Kodėl turėtumėte skirti laiko kūrybiniams šalutiniams projektams

Autorius: Peter Berry
Kūrybos Data: 11 Liepos Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 16 Birželio Birželio Mėn 2024
Anonim
Apie Dvasinį Pasaulį
Video.: Apie Dvasinį Pasaulį

Turinys

Skirti laiko šalutiniam projektui yra ambicija, kurios siekia daugelis kūrybininkų. Galų gale, dizainas yra plati disciplina, apimanti daugybę skirtingų įgūdžių rinkinių, kurie dirba kartu ir sutampa, todėl tikslinga norėti viską išmokti - o aistros projektai yra puikus būdas tai padaryti.

Tačiau tai yra „laiko leidimo“ dalis, su kuria kovoja dauguma žmonių. Norėdami parodyti, kodėl kūrybiniai šalutiniai projektai yra verti sunkaus darbo ir kaip jie gali pagerinti jūsų gyvenimą, kalbėjomės su lyderiais, kurie savo šalutinius projektus pavertė karjera.

  • 10 įrankių kūrybiškumui išlaisvinti

Vienas geriausių dalykų, susijusių su šalutiniu projektu, yra tai, kad jis suteikia galimybę ištirti temą ar techniką be spaudimo, kurį jaustum, jei tai būtų tavo dienos darbas, arba jei žinojai, kad tai bus įvertinta.

Šis laisvės ir žaismingumo jausmas, ko gero, daugelį žmonių pirmiausia priviliojo į kūrybinę karjerą, todėl šalutiniai projektai yra vertingas priminimas, kad dizaino pramonė yra puiki vieta, atsižvelgiant į visus dalykus. Jie bent jau yra geras būdas pasimankštinti smegenis. Jie taip pat gali būti naudingi būdais, kurie nėra iš karto akivaizdūs.


Naršykite įvairias terpes

„Geriau būti vertinamam kaip visų kūrybinių sričių generalistui“, - sako Peteris Bil’akas, kalbėdamas „TYPO Berlin 2017“ savo „The Best Thing About Design“ pokalbio metu.

Jei kas žino apie šalutinio projekto naudą, tai Bil'akas. Su savo karjera jis matė pradėdamas tipo liejimo ir dizaino studiją „Typotheque“, dėstydamas šriftų dizainą Hagos karališkojoje dailės akademijoje, taip pat redaguodamas netikėtos kūrybos žurnalą „Works That Work“, Bil'akas yra puikus įrodymas, kad įvairūs įgūdžiai gali nukreipti dizainerius stebėtinomis kryptimis.

Vienas projektas, apibendrinantis Bil'ako požiūrį ir darbo etiką, yra dekoratyvinės cemento grindų plytelės, kurias jis sukūrė pasisakęs Maljorkos Es Baluard šiuolaikinio ir šiuolaikinio meno muziejuje, kur jį įkvėpė tradicinė Viduržemio jūros architektūra.


Kaip jis sako tinklaraštyje „Typotheque“, šis projektas buvo geriausias dizaino pavyzdys, nes jis „tenkina labai konkretų poreikį, tiek paprastą, tiek asmenišką“. Ir kur geriau ištirti asmeninio dizaino ryšį nei su šalutiniu projektu?

Šis projektas taip pat siejamas su Bil'ako įsitikinimu, kad geras dizainas nebūtinai sukuria daugiausiai pinigų. Tiesą sakant, šalindami komercinį spaudimą, šalutiniai projektai suteikia kūrybininkams retą galimybę vėl kurti savo malonumui ir pateikti originalių idėjų, apie kurias kitaip nebūtų pagalvoję.

Dirbti neprisijungus

Kai dirbu per daug projektų, tai padeda tam tikrą laiką dirbti neprisijungus

Šis darbo būdas turi ir kitų privalumų. „Mano darbas susideda iš daugiausia savo iniciatyva vykdomų projektų, todėl turiu didelį pranašumą, kad man nereikia dalyvauti jokiuose susitikimuose“, - „Creative Bloq“ sako Bil'akas.


„Tai reiškia, kad visas mano laikas biure yra produktyvus laikas. Dar vienas didelis privalumas yra tas, kad gyvenu gana mažame mieste - Hagoje, todėl negaišiu laiko važinėdamas, bet 10 minučių važiuoju dviračiu į darbą “.

Nors jis pripažįsta, kad tai yra konkretūs patarimai, kurie gali būti pritaikyti ne visiems, Bil'akas siūlo dar vieną įžvalgą, kuri tikrai padės visiems, kurie stengiasi skirti laiko asmeniniams projektams.

„Kai dirbu per daug projektų, tai padeda tam tikrą laiką dirbti neprisijungus - man ankstyvas popietės laikas yra pats produktyviausias laikas biure“, - aiškina jis. "Priešingu atveju nuolatinis el. Laiškų, šiukšlių internete ir socialinės žiniasklaidos srautas yra per daug žalingas produktyvumui."

Tęskite: lenktynes ​​laimi lėtas ir stabilus judėjimas

Be trikdžių filtravimo, taip pat naudinga nepamiršti, kad šalutiniai projektai yra tai, ko jums reikia ilgą laiką neprisijungti, jei norite iš jų maksimaliai išnaudoti.

Iliustratoriui ir reperiui p. Bingo, kurio iliustracija „Gyvenimo problema“ apibendrina visą laiką kovojančių kūrybininkų kūrybą, sutelkiant dėmesį į šalutinį projektą, jis galėjo palikti darbą komerciniu iliustratoriumi ir skirti laiko būti. jo žodžiai: „kažkoks menininkas“.

„Maždaug prieš 20 metų pradėjau daryti šalutinius projektus“, - pasakojo p. Bingo. „Metams bėgant svarba, kurią skirdavau šalutiniams projektams, tapo vis didesnė, kol prieš dvejus metus atsisakiau dirbti klientams, o šalutiniai projektai tapo visu mano gyvenimu.Tai geriausias mano kada nors priimtas sprendimas “.

Pastato spaudimas tęsti šalutinį projektą yra jausmas, su kuriuo gali susieti daugybė kūrybinių kūrėjų. Ponui Bingo šis potraukis užvirė per vieną girtą naktį, kai jis nusprendė išsiųsti senovinį atviruką iš savo asmeninės kolekcijos laimingajam „Twitter“ sekėjui.

Šio impulsyvaus eksperimento populiarumas galiausiai peraugo į „Hate Mail“ - fenomenaliai sėkmingą „Kickstarter“ finansuotą knygą, kurioje buvo surinkta 156 neapykantos atvirukai, kuriuos B. Bingo išsiuntė nekantriems gavėjams.

Daryk darbą, kuriam negali atsispirti

Sujungus jo aistrą su kūrybiniais sugebėjimais, pono Bingo „Hate Mail“ pavyko sėkmingai, tačiau kartais gali kilti abejonė, kad projektas tiesiog nesusiduria taip natūraliai, kaip norėtumėte.

Jei abejojate savo kūryba, ponas Bingo turi keletą nesąmoningų išminties žodžių.

„Jei stengiatės siekti pažangos įgyvendindami savo šalutinius projektus, atsisakykite. Jie ne tau. Geriausias darbas, mano manymu, gaunamas savaime ir ateina iš širdies. Tai žarnyno instinktas, norintis gaminti daiktus. Jums nereikėtų savęs motyvuoti, kad tai darytumėte: tai turėtų būti aistra; dalykas, kurį jaučiatės tiesiog padaręs “.

„Aš taip jaučiuosi dėl to, bet gal esu psichinė ir priklausoma nuo„ darbo “. Vis dėlto nenorėčiau vartoti žodžio „darbas“ - sakyčiau, kad esu priklausomas nuo savo pomėgio, o kartais žmonės už tai moka. Aš esu protingas, tačiau niekas niekada neturėtų klausyti mano patarimų “.

Pažiūrėkite, kur jus nuveda aistros

Impulsyvus elgesys gali būti lūžio taškas, kuris paverčia šalutinį projektą kažkuo daug didesniu. Ir nors pono Bingo „Hate Mail“ projektas galėjo pareikšti olandų drąsos nusileisti nuo žemės, kiti kūrybininkai ėmėsi drastiškesnių žingsnių, kuriems reikėjo daug daugiau planuoti.

Tiesiog pradėkite daryti tai, kas jus domina, ir pažiūrėkite, kur tai jus nuveš

„2014 m. Su vaikinu metėme darbą, pardavėme didžiąją dalį savo daiktų ir leidomės į kelionę aplink pasaulį“, - sako dizainerė, iliustratorė ir vizualiai mąstanti Eva-Lotta Lamm. „Kelionės ir laiko praleidimas aplinkiniam pasauliui patirti dažniausiai yra„ šalutinis projektas “. Darbas užima didžiąją laiko dalį, todėl 14 mėnesių jį pavertėme pagrindiniu projektu “.

„Tai taip pat leido praleisti daug laiko eskizams. Kiekvieną dieną savo kelionių dienoraštyje nupiešdavau iliustruotą sklaidą, kuri, nors iš pradžių to ir neplanavau, virto gana reikšmingu šalutiniu projektu „Secrets From The Road“ “.

Eskizų piešimas buvo maždaug aštuonerius metus Lammo „šalutinis dalykas“. Šios vizualinės pastabos dažnai buvo užrašytos derybose ir konferencijose jos naudai, tačiau netrukus jos pradėjo ieškoti savo gyvenimo, kai ji jomis pasidalijo „Flickr“.

Malonu klausytis puikių pokalbių 33pt konferencijoje mano senajame vienete. Be to: spalvų derinimo žaidimai šiandien yra stiprūs. #sketchnotes pic.twitter.com/0e4e44aK2J 2017 m. birželio 23 d

Žiūrėti daugiau

„2010 m.„ BarCamp “kalbėjau apie sketchnoting“, - paaiškina ji. „Remdamasis tuo, buvau pakviestas kalbėti tą patį pranešimą konferencijoje. Po truputį gavau daugiau kalbėjimo užsiėmimų ir pradėjau dėstyti praktinius seminarus “.

"Šiais metais aš pagaliau sutelkiau šį savo veiklos" šalutinį šaką "į savo dėmesį. Dabar dirbu savarankiškai, padedu žmonėms vaizdingiau mąstyti ir bendrauti. Mano buvę šalutiniai projektai virto mano pagrindine karjera."

Net jei vingiuojanti šalutinio projekto trajektorija visiškai nepakeis jūsų karjeros, Lammas nori pabrėžti, kad tai yra jų žavesio dalis. Juk niekada nesužinosite, kur jie jus nuveš, jei neišbandysite.

"Aš patariu tiesiog pradėti daryti tai, kas jus domina, ir pamatyti, kur tai jus nuveš", - sako ji. „Vienas iš mano šūkių yra:„ Kūrimas daro įtaką mąstymui “- Otlas Aicheris. Taigi pradėkite gaminti. Pradžioje tai gali neatrodyti „projektas“, bet jei nuolat tai darysite, jis vystysis. Ir net jei ne kiekviena veikla vystosi, bent gerai praleidote laiką tuo užsiimdami “.

Įdomūs Leidiniai
Pasinaudokite naujomis technologijomis
Skaityti.

Pasinaudokite naujomis technologijomis

Kad ir kok įdomu būtų pažangiau ių technologijų potenciala , ne unku jau ti ciniškai galvojant, kaip iš tikrųjų panaudoti ja avo darbe. Tai nepadeda, kai technologijų ektoriu yra madingų žodžių kakofo...
Fotorealistinė 3D scena yra gražiai chaotiška
Skaityti.

Fotorealistinė 3D scena yra gražiai chaotiška

Įkvepianti 3D meno kūriny šią ceną užtruko eptyni mėne iu kurdama aplinko menininką Corneliu ą Dämmrichą. Tai labai iš ami, tai viena iš tų vaizdų, kurį reikia tie iog ėdėti ir mokyti . „Matyti, ...
BMW logotipo mitas
Skaityti.

BMW logotipo mitas

Originalu BMW logotipa buvo ukurta „Bayeri che Motoren Werke AG“ įmonėje 1927 m. Nor daugeli mano, kad languota dizaina at pindi be i ukančio orlaivio raigtą, iš tikrųjų tai yra „Rapp Motorenwerke“, i...