Kaip išmokti žmonių įgūdžių gali būti kaip įgyti supervalstybę

Autorius: Randy Alexander
Kūrybos Data: 27 Balandis 2021
Atnaujinimo Data: 16 Gegužė 2024
Anonim
PROFESIONALŲ ŽAIDIMAS. Kas yra sąmonė? 1 filmas
Video.: PROFESIONALŲ ŽAIDIMAS. Kas yra sąmonė? 1 filmas

Turinys

Jei stengiatės gauti įvertinimą už savo indėlį, randate laiko tobulinti savo įgūdžius ir rasti savo darbo prasmę, lengva jaustis nusivylus. Šie poreikiai, ypač kaip interneto dizainerio ar kūrėjo, dažnai nėra patenkinti, kai kolegos ir klientai bijo pokyčių ir tarsi blokuoja jūsų indėlį; vadovai skiria ribotą laiką projektavimui, nes turi nerealių lūkesčių; o departamentai kovoja tarpusavyje, užuot dirbę kartu.

Nenuostabu, kad daugelis interneto specialistų kenčia nuo perdegimo ir depresijos. Įsivaizduokite, koks būtų jūsų darbas, jei rastumėte bendrą kalbą su žmonėmis, kurie, atrodo, turi skirtingas perspektyvas; jaustis užtikrintai dėl savo indėlio; maloniai tvarkykite stresines situacijas (pavyzdžiui, sunkius pokalbius); ir išmokti save nuraminti.


Šiuos dalykus galėsite padaryti, jei investuosite laiko ir pastangų mokydamiesi žmonių įgūdžių. Tam reikia laiko, tačiau atsipirkimas stebina, tarsi įgijai supervalstybę.

Prieš keletą metų interneto dizaineris ar kūrėjas galėjo patys sukurti svetainę. Šiandien, norėdami teikti skaitmenines paslaugas, kurios tenkina klientų poreikius, turite dirbti su žmonėmis per keletą ribų:

  • Disciplinos, tokios kaip sąveikos dizainas, frontendo ir backendo kūrimas, turinys, vartotojų tyrimai
  • Organizacijos skyriai, tokie kaip rinkodara, pardavimai, produktų kūrimas, IT, klientų aptarnavimas
  • Kanalai, pvz., Internetinis kompiuterio kompiuteris, vietinės mobiliosios programos, socialinė medija, galbūt spausdinimas ir parduotuvėje

Net ir smulkaus verslo svetainėje paprastai turėsite dirbti su savo klientu kurdami vartotojų tyrimus ir turinio strategiją, kuri paprastai nepriklauso jūsų kompetencijai. Norint peržengti ribą, reikia bendradarbiauti, naudojant kitokius įgūdžius, nei kuriant ir kuriant internetą.

Tai sunku

Techniniai įgūdžiai yra būtini jūsų darbui, ir jūs juos nuolat tobulinate skaitydami, sekdami diskusijas socialiniuose tinkluose ir dalyvaudami konferencijose. Prisiminkite, kada pradėjote mokytis tokių techninių įgūdžių kaip HTML, CSS ar „JavaScript“. Kaip jautėtės?


Jei esate toks kaip dauguma mūsų, jautėtės išsigandęs ir priblokštas. Yra tiek daug ko išmokti, ir tai niekada nesibaigia; Nepaisant to, ar šiandien pasiekėte HTML (ar bet ką), visada reikia išmokti daugiau.

Tas pats pasakytina apie žmonių įgūdžius, versle dažnai vadinamus „minkštaisiais įgūdžiais“, pvz., Bendradarbiavimą, instruktavimą ir vadovavimą. Galbūt girdėjote, kad arba turite žmonių įgūdžių, arba neturite, tai mitas, kurį autorė ir pranešėja Meri Williams vadina „minkštųjų įgūdžių fėja“, kuris yra tarsi sakymas: „galite arba koduoti„ JavaScript “, arba negalite“.

Jūs nenukritote iš lovos turėdami ekspertų žiniatinklio projektavimo ir kūrimo įgūdžių, ir tas pats pasakytina apie žmonių įgūdžius.

Darbas internete yra pilnas konfliktų, nesvarbu, ar tai yra kolegos ir klientai, kurie bijo pokyčių, vadovai, turintys nerealių lūkesčių, ar departamentai, kovojantys dėl velėnos. Internetas daugeliui žmonių yra sutrikimų simbolis: galbūt keičiasi jų darbas, pasensta įgūdžiai ar kyla grėsmė verslo modeliui. Jūs esate šio trikdymo priekinėje linijoje, kai bandote atlikti skaitmeninį darbą, kuriuo didžiuojatės, - priekinės linijos, kurioje gausu nepatenkintų poreikių.


Mūsų kultūra viską blogina. Mes stengiamės išvengti konflikto, tarsi ignoruodami jį išnyksite. Užuot užsiėmę akis į akį, mes sprendžiame opias problemas arba siunčiame ilgus el. Laiškus. Mes sutinkame su specifikacija, apie kurią žinome, kad niekada neveiks, nes tai atrodo lengviau nei rizikuoti sąžiningu pokalbiu. Kiek kartų pasirinkote, kad išvengtumėte sunkių pokalbių, o ne atliktumėte tai, ko reikia projektui? Aš tai dariau šimtus kartų.

Taigi, kaip konfliktą paversti bendradarbiavimu? Pagrindinis įgūdis, kurį reikia išsiugdyti, yra klausymas. Ko bijo kitas žmogus? Kas jiems nežinoma? Interneto dizaineriai ir „UXers“ kalba apie empatiją savo vartotojams, kad galėtume suprasti, ko jiems reikia. Norėdami įveikti konfliktą, turite įsijausti į savo klientus ir kolegas, o tai yra sunkiau, nes jis yra arčiau namų. Konfliktinėje situacijoje greičiausiai jausitės įsitempę, nes jums reikia kontroliuoti savo darbą, o tai neleis jums klausytis užjaučiant. Kai žmonės jaučiasi klausomi, jie nusiramina ir atsiveria klausytis tavęs. Išbandykite aktyvią klausymo techniką ten, kur klausotės, atspindėkite tai, ką girdėjote kito žmogaus sakant, ir paaiškinkite savo supratimą.

Be teismo

Kad išvengtumėte darbo nusivylimo, reikia įvertinti jūsų indėlį ir gerbti savo vertę komandai. Kai jūsų poreikiai nėra patenkinti, jaučiatės įskaudinti ir pikti. Kai bandysite susitvarkyti su savo pykčiu, pastebėsite, kad teisiate kitus. Šį sprendimą galite pastebėti ieškodami kalbos, kuri reiškia, kad žmonės yra „blogi“, jų pasirinkimai yra „neteisingi“ arba jie „nesupranta“. Taip pat galite pastebėti savęs vertinimą, kai sakote sau, kad klystate, ar jūsų darbas įstrigęs, ar kažkaip nesuprantate.

Kad galėtumėte bendrauti be teismo, turite išmokti duoti sau tai, ko jums reikia. Jūsų nepatenkinti poreikiai greičiausiai bus tokie kaip pagarba, įvertinimas, indėlis ir erdvė (idėjų rasite šiame sąraše). Kitas triukas yra atpažinti savo jausmus ir pabandyti juos išreikšti nenaudojant teisminės kalbos.

Užuot sakęs: „Jaučiuosi užpultas šiame susitikime“, kuris kažkieno kito pasirinkimą vertina kaip „neteisingą“, galite pasakyti: „Jaučiuosi nusivylęs, nes man reikia įvertinti mano indėlį“, o tai reiškia, kad prisiimate atsakomybę už savo jausmus. ir poreikius.

Koučingas kitiems

Technologijos visada keičiasi ir atrodo, kad tu negali suspėti. Tuo pačiu metu jūsų klientai ir kolegos jūsų prašo teisingo atsakymo, įrodytos investicijų grąžos, technologinio sprendimo, kuris galutinai išspręs jų skaitmenines problemas. Jei elgtumėtės sąžiningai su jais, pasakytumėte, kad nežinote, kaip pašalinti jų problemas.

Kai treniruojate kitus, turite pripažinti, kad neturite visų atsakymų, negalite „išspręsti“ jų problemų ir padėti jiems priimti sprendimus dėl jų pačių raidos. Tai reiškia sąžiningumą dėl savo įgūdžių, sričių, kurias norėtumėte plėtoti, ir dalykų, kurių bijote. Nors mes galvojame apie treniruotes kaip apie sporto techniką, ją galite naudoti ir darbe, net nekreipdami į tai dėmesio. Pavyzdžiui, galite įsivaizduoti skaitmeninį darbą kaip koučingo formą su kolegomis, net ir savo viršininką, apie sritis, kuriose jie norėtų ugdyti savo įgūdžius ir kompetenciją. Peržiūrėkite Danielio Coyle'o „Talentų kodą“.

Žmonių įgūdžiai gali padėti jums paversti konfliktą bendradarbiavimu, bendrauti be teismo ir treniruoti save bei kitus. Nors šias sąvokas paaiškinti yra nesudėtinga, jas praktiškai sunku pritaikyti. Atsipirkti verta. Tobulindami šiuos įgūdžius pamatysite, kad jūsų darbas keičiasi. Jūs nesusikaupsite, rečiau jausitės nusivylę ir patenkinsite savo indėlio, augimo ir ryšio poreikius. Pirmyn. Išmokite žmonių įgūdžių!

Žodžiai: Jonathanas Kahnas Iliustracija: Benas Mounsey

Jonathanas Kahnas organizuoja #dareconf apie skaitmeninių darbuotojų įgūdžius. Jis taip pat veda seminarus apie judrų turinį ir bendradarbiavimą. Šis straipsnis iš pradžių pasirodė internetiniame žurnalo 253 numeryje.

Redaktoriaus Pasirinkimas
Tekstūruokite žiniatinklio tipą naudodami CSS
Skaityti.

Tekstūruokite žiniatinklio tipą naudodami CSS

Reikalingo žinio : Pagrindini C ir HTMLReikalauja: Tek to redaktoriu ir „WebKit“ naršyklė („Chrome“ arba „ afari“)Projekto laika : 30 minAt i ių kite šaltinio failu Ši traip ni pirmą kartą pa irodė žu...
Šiais metais išbandyti 7 „UX“ įrankius
Skaityti.

Šiais metais išbandyti 7 „UX“ įrankius

Kiekvienai metai pa tebime naujų įrankių ir technologijų, kurio palengvina mū ų rinkodaro ir kūrybinį gyvenimą, populiarumą. Vo prieš penkeriu metu gal 100 technologijų galėjo pretenduoti į „rinkodaro...
Kaip sukurti pokalbių robotą, kuris neskamba kaip robotas
Skaityti.

Kaip sukurti pokalbių robotą, kuris neskamba kaip robotas

Pokalbiai yra itin aktuali žiniatinklio tema. „ kaitmeniniai pokalbiai vi dažniau tampa mū ų pageidaujamu bendravimo būdu“, - ako Verne Ho, „ hopify“ UX direktorė. "Me kalbamė ne tik daugiau nei ...