Žiniatinklio prieglobos žargono žodžiai: galutinis prieglobos terminologijos vadovas

Autorius: Louise Ward
Kūrybos Data: 3 Vasario Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 18 Gegužė 2024
Anonim
Web Hosting Terms Explained - HostGator Hosted
Video.: Web Hosting Terms Explained - HostGator Hosted

Turinys

Norite sukurti savo pirmąją svetainę? Kai tiek daug interneto prieglobos bendrovių konkuruoja dėl jūsų verslo, sunku žinoti, kurią pasirinkti. Žargonų griovimo vadove supaprastiname terminus, su kuriais susidursite ieškodami tobulo žiniatinklio prieglobos jūsų kūrybinei svetainei.

01. Interneto prieglobos paslaugos

Kai naudojatės žiniatinklio naršykle, kad apsilankytumėte svetainėje, prašote nuotolinio serverio atsiųsti failus, kurie sudaro tinklalapį.

Svetainės failai saugomi serveriuose, kurie yra kompiuteriai, prisijungę prie interneto 24 valandas per parą. Interneto prieglobos įmonė nuomoja jums vietą savo svetainei viename iš savo serverių, paprastai už mėnesinį mokestį.

02. Bendras interneto priegloba


Išsinuomoti sau visą serverį būtų brangu, todėl dauguma žmonių naudoja vadinamąjį bendrą interneto prieglobą. Jūsų svetainė bus serveryje, kuriame dalijasi šimtai ar net tūkstančiai žmonių.

Bendras interneto priegloba yra pigus. Jums retai ko nors didesnio nereikia, nebent turite užimtą internetinę parduotuvę. Tačiau vis tiek svarbu pasirinkti patikimą įmonę, kuri per daug svetainių, kurios visos varžosi dėl išteklių, tame pačiame serveryje nededa.

03. Skirtasis priegloba

Kitame spektro gale yra specialus priegloba, kur visą serverį išsinuomoji sau. Tai neįtikėtinai lanksti ir našumas paprastai yra geresnis nei naudojant bendrą interneto prieglobą, tačiau tai brangu ir reikalauja daug daugiau sąrankos ir priežiūros. Praleiskite specialų prieglobą, nebent turite galvoje labai konkrečius reikalavimus.


04. VPS priegloba

VPS (virtualaus privataus serverio) priegloba yra tarsi pusiaukelė tarp bendro interneto ir dedikuoto prieglobos. Techniškai jūsų svetainė vis tiek dalijasi serveriu su kitais žmonėmis, tačiau ji gauna savo nustatytą disko, procesoriaus laiko ir pralaidumo skaidinį. Geriau kontroliuojate serveryje įdiegtą programinę įrangą nei naudodami bendrą interneto prieglobą. Tai yra tinkamas pasirinkimas mažoms ir vidutinėms įmonėms, tačiau dažniausiai tai yra per daug asmeninių svetainių ar portfelių.

05. Debesų talpinimas

Užuot saugoję savo svetainę viename serveryje, debesų priegloba saugo jūsų svetainę kažkur serverių tinkle. Paprastai jūsų svetainė bus dubliuojama ir pasiekiama keliuose serveriuose, todėl jūsų lankytojai gali ją padaryti greičiau.


Svarbiausias debesies prieglobos privalumas yra begalinis mastelis. Jei jūsų svetainė greitai auga, lengva užsisakyti daugiau vietos diske ar pralaidumo. Kitas didelis privalumas yra atleidimas iš darbo - jūsų svetainė nebus atjungta, jei interneto prieglobos įmonei reikės pašalinti vieną serverį techninei priežiūrai. Nepraleiskite geriausių debesies saugojimo paslaugų.

06. Neribotas priegloba

Kai kurios svetainių kompanijos siūlo neribotą pralaidumą, disko naudojimą, el. Pašto adresus ir kt. Tai vadinama neribotu arba neišmatuotu talpinimu. Bet visi jie turi sąlygas ir sąlygas, kuriose teigiama, kad iš tikrųjų yra sąžiningo naudojimo prieglobos apribojimai. Taigi visur, kur matote šį skelbimą, turėtumėte perskaityti kaip „neribotą prieglobą - proto ribose“.

07. „Green hosting“

„Green hosting“ yra interneto prieglobos tipas, kai paslaugų teikėjas stengiasi naudoti ekologiškas technologijas. Ypač stengiamasi užtikrinti, kad būtų naudojamos ekologiškos medžiagos ir kad serveriai veiktų energiškai efektyviai.

08. IP adresas

Kiekvienam interneto įrenginiui skiriama unikali skaičių ir taškų eilutė, vadinama IP (interneto protokolo) adresu. Paprastai tai skiriasi kaskart prisijungiant prie interneto, tačiau jei turite specialų IP adresą, jūsų IP adresas visada bus tas pats.

Interneto prieglobos įmonės paprastai siūlo galimybę skirti IP adresą už papildomą mokestį. Tai naudingiausia kuriant didelę elektroninės prekybos parduotuvę, nes kai kurioms mokėjimo apdorojimo platformoms gali būti reikalaujama, kad jūsų svetainėje būtų nurodytas IP adresas.

09. Domeno vardas

Jūsų domeno vardas (arba URL) yra vardas, kurį žmonės naudoja ieškodami jūsų svetainės, pvz., Www.mywebsite.com. Domenų vardai yra unikalūs ir turi metinį mokestį.

Galite nusipirkti domeno vardą iš savo interneto prieglobos įmonės, tačiau to nereikia. Daugelis žmonių savo domeno vardą gauna iš atskiro tipo įmonės, žinomos kaip domeno vardų registratorius. Šie registratoriai parduoda ir tvarko tik domenų vardus, tačiau paprastai ima šiek tiek mažiau mokesčių nei interneto prieglobos įmonės.

Jūs įvedate savo žiniatinklio prieglobos IP adresą į domenų vardų registratoriaus administravimo skydelį, todėl kai žmonės eina į jūsų pasirinktą domeno vardą (pvz., Www.yourwebsite.com), jie persiunčiami į tinkamą jūsų svetainės serverį. Nustatyti šiek tiek sudėtingiau, tačiau paprastai domeno vardą galite gauti pigiau, nei gavus iš savo interneto prieglobos paslaugų teikėjo.

10. Pralaidumas

Talpinant žiniatinklį, pralaidumas reiškia duomenų, perduotų, kai žmonės lankosi jūsų svetainėje, kiekį. Interneto prieglobos planuose bus nustatyta, kiek pralaidumo jūs gaunate kiekvieną mėnesį, ir kiek papildomai reikia mokėti, jei viršysite savo limitą. Daugumoje asmeninių svetainių retai pasieksite bet kokio pralaidumo ribą, nebent aptarnaujate didelius failus, pvz., Vaizdo įrašus.

11. Centrinis procesorius

Kiekviename serveryje yra bent vienas procesorius (centrinis procesorius). Tai kompiuterio dalis, atliekanti visus skaičiavimus. Didelėms ar sudėtingoms svetainėms reikalingi galingesni procesoriai, o interneto prieglobos įmonės už jas ima daugiau. Tačiau daugeliui svetainių nereikia mokėti papildomai.

12. Duomenų bazė

Duomenų bazė yra sistema, kuri archyvuoja duomenų rinkinius. Kai kuri programinė įranga, kurią galbūt norėsite naudoti kurdami ir tvarkydami savo svetainę, nustatymams išsaugoti naudos duomenų bazę. Pavyzdžiui, turinio valdymo sistema, pvz., „WordPress“, naudoja duomenų bazę, kad išsaugotų visą jūsų tinklaraščio puslapių ir komentarų tekstą. Daugelyje interneto prieglobos planų yra palaikoma bent viena duomenų bazė, kuri paprastai yra viskas, ko jums reikia.

13. Vieta diske

Kitas aspektas renkantis žiniatinklio prieglobą yra tai, kiek reikia vietos diske. Tinklalapiai, kuriuose yra tik tekstas, nenaudoja daug vietos diske. Tačiau, kai pridedate vaizdų, vaizdo įrašų ir atsisiunčiamo turinio, jie tampa balionu.

14. Uptime

„Uptime“ yra terminas, naudojamas aptariant serverio veikimo trukmę be trukdžių. Turėtumėte pasirinkti interneto prieglobos bendrovę, kuri garantuoja 99,9 proc. Ar geresnį veikimo laiką. Kai kurie šeimininkai garantuos 99,99 proc. Ar net 100 proc. Darbo laiką, nors jie ir brangesni.

15. SSL sertifikatas

SSL („Secure Socket Slayer“) yra tam tikra šifravimo rūšis, naudojama internete, kuri saugo tarp žiniatinklio naršyklių ir svetainių siunčiamus duomenis ir jų negali nuskaityti tarpiniai serveriai. Norint, kad tai veiktų svetainėje, reikalingas SSL sertifikatas. Kai svetainė turi SSL sertifikatą, ji pasiekiama adresu http://www.mywebsite.com, o ne http://www.mywebsite.com.

SSL sertifikatai yra gyvybiškai svarbūs elektroninės prekybos svetainėms, kur slapta išsami mokėjimo informacija siunčiama internetu. Kai kuriuose prieglobos planuose bus nemokamas SSL sertifikatas. Kiti ima papildomą mokestį už vieną.

Yra tūkstančiai interneto prieglobos kompanijų, besivaržančių dėl jūsų verslo, tačiau supratę visą interneto prieglobos žargoną pamatysite, kad mažai kas skiria daugumą šių paslaugų teikėjų. Renkantis interneto prieglobos bendrovę, atsižvelkite į svarbius veiksnius, tokius kaip kaina, patikimumas ir pramonės reputacija. Norite, kad būtų lengva naudoti svetainės pagrindinį kompiuterį, jis turėtų puikų klientų aptarnavimą ir galėtų augti kartu su jumis plečiantis kūrybinei svetainei.

Populiarūs Leidiniai
4 geriausios programinės įrangos, skirtos atrakinti „Samsung“ modelio užraktą
Atrasti

4 geriausios programinės įrangos, skirtos atrakinti „Samsung“ modelio užraktą

Tobulėjant technologijom, auguma yra pagrindini dalyka, apie kurį vartotoja galvoja prieš pirkdama mobilųjį telefoną. „amung“ iūlo vieną geriauių ekrano užrakto užraktų, leidžiančių tik jum paiekti av...
Kaip iš naujo nustatyti slaptažodį užrakintame nešiojamame kompiuteryje be atkūrimo disko
Atrasti

Kaip iš naujo nustatyti slaptažodį užrakintame nešiojamame kompiuteryje be atkūrimo disko

"Maždaug prieš du mėneiu nuipirkau naudotą nešiojamąjį kompiuterį. Nuiėmiau nežinodama, kad ji paprašy kito laptažodžio. Aš tikrai negavau atkūrimo diko. Kaip atkurti užrakinto nešiojamojo kompiu...
Kaip lengvai atrakinti „iPhone 6“ ir „6 Plus“ kodą
Atrasti

Kaip lengvai atrakinti „iPhone 6“ ir „6 Plus“ kodą

Pamiršti „iPhone“ kodą arba užrakinti avo įrenginį dėl kelių neteiingų bandymų yra viiškai normalu. Dabar, jei jūų „iPhone 6“ yra tokia pati ituacija ir įdomu kaip atrakinti „iPhone 6“, me turime atak...