10 puikių būdų padaryti turinį nešiojamą ir prieinamą

Autorius: Peter Berry
Kūrybos Data: 17 Liepos Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 11 Gegužė 2024
Anonim
Mano darbas – stebėti mišką ir čia vyksta kažkas keisto.
Video.: Mano darbas – stebėti mišką ir čia vyksta kažkas keisto.

Turinys

Kai Kerie spausdina savo „iPhone“, atrodo, kad groja fleita. Ji laiko ją prie veido, o pirštai juda neįtikėtinu tempu. Ji baigia rašyti ir paduoda man telefoną, kad perskaityčiau ką tik įvestą pranešimą. Ji turi tobulą rašybą ir gramatiką, ir buvo įrašyta daug greičiau, nei galėčiau padaryti naudodamas „iPhone“ jutiklinę klaviatūrą.

Kerie naudojasi programa „Fleksy“, kad padėtų pirštais judinti telefono veidą raštais, kurie virsta žodžiais. Ji taip pat skaito naujienas, klausosi radijo programų, tikrina „Twitter“ ir telefonu ieško traukinių laikų. Ji visiškai akla.

„Leidyba“ skirtingiems žmonėms reiškia skirtingus dalykus. Kai kuriems žmonėms tai reiškia atspausdinto, fizinio darbo apimties kūrimą. Kiti žmonės sieja leidybą su galimybe platinti rašytinius kūrinius per įrenginius ir programas. Vis dažniau žmonės galvoja, kad leidyba yra turinys, kurį galima mėgautis bet kokiu formatu, nesvarbu, ar tai reiškia, kad straipsnį reikia perkelti į tinklaraštį, ar atnaujinti „Google Plus“ įrašą.


Realybė yra tokia, kad lūkesčiai vartotojams skiriasi ir laikui bėgant šie lūkesčiai tobulėja. Skaitytojai, kadaise rūsčiai vartoję naujausią įrašą tinklaraštyje, dabar tikisi, kad gali perskaityti tą tinklaraščio įrašą ar bet kurį straipsnį ar knygą visur ir visada, kai jiems patogu. Šiandien turinys seka mus nuo tinklaraščio iki Reederio telefone iki „Instapaper“ „iPad“ iki el. Paštu atsiųstos versijos, per „Whispernet“ atsiųstą „Kindle“.

Kiekvieno skaitymo darbo eiga yra skirtinga, o tiems, kuriems reikalingos pritaikymo neįgaliesiems funkcijos, pvz., Ekrano skaitytuvas, didelis kontrastas ar padidintas tekstas, ši darbo eiga nutrūksta, kartais nepataisomai, kai autoriai ir leidėjai neatsižvelgia į smulkias, bet būtinas formatavimo detales. Nemanykite, kad tai nėra „pažymėti pritaikymo neįgaliesiems langelį“. Vietoj to supraskite, kad efektyviai savo turinį paverčiate juodu langeliu daugeliui potencialių klientų.

Prieinamumas nėra „funkcija“

Nors tiesa, kad prieinamą kontrolę naudoja asmenys, turintys silpną klausą ir regėjimą, yra daug kitų žmonių, kuriems tai taip pat naudinga. Prastai matantis asmuo koreguos šriftų dydžius, kad būtų lengviau skaityti turinį ekrane. Spalvotas aklas asmuo vertina galimybę pakoreguoti spalvų paletę, kad tokie dalykai kaip raudonas įspėjamasis tekstas iš tikrųjų išsiskirtų. Žmonės, turintys ilgą važiavimą, naudojasi ekrano skaitytuvais, kad klausytųsi jiems skaitomų straipsnių. Gimtoji kalba nekalbantys naudoja vaizdo ir garso įrašų antraštes, kad padėtų suprasti naują kalbą. Visi šie scenarijai reiškia platesnę jūsų turinio sritį, geresnę vartotojo patirtį ir empatiją ir galbūt dar daugiau pajamų.


Puikią apžvalgą, ką reiškia prieinamumas, rasite Iano Hamiltono straipsnyje.

Platformų apibrėžimas

Pradėkime nuo kelių apibrėžimų, į kuriuos formatus galime susitelkti, kad turinį būtų lengviau skaityti:

  • HTML: Naudojant HTML5, žiniatinklis yra dar geresnė vieta rašytojams ir leidėjams pristatyti savo kūrybą. Naujos žymės patinka straipsnis, skyrius, antraštė ir poraštę dabar yra įdiegtos daugelyje naršyklių ir gali būti pusiau patikimai naudojamos semantiniam kontekstui pridėti. Be to, būsimasis CSS3 puslapio modulis taip pat gali būti įdomus tiems, kurie nori daugiau fiksuoto puslapio skaitymo patirties.
  • EPUB: EPUB yra oficialus Tarptautinio skaitmeninės leidybos forumo (IDPF) standartas. EPUB3 buvo patvirtintas 2011 m. Spalio mėn., Leidžiantis leisti labiau stilizuotą ir pritaikomą turinį, artimesnį HTML / CSS, o ne ankstesnėms, labiau statinėms gairėms.
  • MOBI: MOBI, sutrumpintai iš „Mobipocket“, yra formatas, kurį naudoja „Kindle“ ir kiti skaitmeniniai skaitytojai. Vėlgi jis yra mažiau pritaikomas nei EPUB, tačiau mes jį apžvelgiame čia, nes galite jį naudoti skelbdami turinį „Amazon“, jei pasirinksite. Pasak Robino Christophersono iš „AbilityNet“, kai kurie „Kindle“ modeliai yra prieinami akliesiems; tačiau „Kindle“ programa „iOS“ nėra. KF8, naują „Kindle“ formatą, šiuo metu palaiko „Kindle Fire“ ir netrukus jis bus pristatytas į naujausios kartos „Kindle“ el. Rašalo įrenginius ir „Kindle“ skaitymo programas.
  • PDF: PDF tapo visur esančiu elementu internete. Įtraukiu jį čia, nes daugumoje planšetinių kompiuterių yra gera, įmontuota technologija, skirta skaityti PDF failus ir įgalinti su jomis susijusias technologijas. Naudojant PDF, lemiamas veiksnys yra tai, kaip jis buvo sukurtas. Pasak Alano Daltono, Airijos nacionalinės neįgaliųjų tarnybos prieinamumo vystymo patarėjo: "Galite padaryti PDF failus prieinamus, tačiau daugelis žmonių to nedaro. Jie nesupranta, kad jų įrankiai gamina blogus produktus. Jei aš turėčiau savo kelią, viskas, ką darome, būtų būti HTML. " Nepaisant naršymo ir prieinamumo, PDF failai taip pat netinkamai pritaikomi skirtingiems dydžiams, ir visi, kurie bandė perskaityti PDF failą išmaniajame telefone, yra susipažinę su nepatogiais spustelėjimais, masteliais ir panoramais.

Į šią kategoriją neįeina programos, kurios perima jūsų turinį ir paverčia jį dideliais vaizdais. Nors tai gali užtikrinti, kad išvaizda ir stilius visose platformose yra vienodi, jūs užblokuojate daug auditorijos ir kuriate labai daug atsisiuntimų. Ši problema sustiprėja, kai pradedame kalbėti apie tinklainės ekranus ir dvigubo dydžio vaizdus. Norėdami pajusti, ką reiškia atsisakyti to, ką norite perskaityti (bet vis tiek už tai vis tiek turite mokėti), žiūrėkite komentarus apie „Newsstand“ programas, kurių dažniausiai negalima pasiekti naudojant „VoiceOver“ sistemoje „iOS“.


Norėdami sužinoti, kaip atrodo tokio tipo žurnalai prieinamam technikos vartotojui, žr. Mano vaizdo įrašų įdėklus, kurie parodo varginančią patirtį bandant skaityti šiuos žurnalus
pritaikymo neįgaliesiems įrankis, pvz., „VoiceOver“:

Turinys turi būti nešiojamas ir prieinamas

Susitelkimas į nešiojamuosius formatus leidžia mums tvarkyti savo turinį, kad galėtume laimingai gyventi daugiau naršyklių, telefonų, skaitmeninių skaitytuvų įrenginių ir skaitymo programų. Ką turime daryti su savo turiniu, kad įsitikintume, jog jis gali gerai išversti į šiuos skirtingus formatus, išlaikant pasirinktinį stilių ir puikią patirtį?

Žemiau parengiau keletą gairių žmonėms, kurie nori, kad jų auditorija būtų kuo platesnė ir kurie nenori savo turinio užrakinti daugeliui vartotojų skirtoje juodoje dėžutėje. Šiuos metodus galima pritaikyti viskam, pradedant tinklaraščio įrašais, baigiant ilgą žurnalistiką, ir visais kitais darbais, kuriuos svarstote savarankiškai:

1. Pradėkite nuo HTML5

Iš pradžių kurdami dokumentus naudodami HTML5, ateityje turėsite mažiau nerimauti. HTML5 žymėjimas padės lengvai naršyti dokumentus ir išversti juos į kitus formatus. Jūs atliksite žymiai mažiau savo leidinių „atgalinio pritaikymo“ kitiems formatams, jei nuo pat pradžių turėsite prasminę informaciją.

2. WAI-ARIA

WAI-ARIA yra žiniatinklio pritaikymo neįgaliesiems iniciatyva - prieinamas turtingų interneto programų rinkinys. Tai yra protokolų ir formatų darbo grupės (PFWG) sukurtų gairių rinkinys
W3C. WAI-ARIA apibrėžia būdą, kaip padaryti žiniatinklio turinį ir programas labiau prieinamus žmonėms su negalia, taip pat padeda dinaminis turinys ir pažangios vartotojo sąsajos valdikliai, sukurti naudojant „Ajax“, HTML, „JavaScript“ ir susijusias technologijas. Kai kurie šio straipsnio metodai yra iš WAI-ARIA gairių, ir nors šis straipsnis nėra pakankamai ilgas, kad apimtų visas specifikacijas, aš raginu jus jį patikrinti, kad gautumėte daugiau informacijos apie tai, kodėl tai yra rekomenduojama, ir geriausia praktika juos įgyvendinant.

3. Doctype naudojimas

Nors pats konkretaus doctype naudojimas neturi įtakos susijusio HTML kodo prieinamumui, svarbi priežastis naudoti doctype yra įsitikinti, kad naršyklės keistenybių režimas nesuveikia. Paprasčiausiai naudok ! DOCTYPE html> kad taip neatsitiktų.

4. HTML5 dokumentų žymos

Tinkamas dokumento naršymas lemia jo prieinamumo indeksą. Daugelis mano apklaustų prieinamų technologijų naudotojų išreiškė nusivylimą turinio tiekėjais ir kūrėjais, kurie netinkamai pažymėjo savo dokumentus, kad būtų galima naršyti. Šios žymos suteikia daugiau konteksto jūsų dokumento sekcijoms, nei naudojant daugybę divų.

  • Antraštė ir Poraštė abu jie gali būti naudojami kelis kartus puslapyje. Jie gali žymėti atitinkamą pagrindinę dokumento antraštę arba poraštę, arba jie gali būti naudojami antraštės / poraštės informacijai straipsniuose ar skyriuose.
  • Atseit yra gera žyma, naudojama skyriuose, pavyzdžiui, knygos šoninėse juostose, kurios papildo dokumentą, bet nėra visiškai svarbios jo supratimui.
  • Skyriai yra prasmingų idėjų suskaidymo ar turinio grupavimo būdai.
  • Straipsniai yra nepriklausomi, atskiri kūriniai, kurie galėtų egzistuoti be likusio turinio. Tinkamai naudojant šias žymas galima įsitikinti, kad jūsų turinio struktūra interpretuojama tinkamai.

5. Blogi saitai

Naudojant CSS, nuorodose ir mygtukuose galima naudoti fono paveikslėlius. Tai puikus efektas interneto dizaineriams, nes suteikia daugiau galimybių kontroliuoti tipografiją. Tačiau tai privertė žmones pamiršti įtraukti teksto aprašymus. Įsitikinkite, kad net ir vaizde naudojate tekstą, kad jis išliktų prieinamas. Tai taip pat gali paveikti tokius dalykus kaip SEO ir
internacionalizacija.

Pavyzdys:

a href = "/ contact"> / a>

Tai yra blogai.

a href = "/ contact"> Susisiekite su mumis / a>

Daug geriau.

6. Vaizdai - ALT ir PAVADINIMAS

Žmonės dažnai įtraukia bet kurį alt arba pavadinimas atvaizdo atributus, bet ne abu, nes jie dažnai neteisingai suprantami, todėl atrodo nereikalingi. Norėdami išaiškinti sumaištį, pavadinimas gali atspindėti patariamąją informaciją, tokią, kokia gali būti patarime. Tai taip pat gali suteikti jums papildomos informacijos, kai užvedate pelės žymeklį ant atvaizdo, kurį daugelis žmonių naudoja savo tinklaraščiuose. Tačiau augant jutikliniams prietaisams, tokia informacija tampa ne tokia naudinga.

Alt kita vertus, naudojama pagalbinių technologijų ir suteikia elementui kontekstą. Jūs turite naudoti alt vaizduose ir įsitikinkite, kad tai naudinga informacija. Naudojant img alt = "" src = "1348.webp">

Praneškite žmonėms

Jei jūsų turinį galima įsigyti keliais formatais, įsitikinkite, kad yra būdas tai atrasti savo svetainėje. Jūs tikriausiai matėte skiltį „Jei kyla problemų peržiūrint šį el. Laišką, skaitykite internete
versijos "pranešimas daugelio el. pašto naujienlaiškių viršuje. Praktikuokite daryti tą patį savo turiniui. Jei turite prieinamą PDF arba garso versiją, taip pat ePub, įsitikinkite, kad vartotojai gali rasti tą informaciją. bandymai, siekiant įsitikinti, kad turinys yra surandamas ir įskaitomas.

Santrauka

Jūsų potenciali auditorija auga ir ji sparčiai auga. Tai tik keletas būdų, kuriuos galite naudoti, kad turinys būtų prieinamas ir prieinamas kuo didesnei skaitytojų auditorijai. Tai greitai besikeičianti sritis, todėl jei norite padėti jai vystytis, raginu apsilankyti Nicko Disabato leidinių standartų organizacijoje.

Kiti puikūs šios srities purtyklių šaltiniai ir straipsniai taip pat išvardyti žemiau. Tęsdama šį straipsnį, aš išplėsiu prieinamumą ir pateiksiu papildomų patarimų, kaip užtikrinti, kad jūsų turinys veikia neprisijungus ir yra labiau nešiojamas.

Kaip matėme žurnalų industrijoje per pastaruosius porą metų, stovėdami vietoje prarasite. Mąstykite kūrybiškai, kurkite puikų žmonių mėgstamą turinį ir įsitikinkite, kad jie gali juo mėgautis.

Padėkos

Nuoširdžiai dėkoju visiems, kurie man padėjo rengiant šį straipsnį, skirdami laiko parodyti, kaip jie naudoja prieinamas technologijas, apibūdinti savo nusivylimą ir pasiūlyti jiems naudingų dalykų. Šiame sąraše yra Shane'as Hoganas ir Alanas Daltonas iš Airijos nacionalinės neįgaliųjų tarnybos, Joshue O'Connoras, „Pro HTML5“ prieinamumas, Stuartas Lawleris NCBI, Darraghas Hilighas, Kerie Doyle'as, Ceri Clarkas, Gaylenas Floy'as, Declanas Meenaghas ir AbilityNet bei Paciello grupės žmonės už puikius tyrimus.

Ištekliai

  • Paprastas Iano Hamiltono įvadas į interneto prieinamumą
  • ARIA naudojimas HTML
  • HTML5 prieinamumas
  • Steve'o Faulkerio „HTML5 Accessibility Chops“
  • Žiniatinklio prieinamumo vertinimo įrankiai
  • Ashley Nolan ir Nicholas Oliver supratimo dizainas
  • „Nellie McKesson“ knygų kūrimas naudojant CSS3
  • Nick Disabato leidinių standartų 1 dalis
  • Nick Disabato leidinių standartų 2 dalis
Mūsų Patarimai
5 reklaminės kampanijos, kurios apėmė kvailą idėją
Skaityti.

5 reklaminės kampanijos, kurios apėmė kvailą idėją

„adam & eveDDB“ at tova Richarda Brima į avo kalbą OFF ET Dubline 2018 metė neįtikėtiną tati tiką. Pa ak jo, JK kiekvienai metai išleidžia 18,3 mlrd. varų reklamai. Iš to 4 procentai at imenami te...
„Justice League“ „Steppenwolf“ žaidimo magija
Skaityti.

„Justice League“ „Steppenwolf“ žaidimo magija

„Warner Bro .“ tei ingumo lygo filme matomi gar iau i DC herojai - Batmana , „Wonder Woman“, „Aquaman“, „Cyborg“ ir „The Fla h“ - uardydami filmo „Big Bad“ prižiūrėtoją teppenwolfą.Įdomu tai, kad akto...
Kaip įsidarbinti „Disney“
Skaityti.

Kaip įsidarbinti „Disney“

Ka metinė FMX konferencija į ibėgėjo, o antrą dieną viena iš pagrindinių temų buvo įdarbinima . Viena komanda, kurio vi i norėjo išgir ti, buvo „Walt Di ney Animation tudio “, u irinkę didžiulę audito...