10 įkvėptų „Helvetica“ alternatyvų

Autorius: Monica Porter
Kūrybos Data: 16 Kovas 2021
Atnaujinimo Data: 21 Birželio Birželio Mėn 2024
Anonim
Designers Only Need These 6 Fonts. Trash the Rest.
Video.: Designers Only Need These 6 Fonts. Trash the Rest.

Turinys

Tai amžinas grafikos dizainerių ieškojimas visame pasaulyje: jie nori kažko panašaus į „Helvetica“, bet ne „Helvetica“.

Žinoma, šveicariškos tipografijos milžinas, kuris pradėjo savo gyvenimą kaip Neue Haasas Groteskas, kurį 1957 m. Sukūrė Maxas Miedingeris ir Eduardas Hoffmannas, yra visur dėl priežasties. Jis yra švarus, drąsus, įskaitomas ir saugus bei yra vienas žinomiausių pasaulyje profesionalių šriftų.

Tiesą sakant, jis yra toks neutralus, kad daugelis dizainerių tai nevykdo, nes neturi pastebimos asmenybės. Jis gali būti naudojamas nesuskaičiuojamoje aplinkoje ir sugerti aplinkinių vaizdų, spalvų, formų ar kitų dizaino elementų emocijas, perteikiant tą nesenstantį šveicarišką stilių niekada nedominuojant, ir perduodant pranešimą nesiblaškant.

  • 75 geriausi nemokami šriftai dizaineriams

Neabejotina, kad tai universalus, gerai suprojektuotas šriftas. Tačiau jos nevykdymas veiksmingai ignoruoja didžiulį potencialių pasirinkimų šaltinį, kuris gali suteikti subtilių asmenybės vingių, kurių Helvetica tiesiog negali. Tai ne visada tinka kiekvienai programai.


Geros naujienos yra tai, kad yra tūkstančiai gražiai sukurtų serbų be serijos, kurie tik laukia, kad pridėtumėte kažką papildomo prie savo dizaino. Nesvarbu, ar ieškote daugiau asmenybės, šilumos ar universalumo, čia yra 10 geriausių „Helvetica“ alternatyvų.

01. Akzidenz Grotesk

Tai yra tikrasis puristas. Išleistas 1898 m., Daugiau nei pusšimtį metų, kol net nebuvo minties apie „Helvetica“, „Akzidenz Grotesk“ yra vienas iš šriftų, padėjusių pradėti visą 20-ojo amžiaus pradžios neogroteskinį judėjimą. Tai Helvetica senelis ir įkvėpė daugelį kitų šveicariško stiliaus šriftų.

„Akzidenz“ yra mažesnis, apvalesnis ir mažiau tankus nei 1950-ųjų įpėdinis, todėl, nors ir labai švarus ir neutralus, jis yra šiek tiek draugiškesnis ir prieinamesnis.

02. Neue Haasas Groteskas


„Neue Haas Grotesk“, išleistas 1957 m., „Akzidenz Grotesk“ pėdomis, iš esmės yra „Helvetica“ iki skaitmeninio amžiaus: abu šriftai turi tą pačią tipografinę DNR.

Bet palyginkite su „Helvetica Neue“ - po dešimtmečių trukusių patobulinimų ir išplėtimų šeimai, kad pritaikytume įvairias platformas ir naudojimą, mes ten atsidūrėme - ir švelnesnės, grakštesnės kreivės, įvairus raidžių plotis ir natūralesnis kursyvas suteikia tai šiek tiek daugiau stiliaus ir charakterio nei šiuolaikinis boksininkas. Tai yra universali 44 šriftų šeima.

03. Univers

Kaip ir Neue Haasas Groteskas, Adriano Frutigerio šedevras buvo išleistas 1957 m. Kaip naujas „Akzidenz Grotesk“ pasirinkimas. Nors šių dienų „Helvetica“ yra labai tanki - su sandariai supakuotomis raidžių formomis, aukštu „x“ aukščiu ir drąsiomis, dėmesį patraukiančiomis perspektyvomis, „Univers“ yra mažesnė ir labiau išsidėsčiusi.


Subtilūs potėpio pločio skirtumai suteikia daugiau susidomėjimo ir įvairovės tarp skirtingų raidžių, ištraukdami ją toliau iš neutralios zonos, kurią išdidžiai užima Helvetica. Skirtingą svorį ir variacijas šeimoje apibūdina sunumeruota priesaga, o „Univers 55“ yra įprastas svoris ir plotis.

04. „Aktiv Grotesk“

Nors „Helvetica“ (tiksliau jos pirmtakas Neue Haas Grotesk) buvo sukurtas kaip atsakas į „Akzidenz Grotesk“, „Aktiv Grotesk“ yra XXI amžiaus atitikmuo - jo dizaineris Bruno Maagas išdėstė kaip alternatyvą visur esančiam šriftui, kurį jis atvirai pasmerkia kaip „vanilinį ledą“. dizainerio tipo bibliotekos kremas.

Iki perkėlimo į Didžiąją Britaniją santykinai nepažįstamas Helvetica, Maagas užaugo naudodamas „Univers“ kaip savo šveicariško stiliaus sans serifą. Atitinkamai, jo paties pavadintas „Helvetica killer“ yra pastatytas kažkur per vidurį dviejuose - su truputį aukštesniu x aukščiu nei Helvetica ir šiek tiek kvadratiškesniais kraštais nei Univers.

05. FF Bau

2002 m. Christiano Schwartzo sukurta „FontShop International“, ši moderni „Helvetica“ alternatyva turi daugiau panašumų su Šveicarijos milžino keistesniais, šiltesniais XIX amžiaus protėviais - tokiais kaip „Akzidenz Grotesk“, nei su šių dienų įsikūnijimu.

Sukurtas taip, kad atitiktų šiuolaikinius tipografinius poreikius, niekada neprarandant asmenybės prie praktiškumo altoriaus („Helvetica“ kritika dažnai pateikiama), „FF Bau“ sportuoja išskirtiniu dvigubu aukštu „g“ ir mažosiomis raidėmis „a“, kurios palaiko savo savybes. uodega visais svoriais.

06. ARS „Marquette“

Sukurtas 1999 m., Kad būtų galima viešai išleisti 2001 m., „ARS Maquette“ tapo vienu iš „ARS Type“ pavyzdinių kūrinių, garsėjančių švariu, stilingu paprastumu. Jo dizaineris Angusas R Shamalas apibūdino kaip „nepretenzingai paprastą ir universalų pobūdį“.

Reaguodamas į vartotojų atsiliepimus, raginančius daugiau universalumo iš šrifto, „Shamal“ 2010 m. Toliau išplėtė pagrindinę penkių svorių grupę, įvedęs tikrą kursyvą ir platesnį kalbų palaikymą, išlaikydamas atvirą, lengvai skaitomą „sans serif“ kokybę. Tai verta modernios „Helvetica“ alternatyvos.

07. „Proxima Nova“

2005 m. Marko Simonsono permąstymas apie jo dabar nutrauktą 1994 m. Šriftą „Proxima Sans“ yra skirtas „peržengti atotrūkį tarp„ Futura “ir„ Akzidenz Grotesk “ir apjungia šiuolaikines proporcijas su geometrine išvaizda ir pojūčiu.

Kai „Proxima Sans“ buvo tik šeši šriftai, XXI amžiaus atnaujinimas gali pasigirti žymiai įspūdingesniu ir naudingesniu 48: aštuoni svoriai trijuose pločiuose su tikru kursyvu.

Simbolių rinkinyje jis susilieja tolygiomis, racionaliomis raidžių kreivėmis, tokiomis kaip mažosios raidės „e“ arba didžiosios raidės „G“, su žaismingesniais, keisčiausiais „t“ ir „f“ kamienais. Jo dubuo, nukreiptas į viršų mažosiomis raidėmis „a“, taip pat yra visiškai unikalus - visos detalės, kurios sujungia, suteikia jai tokią asmenybę, apie kurią Helvetica gali tik pasvajoti.

08. Nacionalinis

Tai gali būti apgaulingai paprasta, nuolanki ir tyliai veiksminga, tačiau „National“ - tik antrasis komercinis leidimas iš Naujosios Zelandijos tipo liejyklos „Klim“ - taip pat turi nemažą dalį subtilių, personažus formuojančių detalių, pagerbiančių klasikinius sans-serif šriftus nuo dienomis anksčiau nei „Akzidenz Grotesk“.

2008 m. Jis dizaineriui Krisui Sowesby laimėjo „Tipo dizainerių klubo“ (TDC) meistriškumo sertifikatą ir gali pasigirti plačiu simbolių rinkiniu, kuriame yra daugybė kirčių, skaitmenų, pakaitinių formų ir visų stilių mažų kepurėlių.

09. Brandonas Groteskas

Puikiai subalansuotas aštrių, smailių viršūnių ir lygių, suapvalintų stiebų derinys, „HVD Fonts“ „Brandon Grotesque“ dažniausiai naudojamas esant plonesniam svoriui, nors drąsesni šeimos šriftai tvirtina, kad yra daug įtakos, todėl jie yra ne tik „Helvetica“ atitikmenys. ekrano veidrodyje.

Brandonas remiasi 1920-ųjų ir 30-ųjų dešimtmečių geometrinių serbų neturinčių serifų paveldu, tačiau niekada nesijaučia pernelyg atvirai stilingas art deco stilius, į vakarėlį įnešantis savo stilių. Turėdama tik 12 šriftų, šeima gali atrodyti ribota, tačiau tai netrukdė laimėti TDC apdovanojimą 2011 m., O jos svoris yra visiškai apgalvotas ir subalansuotas.

10. Šiferis

Apdovanojimų pelniusio dizainerio Rodo McDonaldo darbas „Slate“ yra funkcionalus ir įskaitomas, tačiau elegantiškas ir malonus akiai. Tai remiasi jo patirtimi kuriant du užsakytus šriftus - didelę „sans serif“ šeimą „Toronto Life“ žurnalui ir kitą šeimą, skirtą pirmiausia naudoti ekrane Nova Scotia meno ir dizaino koledže.

Vėliau McDonaldas ėmėsi derinti „minkštą, tylų“ žurnalo veidą su labiau įskaitomumu orientuotu interneto šrifto metodu, o „Slate“ yra galutinis rezultatas: humanistas nepateikia gražaus ir išskirtinai įskaitomo serifo ir jaučiasi nuoseklus, niekada neatrodydamas pernelyg suprojektuotas. .

Naujausi Straipsniai
3 populiariausi „Windows 7“ slaptažodžio nustatymo įrankiai
Skaityti Daugiau

3 populiariausi „Windows 7“ slaptažodžio nustatymo įrankiai

Jei pamiršote „Window 7“ laptažodį, nereikia panikuoti. Naudodami „Window“ laptažodžio nutatymą iš naujo UB, pamiršote priijungimo laptažodį, be jokio vargo. Šiame traipnyje me urinkome 3 populiariu „...
Kaip lengvai rasti tikrą „Windows 10“ produkto kodą
Skaityti Daugiau

Kaip lengvai rasti tikrą „Windows 10“ produkto kodą

Tikiuoi, kad vii čia žino, kad norint uaktyvinti „Window 10“ kompiuteryje, reikia turėti produkto kodą arba kaitmeninę licenciją. Šiuo metu internete yra daugybė kirtingų vetainių ir nuorodų, kurio tv...
Kaip sėkmingai gauti pamirštą / pamestą „Excel“ slaptažodį
Skaityti Daugiau

Kaip sėkmingai gauti pamirštą / pamestą „Excel“ slaptažodį

Yra daugybė priežačių, kodėl ka nor norėtų gauti „Excel“ failo laptažodį. „Excel“ failai mum yra varbū, ne tuoe failuoe augome varbiu duomeni ir nenorime, kad ka nor kita juo redaguotų ar atidarytų. K...