Paini dėl NFT? Mes paaiškiname viską, ką reikia žinoti

Autorius: Louise Ward
Kūrybos Data: 9 Vasario Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 18 Gegužė 2024
Anonim
Paini dėl NFT? Mes paaiškiname viską, ką reikia žinoti - Kūrybinis
Paini dėl NFT? Mes paaiškiname viską, ką reikia žinoti - Kūrybinis

Turinys

NFT terminas pastaruoju metu buvo visose antraštėse, dažnai susijęs su milžiniškomis pinigų sumomis (ar girdėjote apie tą 69,3 mln. USD pardavimą?). Bet jums gali būti įdomu, kas yra šurmulys. Jei nesate tikri, kas yra NFT arba nepakeičiamas prieigos raktas arba kaip tiksliai jie veikia, mes norime jums padėti.

Šiame vadove paaiškinta viskas, ką reikia žinoti apie NFT, įskaitant tai, kas jie yra, kaip jie veikia, kodėl jie sukėlė ginčų ir kaip galite įsitraukti. Čia galite peržiūrėti mūsų mėgstamus NFT meno kūrinius. Ir jei nuspręsite sukurti savo, būtinai įdiekite šią puikią skaitmeninio meno programinę įrangą.

Kas yra NFT?

NFT iš esmės yra kolekcinis skaitmeninis turtas, turintis vertę kaip kriptovaliutos forma ir meno ar kultūros forma. Panašiai kaip menas yra vertinamas kaip investicija į vertę, dabar ir NFT. Bet kaip?

Pirmiausia suskirstykime terminą. NFT reiškia nepakeičiamą žetoną - skaitmeninį žetoną, kuris yra tam tikros rūšies kriptovaliuta, panašiai kaip „Bitcoin“ ar „Ethereum“. Tačiau skirtingai nuo standartinės monetos, esančios „Bitcoin“ blokų grandinėje, NFT yra unikali ir negali būti keičiama panašia į panašų (taigi, nepakeičiama).


Taigi kuo NFT yra ypatingesnė už kriptografinę monetą? Byloje saugoma papildoma informacija, kuri ją pakelia virš grynos valiutos ir patenka į na, bet ko, tikrai, sritį. NFT tipai yra labai įvairūs, tačiau jie gali būti skaitmeninio meno kūrinio ar muzikos failo pavidalu - viskas, kas unikalu, kad būtų galima saugoti skaitmeniniu būdu ir galvoti apie tai, kad turi vertę. Iš esmės jie yra kaip ir bet kuris kitas fizinis kolekcionieriaus daiktas, tačiau užuot gavę aliejinį paveikslą ant drobės, kurį norite pakabinti ant jūsų sienos, jūs gaunate JPG failą.

Kaip veikia NFT?

NFT yra „Ethereum“ blokų grandinės dalis, todėl jie yra atskiri žetonai, kuriuose saugoma papildoma informacija. Ta papildoma informacija yra svarbi dalis, leidžianti jiems pasireikšti meno, muzikos, vaizdo (ir pan.) Pavidalu JPGS, MP3, vaizdo įrašų, GIF ir kt. Pavidalu. Kadangi jie turi vertę, juos galima nusipirkti ir parduoti kaip ir kitas meno rūšis - kaip ir fizinio meno atveju, vertę daugiausia nustato rinka ir paklausa.


Tai nereiškia, kad rinkoje yra tik viena skaitmeninė NFT meno versija. Panašiai kaip originalo meno atspaudai yra gaminami, naudojami, perkami ir parduodami, NFT kopijos vis dar yra galiojančios „blockchain“ dalys, tačiau jos neturės tokios pačios vertės kaip originalas.

Ir negalvokite, kad įsilaužėte į sistemą, spustelėdami dešiniuoju pelės klavišu ir išsaugodami NFT vaizdą. Tai nepadarys tavęs milijonieriumi, nes tavo atsisiųstame faile nebus informacijos, dėl kurios jis tampa „Ethereum“ blokų grandinės dalimi. Logiška?

Kur galiu nusipirkti NFT žetonus?

NFT galite nusipirkti įvairiose platformose, o tai, ką pasirinksite, priklausys nuo to, ką norite pirkti (pavyzdžiui, jei norite nusipirkti beisbolo kortelių, geriausiai einate į tokią svetainę kaip skaitmeninės prekybos kortelės, tačiau kitose prekyvietėse parduodama labiau apibendrinti kūriniai). Jums reikės piniginės, būdingos platformai, kurioje perkate, ir turėsite užpildyti tą piniginę kriptovaliuta. Kaip įrodyta „Beeple’s Everyday“ - pirmųjų 5000 dienų „Christies“ (aukščiau) pardavimas, kai kurie kūriniai taip pat pradeda patekti į daugiau pagrindinių aukcionų namų, todėl jų taip pat verta saugotis. Jei pasigedote, tas „Beeple“ kūrinys atiteko 69,3 mln.


Dėl didelės daugelio NFT tipų paklausos jie dažnai išleidžiami kaip „lašai“ (panašiai kaip renginiuose, kai bilietų partijos dažnai išleidžiamos skirtingu metu). Tai reiškia siautulingą norinčių pirkėjų antplūdį, kai prasideda lašas, todėl turėsite būti registruoti ir piniginę papildyti anksčiau laiko.

Čia yra svetainių, kurios parduoda NFT, sąrašas:

  • „OpenSea“
  • SuperReti
  • Nuostabūs vartai
  • Fondas
  • VIV3
  • „BakerySwap“
  • „Axie Marketplace“
  • Rasti
  • NFT „ShowRoom“

NFT taip pat sukelia bangas kaip žaidimų pirkimas įvairiuose vaizdo žaidimuose (visur tai labai džiugina tėvus). Šį turtą žaidėjai gali pirkti ir parduoti, įskaitant žaidžiamą turtą, pvz., Unikalius kardus, odą ar avatarus.

Kas naudojo NFT?

NFT tikrai turi akimirką, kai NFT meno kūrėjai apima menininkus, žaidėjus ir prekės ženklus visame kultūros spektre. Iš tikrųjų atrodo, kad kiekviena diena į NFT rinką atneša naują žaidėją.

Menininkams įžengus į NFT erdvę, sukuriama dar viena erdvė ir formatas menui kurti ir dalytis, o gerbėjams siūlomas kitas būdas paremti jų kūrybą. Menininkai gali pasiūlyti visuomenei įvairius būdus, kaip nusipirkti meno ir užsidirbti pinigų.

Mes šiek tiek kalbėjome apie tuos, kurie gamina NFT įtraukti į vaizdo žaidimus, o tai sukrečia turto pirkimo žaidime koncepciją. Iki šiol bet koks žaidime pirktas skaitmeninis turtas vis tiek priklausė žaidimų kompanijai - žaidėjai tiesiog juos laikinai pirko, kad galėtų naudoti žaisdami. Tačiau NFT reiškia, kad turto nuosavybė perėjo tikram pirkėjui, o tai reiškia, kad jį galima pirkti ir parduoti visoje žaidimų platformoje, taikant papildomą vertę, atsižvelgiant į tai, kas jį kelyje turėjo. Tiesą sakant, pradedami kurti žaidimai, visiškai pagrįsti NFT, įrodantys, kaip jie sukrečia pramonę.

Tikimasi, kad žinomi menininkai gaus didelius pinigus už savo darbą, tuo buvo remiamasi, kai anoniminė „meno entuziastų“ grupė sudegino originalų Banksy, kad paverstų jį NFT (daugiau sužinokite aukščiau esančiame vaizdo įraše). Tačiau labiau stebina kiti pardavimai. Pavyzdžiui, tai buvo pirmasis „Beeple“ įsiveržimas į NFT rinką ir, kad ir koks jis būtų gerai žinomas kaip skaitmeninis menininkas, tai, kad šis aukcionas atnešė trečią didžiausią kainą, kada nors sumokėtą už gyvą atlikėją, nebuvo tikėtasi.

NFT yra patrauklus prekių ženklų pajamų srautas, kaip rodo visi prekės ženklai, šokinėjantys vėlai. „Taco Bell“ pardavinėjo „Taco“ tematikos GIF ir vaizdus (žr. Vieną iš aukščiau) vienoje turgavietėje, o 25 gabalai buvo parduoti vos per 30 minučių. Rimtai. Kiekviena NFT turėjo 500 USD dovanų kortelę, kurią galėjo išleisti pradinis savininkas, o tai iš pradžių gali paaiškinti jų populiarumą. Tačiau šios „TacoCards“ kortelės dabar parduodamos antrinėje rinkoje, o brangiausios kortelės parduodamos už 3500 USD. Ir kad būtų aiškiau, tai neapima dovanų kortelės.

NBA turi „NBA Top Shot“ - tai būdas parduoti skaitmeninius kolekcionuojamus daiktus prekybos kortelių pavidalu, įterptomis simbolinėmis žaidimo akimirkomis. Planuodama pridėti virtualių papuošalų, aksesuarų ir drabužių, kuriuos galima naudoti socialinėje žiniasklaidoje, NBA siekia rasti būdų, kaip išplėsti šį pajamų srautą kiek įmanoma.

Net „Twitter“ turi vertę, o „Twitter“ įkūrėjas Jackas Dorsey išpardavė pirmąjį „Twitter“ už didžiulį 2 915 835,47 USD.

Muzikantai taip pat parduoda savo kūrinių teises ir originalus, taip pat trumpus vaizdo įrašus savo muzikos klipams, o jūs netgi galite nusipirkti skaitmeninio nekilnojamojo turto ir 3D turto, pavyzdžiui, baldų.

Įrašas, kurį bendrino Krista Kim (@ krista.kim)

Nuotrauka paskelbta

Tiesą sakant, „skaitmeninis namas“ neseniai buvo parduotas už 500 000 JAV dolerių. „Mars House“ (žiūrėkite aukščiau), kurį sukūrė Toronto menininkė Krista Kim, skaitmeninio meno rinka „SuperRare“ apibūdino kaip „pirmąjį skaitmeninį namą pasaulyje“. Sukurtas pasitelkus architektą ir vaizdo žaidimų programinę įrangą, savininkas galės tyrinėti Marso dvarą naudodamas virtualią realybę, įskaitant saulės vonias už namo (Marso atmosferoje).

Kodėl NFT yra prieštaringi?

NFT rinkoje reikia uždirbti daug pinigų. Bet jūs taip pat galbūt girdėjote, kad kyla ginčų dėl NFT, ypač dėl jų poveikio klimatui.

Kurdami NFT naudoja labai daug energijos. Tiek daug protestuotojų nerimauja dėl paties realaus pamišimo poveikio aplinkai. Pasak „CryptoArt.wtf“, svetainės, sukurtos apskaičiuoti NFT anglies pėdsaką (kuris dabar yra neprisijungęs), vienas kūrinys, vadinamas „Coronavirus“, jį kurdamas sunaudojo neįtikėtinai 192 kWh. Tai prilygsta viso Europos Sąjungos gyventojo energijos suvartojimui dvi savaites. Bet tai turi būti ypač didžiulis kūrinys, klausiate jūs? Ne, „paprastas“ GIF gali prilygti tam pačiam vartojimui.

Čia kalbintas @beeple sako: "Aš galiu jus patikinti, kad judėdami į priekį, kad visi mano lašai bus ne tik anglies požiūriu neutralūs, bet ir anglies požiūriu neigiami". Esu įsitikinęs, kad yra daugybė žmonių, kurie jį pritartų. https://t.co/C2UdhE89QW2021 m. kovo 10 d

Žiūrėti daugiau

Menininkai gali padėti, stengdamiesi sukurti anglies dvideginio neutralų meno kūrinį (Beeple jau pažadėjo tai daryti toliau, kaip paaiškina aukščiau pateiktas tweetas). Tačiau problema yra gilesnė už tai, kad kuriamos kriptovaliutų sistemos.

„Ethereum“, „Bitcoin“ ir panašūs dalykai yra sukurti remiantis „darbo įrodymo“ sistema (pvz., Sudėtinga dėlionių serija), kad būtų saugi vartotojų finansinė apskaita, ir ši sistema sunaudoja neįtikėtinai daug energijos. Iš tikrųjų vien „Ethereum“ sunaudoja maždaug tiek pat energijos, kiek ir visa Libijos šalis. Oi.

„ArtStation“ buvo taip susirūpinusi dėl poveikio klimatui, kad neseniai po didžiulės reakcijos atsitraukė nuo sprendimo parduoti NFT. „Sega“ neseniai buvo „Twitter“ audros centre, kai ji paskelbė apie savo ketinimą pradėti kurti NFT (juk „Sonic“ visi apie aplinką).

Bet tai gali būti ne taip prieštaringai amžinai, nes yra organizacijų, kurios bando ką nors pakeisti. Patikrinkite, ką „Blockchain for Climate“ daro, kad pagerintų situaciją čia.

Daugelis meno ir dizaino bendruomenės balsų taip pat piktinasi, kad NFT keičia rankas už tokias astronomines pinigų sumas. Kadangi NFT buvo iš pradžių sukurti kaip būdas grąžinti valdymą patiems menininkams, tvirtinant skaitmeninę nuosavybę, idėja, kad jie tampa vis elitiškesni, kelia įtampą. Kaip akimirksniu aptarsime, daugeliui įpirkimo mokesčiai yra pernelyg dideli, o išlaidos už vieno pirkimą reiškia, kad daugelis mano, jog rinka tampa itin turtingų žaidimų aikštele. Kai kurie menininkai mano, kad jie yra nepalankioje padėtyje toje srityje, kurią turėjo kontroliuoti.

Ar kas nors gali sukurti NFT?

Jūs taip toli pasiekėte, todėl dabar jums gali kilti klausimas: ar gali kas nors įsitraukti? Na, galima manyti, kad taip duota, kai Trevoras Andrew nupiešė šį „Gucci Ghost“ (aukščiau), jiems pavyko jį parduoti už akį traukiančius 3600 USD.

Techniškai taip, visi gali parduoti NFT. Kiekvienas gali sukurti darbą, paversti jį „Blockchain“ NFT (procese, vadinamame „kaldinimu“) ir pateikti jį parduoti pasirinktoje rinkoje. Jūs netgi galite pridėti komisiją prie bylos, kuri jums mokės kiekvieną kartą, kai kas nors įsigys kūrinį, įskaitant perpardavimą. Panašiai kaip perkant NFT, reikia turėti piniginę ir ją užpildyti kriptovaliuta. Šis reikalavimas dėl išankstinio pinigų yra tas, kuriame slypi komplikacijos.

Paslėpti mokesčiai gali būti pernelyg astronomiški, kai svetainės už kiekvieną pardavimą ima „dujų“ mokestį (kainą už energiją, kurios reikia sandoriui užbaigti) kartu su mokesčiu už pardavimą ir pirkimą. Taip pat turite atsižvelgti į konversijos mokesčius ir kainos svyravimus, atsižvelgiant į dienos laiką. Visa tai reiškia, kad mokesčiai dažnai gali sudaryti daug daugiau nei kaina, kurią gaunate už NFT pardavimą. Tačiau skirtingose ​​svetainėse yra skirtingi mokesčiai, o kai kurie yra geresni nei kiti, todėl verta atlikti tyrimą.

Nesvarbu, ar NFT yra čia, ar ne, jie tikrai tapo nauju žaislu uber turtingiems žmonėms, ir yra realių pinigų, kuriuos galite uždirbti. NFT suteikia naują prasmę skaitmeniniam menui, o pardavimo kainos rodo, kad tai yra tikra meno ir apskritai kolekcinių daiktų ateities dalis.

Norite iškart pradėti kurti? Jums reikės vieno galingiausių nešiojamųjų kompiuterių ar net vienos iš šių viršutinių piešimo planšetinių kompiuterių.

Daugiau Informacijos
„App.net“ visam laikui pakeis socialinius tinklus
Skaityti Daugiau

„App.net“ visam laikui pakeis socialinius tinklus

Pri imink šiandien: 2012 m. Rugpjūčio 14 d. Šiandien gali būti tik ta diena, kai didieji keturi ocialiniai tinklai pradėjo prara ti avo kontrolę dalyti turiniu internete, kai pradėjo at iverti mikrobl...
Kaip sumodeliuoti ir perteikti siurrealistinę sceną
Skaityti Daugiau

Kaip sumodeliuoti ir perteikti siurrealistinę sceną

Mane vi ada žavėjo iurrealizma . Kai kuriu avo darbą, dažnai turiu omenyje „Magritte“, tokiu būdu ji iškreipia tikrovę, kad ukurtų neaiškumų ir pa tumtų žiūrovą ieškoti ir ra ti pa lėptu pranešimu , k...
Šiandien išbandykite 14 „Photoshop Elements“ pamokų
Skaityti Daugiau

Šiandien išbandykite 14 „Photoshop Elements“ pamokų

Pereiti į: Darbo pradžia Gydykite vaizdu pecialieji efektai Naudodamie i tinkamomi „Photo hop Element “ mokymo programomi , galite padaryti daug ką, ką galite pa iekti naudodami pilną „Photo hop CC“ v...