu „jing“, kuris kinų kalba reiškia kapitalą ir yra antrasis Pekino vardo žodis. Emblema ir paveikslas buvo nupiešti taip, kad atrodytų kaip Kinijos antspaudas. Raudona spalva dėl savo svarbos Kinijos kultūrai yra vyraujanti logotipo spalva.

Anglų kalbos kopijai naudojamas šriftas yra kursyvas be serifo, panašus į šrifto biuro „Agenda Medium Italic“

Pekino žaidynių žodis yra „vienas pasaulis - viena svajonė“, sukurtas kinų ir anglų kalbomis. Šriftas, naudojamas angliškoje kopijoje, yra kursyvas be serijos, panašus į „Font Bureau“ „Agenda Medium Italic“.

2012 m. Londono žaidynės

Remiantis skaičiais „2012“ ir pritaikytu šriftų dizainu, 2012 m. Londono olimpinių žaidynių logotipas, ko gero, yra prieštaringiausias dizainas per 116 metų šiuolaikinių žaidimų istoriją. Prekės ženklo firmos „Wolff Olins“ sukurtą logotipą apšmeižė grafikos dizaineriai, tinklaraštininkai, dizaino kritikai ir plačioji visuomenė. „International Herald Tribune“ Alice Rawsthorn pastebėjo, kad „tai atrodo kaip grafinis atitikmuo tam, ką mes, britai, vadiname„ tėčio šokiu “- būtent vidutinio amžiaus vyras, kuris taip stengiasi būti kietas šokių aikštelėje, kad jam nepavyksta. “

Prekės ženklo firmos „Wolff Olins“ sukurtą logotipą apgaubė grafikos dizaineriai, tinklaraštininkai, dizaino kritikai ir plačioji visuomenė

Pasirinktas šriftas, pavadintas „2012 Headline“, yra nelyginis simbolių derinys, neaiškiai atrodantis kaip graikiško akmens drožyba ir grafičių užrašai. Visos raidės yra kampuotos ir nuožulnios - be išlenktų brūkšnių, išskyrus dangtelį ir mažąsias raides „O“, kurios taip pat yra vertikaliai suprojektuotos. (Galbūt jie skirti pagerbti olimpinius žiedus.) Tačiau sąžiningai kalbant apie dizainą, jis nėra skirtas informaciniams elementams. Jis skirtas sukurti žinomumą, poveikį ir įsimintinumą kaip antraštės šriftas. 2012 m. Antraštė yra derinama su „Futura“ (kur kas labiau įskaitomu šriftų dizainu), skirtą tekstiniam turiniui.
Be ginčų sukėlimo, 2012 m. Londono žaidynių pasirinktas šriftas, be abejo, tęsia įspūdingo ir galingo dizaino tradicijas. Belieka laukti, ar jis taip pat bus ikoniškas.

Kodėl neperžiūrėjus mūsų tipografijos pamokų ir neperžiūrėjus tipų terminų žodynėlio, jei kada nors pagalvojai apie klausimą, kas yra tipografija ?.

Paskutiniai Pranešimai
Ar po „Brexit“ britų dizaineriai turėtų dirbti užsienyje?
Toliau

Ar po „Brexit“ britų dizaineriai turėtų dirbti užsienyje?

Tūk tantmečiam , tokiem kaip aš, nepapra tai pa i ekė. u iję pa auli , kuriame gyvename, uteikia apčiuopiamų globalių galimybių, panašių į bet kurią kartą, kurią kada nor karta nėra patyru i.Pa tarąjį...
„iPad Pro“ ir „MacBook Air“: ką turėtumėte pirkti?
Toliau

„iPad Pro“ ir „MacBook Air“: ką turėtumėte pirkti?

„iPad Pro“ ir „MacBook Air“ gali atrodyti lengva pa irinkima . Jei ieškote „Apple“ nešiojamojo kompiuterio 1 000 varų terlingų / 1 000 dolerių regione, „MacBook Air“ atrodo vienintelė jū ų galimybė .....
Naujas piešimo iššūkis Lizzie Mary Cullen
Toliau

Naujas piešimo iššūkis Lizzie Mary Cullen

Vi ą parą trunkanty piešimo iššūkiai tampa Londone gyvenančio iliu tratorė Lizzie Mary Cullen pecialybe. Praėju iai metai ji ėmė i „Pendurance“ ir žadėjo per 24 valanda Londone nupiešti 50 kirtingų vi...