Kodėl dizaineriai turėtų pasakyti „ne“ vietinėms programoms

Autorius: Monica Porter
Kūrybos Data: 18 Kovas 2021
Atnaujinimo Data: 17 Gegužė 2024
Anonim
Vaikiškas ELECTRIC SNOW SCOOTER 2022 apžvalga Elektrinis sniego paspirtukas RED SNOW KIDS
Video.: Vaikiškas ELECTRIC SNOW SCOOTER 2022 apžvalga Elektrinis sniego paspirtukas RED SNOW KIDS

Turinys

Programas vartojame mes, vartotojai, daugelyje mūsų įrenginių. Jie gerai dirba, nukreipdami mus į sutelktą turinį; vienintelis mums reikalingos informacijos šaltinis viena tema.

Augant išmaniesiems įrenginiams, argumentų, kad programos yra „interneto žudikas“, padaugėjo. Kūrėjai taip pat pradėjo kurti vietinę programą, matydami piniginę naudą, kurią gali suteikti sėkmingos programos sukūrimas.

Tačiau ar tikrai vietinės programos yra geriausia kūrėjų naujovių ar vartotojo patirties platforma? Šiame straipsnyje teigsiu, kad internetas išlieka geriausia programų kūrimo platforma: ne tik vartotojams, bet ir kūrėjams, norintiems peržengti technines ribas.

Uždara sistema

Programų ekosistema dažnai aiškinama kaip uždara rinka, kurioje dominuoja kelios pagrindinės parduotuvės, tokios kaip „Apple App Store“ ir „Google Play“. Tai reiškė, kad kūrėjai turėjo kurti vietines programas uždaroms ekosistemoms. Tačiau uždarų sistemų, sukurtų konkrečiai aparatinei platformai, verslo modelis yra iš esmės ydingas.


Užuot leidę vartotojui kontroliuoti savo patirtį, kaip ir žiniatinklyje, vietinės programos yra sukurtos tam, kad užrakintų vartotojus. Jie gali mus užrakinti aparatūros modelyje, o tai reiškia, kad neturime galimybės naudotis visomis norimomis funkcijomis.

Jie gali priversti mus nuolat atnaujinti programinę įrangą arba atnaujinti į naujausią išmanųjį telefoną, kad gautume naujausią turinį. Užuot teikę naujovišką patirtį, savosios programos ją riboja.

Štai kodėl pirmojo „Firefox OS“ įrenginio pristatymas 2013 m. Buvo reikšmingas žingsnis mobiliojo ryšio pramonei, nes jis leido kurti programas visiškai atveriant žiniatinklio standartus.

Standartais pagrįstos technologijos, įskaitant HTML5 ir CSS3, leidžia žiniatinklio programoms veikti beveik bet kurioje platformoje per modernią, standartus atitinkančią naršyklę. Žiniatinklio programos yra pritaikomos ir reaguoja, suteikiančios kūrėjams daugiau laiko naujovėms, nes reikia mažiau laiko mokytis naujų kodavimo įgūdžių arba „apvynioti“ programą, kad ji būtų pristatyta gimtojoje aplinkoje.


Atvira platforma

Galų gale žiniatinklis yra atvira visiems skirta naujovių platforma. Skirtingai nuo uždarų technologijų, žiniatinkliu paremta programų ekosistema niekada nemirs ir nebebus aktuali.

Tiesa, kad programos gali būti naudingos. Užuot vedę ilgą adresą į žiniatinklio naršyklę, esate nukreipti tiesiai į ieškomą turinį. Dėl to kai kurie programos atsiradimą vadino „interneto aušra“ - atsiranda viena piktograma, vienas paspaudimas ir aptaki sąsaja.

Ir programos gali būti šaunios. Nuo „Angry Birds“ iki „Candy Crush“ ir „Flappy Bird“ - pramogos yra prie mūsų pirštų. Mes galime rinkti ženklelius, dalytis rezultatais „Facebook“ arba susieti savo nuotraukas su „Instagram“.

Bet kas yra pačiose programose, kurios yra naudingos ar šaunios? Ar tai ne tik „saldainiais dengtas internetas“ - suteikiantis jums informacijos, kuri jau pasiekiama jūsų naršyklėje?


O kas yra juose naujoviška? Daugelis žmonių neįdiegia populiarių programų, nes tai yra puiki programinė įranga, bet dėl ​​kitų abonentų skaičiaus. Patiems vartotojams buvo suteiktos prekės.

Naujovių mitas

Dauguma programų yra nuolat atnaujinamos, tačiau iš tikrųjų niekada nėra naujovių. Dažnai mes nelabai suprantame šių naujinių pasekmes. Pvz., Jei paspausite „Update App“, ar programinė įranga staiga suteiks sau teisę pasiekti nuotraukas ar kontaktus telefone ir naudoti juos bet kokiu būdu, kurį kūrėjas laiko tinkamu?

Dažnai mes neturime supratimo apie tai, kokios programos, o už jų esančios įmonės nori daryti su mūsų informacija. Mes negalime žiūrėti po gaubtu ir negalime sustabdyti šių dalykų.

Bet kodėl vartotojai neturėtų tiesiog galėti apriboti ar suteikti programų leidimus, kai tik nori? Ar gali būti, kad šiuo metu esame tamagotči stiliaus vietinių programų isterijos viduryje?

Panašumai yra beprotiški - programėlės prašo mus pamaitinti, pažaisti, o kai mūsų nebegali varginti, jos patenka į kambario kampą ir renka dulkes. Kiek programų turite savo telefone ir kiek iš tikrųjų naudojate?

Kadangi savosios programos yra savitarnos verslo modelis, jos nėra palankios naujovėms. Tiesą sakant, jie tai riboja.

Kitas puslapis: sąveika, žiniatinklio programos ir atvira ateitis

Paskutiniai Pranešimai
10 būdų, kaip optimizuoti vaizdus, ​​kad jie būtų geresni
Toliau

10 būdų, kaip optimizuoti vaizdus, ​​kad jie būtų geresni

Šiandien kaitmeninė paklau a yra dide nė nei bet kada. Yra daugybė prijungtų įrenginių, o interneta prieinama vi ur, akivaizdu, kad netrūk ta žmonių, norinčių naudoti mū ų produktu . Tačiau klientai, ...
Sukurkite įspūdingą laukinės gamtos vaizdą pastele
Toliau

Sukurkite įspūdingą laukinės gamtos vaizdą pastele

Darba u pa telėmi ant veliūro yra šiek tiek „marmito“ tema. Dažnai girdžiu komentaru apie tai, kaip unku nupiešti detale ant veliūro, tačiau tai yra viena iš mano mėg tamiau ių paviršių, kurį reikia d...
„Facebook“ „iPhone“ programa pradės veikti
Toliau

„Facebook“ „iPhone“ programa pradės veikti

Anot apžvalgininko @NickBilton for, „Facebook“ ypač lėta „iPhone“ programa turi būti pakei ta greitaeigiu avąja ver ija „The New York Time “. Tai dar nėra oficiali, tačiau du „Facebook“ inžinieriai an...