Garso dizainas: kodėl kūrybininkai vis dar nori kurti muziką

Autorius: John Stephens
Kūrybos Data: 21 Sausio Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 17 Gegužė 2024
Anonim
Sound Design and Synth Fundamentals
Video.: Sound Design and Synth Fundamentals

Turinys

Įsivaizduokite, jei 20-ojo amžiaus pabaigoje jūsų būtų paprašyta užpildyti laiko kapsulę grafinio dizaino dirbiniais, kurie sužadino pirmojo šimto šiuolaikinės eros metų dvasią. Ką jūs įtrauktumėte? Įmesite pusę tuzino klasikinių logotipų, keletą šveicarų plakatų ir tikriausiai ką nors iš Miltono Glaserio, Paulo Rando ar Sauliaus Basso.

Pridėtumėte ir keletą albumų viršelių: XX a. Grafinis dizainas be albumų viršelių yra tarsi futbolo varžybos be kamuolio - neįsivaizduojamas. Turėtumėte įtraukti „Sgt Pepper“, „Never Mind the Bollocks“, „Joy Division“, „Nirvana“, „Oasis“ ar „Blur“ rankovę, ką nors iš JAV hiphopo. Esmė ta, kad pasirinkdamas būtum sugadintas.

XX a. Grafinis dizainas be albumų viršelių yra tarsi futbolo varžybos be kamuolio - neįsivaizduojamas

Dabar įsivaizduokite, kad darote tą pačią užduotį pirmuosius 13 XXI amžiaus metų. Ką įdėtumėte į blizgančią titano talpyklą? Pridėsite kompiuterinį žaidimą, vartotojo sąsają iš „iPhone“, „Google“ logotipą, galbūt „Facebook“ ar „MySpace“ puslapį. Bet ar galėtumėte įtraukti albumo viršelius? Stebiuosi.


Nėra taip, lyg albumų viršelių nebebūtų. Sukuriama, išleidžiama ir suvartojama daugiau muzikos nei bet kada anksčiau. Įrašų kompanijos vis dar užsiima verslu. Lady Gaga ir Beyoncé yra pasaulinės superžvaigždės ir tokios pat populiarios kaip praeities popmuzikos milžinės. Nepaisant atsisiuntimų ir srautinių transliacijų paslaugų, žmonės vis tiek perka kompaktinius diskus, vinilinius ir kompaktinius diskus, užpildytus LP, CD, DVD ir brošiūromis. O štai „Creative Bloq“ mes kiekvieną savaitę švenčiame geriausią albumo meną.

Bet kažkas atsitiko su albumo viršeliu. Tai nebėra pagrindinė naujojo albumo išleidimo dalis. Dabar tai tik dalis burbuliuojančio ingredientų troškinio, kuris gali apimti svetainę, programą, „YouTube“ kanalą, TV reklamą - net prekes. Panašu, kad mes pasiekėme etapą, kai marškinėliai ar beisbolo kepuraitė yra tokie pat svarbūs kaip albumo viršelis. Netgi gali būti teisinga sakyti, kad marškinėliuose ir kepurėse yra daugiau pinigų nei pardavinėjant įrašus.


Vis dėlto daugeliui muzikos gerbėjų vis dar svarbus albumo viršelis. Be abejo, grafikos dizaineriams ir muzikos kūrėjams albumo viršelis vis dar laikomas svarbia eksperimentų ir laisvos saviraiškos žaidimų aikštele.

Bet jei mes sutinkame, kad didžioji dalis - jei ne vienintelė - grafikos dizainerio dalis yra sukurti kažką „grafinio“, tai kokia prasmė būti muzikos dizaineriu, kai pagrindinės prekybos vietos yra pašto pašto antspaudai JPEG internete? Vis dėlto grafikos dizaineriai vis dar nori kurti muziką. Kokia tai priežastis?

Įrašų kompanijos vaizdas

Įrengtas „iPhone“, įdarytas MP3 failais, ir „Wired“ kopija po ranka (kažkada tai būtų buvę NME, bet jei norite sužinoti, kas šiandien vyksta muzikos versle, skaitykite „Wired“), ėmiausi rasti ką reiškia būti muzikos dizaineriu momentinių atsisiuntimų amžiuje. Pirmoji mano stotelė buvo muzikos verslas.

Savo paieškas pradėjau kalbėdamas su Danu Sandersu „Virgin EMI Records“. Sandersas yra etiketės kūrybos direktorius. Ji kuria ir menas vadovauja dideliems projektams ir užsako kampanijas už daugybę etiketės darbų. Prie „Virgin“ pasirašytų menininkų yra Bastille, Emeli Sandé, Lorde, „Arcade Fire“ ir „Massive Attack“. Kažkada netikra nepriklausoma etiketė, suformuota iš jauno Richardo Bransono hipių etoso, dabar ji yra vieno didžiausių pasaulyje pramogų konglomeratų „Universal“ dalis.


Aš paklausiau Sanderso, su kokiais iššūkiais susiduria vidaus meno vadovas skaitmeniniame amžiuje. „Kai skaitmeninis vartojimas auga eksponentiškai, - pažymi ji, - vis svarbiau sukurti tvirtą, vientisą menininko vizualinį identitetą ir svarbu, kad žinia išliktų ta pati - galbūt net šiek tiek pasikartojanti - daugelyje platformų.

Kaip ir visi muzikos dizaineriai, Sanders turi du klientus - etiketes, mokančias jai atlyginimą, ir atlikėjus, kurių muziką ji reklamuoja. Šių dviejų šalių tikslai ne visada yra suderinami. Viena vertus, atsižvelgiant į pigių srautų srautą ir neteisėtą atsisiuntimą, įrašų kompanijos vis labiau įnirtingai siekia didesnio pardavimo. Tuo pačiu metu muzikantai linkę ne į komercines normas, o norėti viršelių ir kampanijos vaizdų, atspindinčių jų muziką.

Skaitmeniniam vartojimui didėjant eksponentiškai, vis labiau svarbu sukurti tvirtą, vientisą menininko vizualinį identitetą

Kaip Sandersas susidoroja su šiais, kartais konkuruojančiais, reikalavimais? "Manau, kad menininkai regimą vaizdą vertina kaip nepaprastai gryną ir prašmatnią savo muzikinio meno išraišką; tai, ką jų gerbėjai gali pakurstyti; kažkas, kas sustiprintų ir sustiprintų jų muzikinę išeitį", - sako ji.

"Anksčiau manau, kad šias išraiškas mažiau slegė komercinė atsakomybė. Šiandien labai sausakimšoje rinkoje ir labiau į rezultatus orientuotame pasaulyje menininkai ir etiketės bendradarbiavo kurdami kūrybinę kryptį, kad pasiektų naują auditoriją. Tai buvo ypač matomas sprogus skaitmeninei medžiagai, nes tai yra pagrindinis muzikos vartojimo šaltinis jaunimo auditorijoje “.

Sanderso vaidmuo „Virgin“ apima glaudų bendradarbiavimą su išoriniais dizaineriais. Ko ji ieško kūryboje, su kuria dirba? „Aš ieškau idėjų ir programų, kurios skiriasi nuo visų kitų“, - sako ji. "Aklos kelių dizainerių aikštelės šiais laikais jaučiasi taip neteisingai ir dažnai pateikia perdirbtų idėjų. Tai reiškia, kad kartais jūs gaunate žudiką, kai muzika tikrai užvaldo dizainerio vaizduotę - ir tai yra puikus dalykas, kai taip nutinka."

Pakuočių šeima

Kitame pramonės spektro gale yra „Mute Records“. Susikūrė aštuntojo dešimtmečio pabaigoje ir šiandien lieka nepriklausomybės, radikalumo ir muzikinių naujovių švyturiu. Kol kitos etiketės imituoja milžiniškų korporacijų komercines manieras, „Mute“ išlaiko sveiką dozę post-punk anarchizmo. Garsus kaip techno ir elektroninės muzikos pradininkas, Mute išleido tokių įvairių atlikėjų kaip „Depeche Mode“, „Goldfrapp“, „Can“ ir „Diamanda Galás“ įrašus.

Paulo A. Tayloro, kuris yra atsakingas už etiketės viršelio meną ir vaizdinį vaizdavimą, prioritetai yra „pasiekti pabaigą su kažkuo, kas, atlikėjo manymu, reprezentuoja albumą, kuris Danieliui Milleriui [„ Mute “įkūrėjui] atrodo įdomus ir sudėtingas - ir veikia, kai yra miniatiūros dydis - ir tai, ką rinkodaros skyrius gali apgauti norėdamas jį parduoti. "

Kaip Tayloras, paklausiau, susidoroja su konkuruojančiais fizinės muzikos pakuotės, o ne skaitmeninės, reikalavimais? "Iš esmės," sako jis, "skaitmeninis dalykas yra priminti žmonėms, kad jis yra. Daug laiko menininkai suprantamai sutelkia dėmesį į fizinę albumo versiją, ir tai dažnai nutinka ir su dizaineriais. Taigi, svarbu sukurti tikrai visi prisimena, kad kiekvienas aspektas yra toks pat svarbus kaip vienas kitas. Su kiekvienu reikia elgtis kitaip, tačiau turi išlikti artimas ryšys. Kitaip tariant, bučiuoti pusbrolius yra gerai, ne visada reikia būti broliu ir seserimi. "

Nemanau, kad yra toks dalykas kaip speciali pakuotė. Jūs tinkamai supakuojate muziką atitinkamam gavėjui.

Per daugelį metų „Mute“ gamino daugybę specialių pakuočių ir dėžučių rinkinių, dažnai turinčių didelę produkcijos vertę. Aš paklausiau Tayloro, kaip etiketėje žiūrima į specialią pakuotę: „Na, nemanau, kad egzistuoja toks dalykas kaip speciali pakuotė“, - svarsto jis. "Aš tai laikau tinkama pakuote. Jūs tinkamai pakuojate muziką atitinkamam gavėjui.

"Aš vis dar manau, kad transliacija bando rasti tinkamą pakuotę, bet kai ją ras, bus nepaprastai įdomu. Atsisiuntimai niekada nerado tinkamos pakuotės, todėl atsisiuntimas galiausiai nepavyks. Matau, kad atsisiuntimai dingo prieš kompaktinius diskus ir niekada negavo atrodo, kad nepaaiškinamai didėja antrasis vėjas, pavyzdžiui, kasetės - nors, manau, kad kasetės yra gražios. Atsisiuntimai yra grynai funkcionalūs, be estetikos, tad kas norės atsisiųsti, kai galėsite turėti srautą? "

Dizainerio požiūris

Jei pripažinsime plokštelių viršelio dizaino, kaip bandomojo stendo ir grafinių eksperimentų laboratorijos, svarbą (pagalvokime apie grafinį dizainą be Neville'o Brody, Peterio Saville'o, Stefano Sagmeisterio, kurie visi savo rankose kūrė rankoves), aišku, kad viršelio menas yra yra per daug svarbu, kad netektų nenaudoti kaip kokia laivų statykla Didžiosios Britanijos postindustriniame jūrų uoste. Laimei, vis dar yra grafikos dizainerių, pasiryžusių naudoti viršelius kaip naujų vizualinių kalbų ir kodų klojimo būdus, net jei pragyvenimui tai padaryti niekada nebuvo taip sunku.

Viena pagrindinių šios srities figūrų yra „Big Active“ įkūrėjas ir kūrybos direktorius Gezas Saintas. Per pastaruosius 12 mėnesių jo studija sukūrė koverius „Goldfrapp“, „White Lies“, „London Grammar“, „Haim“, „The Family Rain“ ir Felix Da Housecat.

Šventasis yra optimistas: „Apčiuopiamas turimo ir puoselėjamo artefakto pobūdis vėl džiaugiasi atnaujinto susidomėjimo antplūdžiu“, - pažymi jis. "Tuo pačiu metu srautiniai ir socialiniai bei mobilieji formatai keičia to, kas vyksta skaitmeninėje daiktų pusėje, pobūdį. Skaitmeniniams čiabuviams, kurie naudojasi žiniatinkliu kaip aplinka kurdami ir dalindamiesi, galbūt tolimesnis kelias yra labiau susijęs su įkėlimu. nei atsisiųsti. "

„Big Active“ rankovės yra vizualiai turtingos, dažnai naudojamos aštrios galvos
iliustracija, kad sukurtų patrauklias vizualias priešpriešas muzikai, kurią jie apipina. Tačiau Saintas nematerialią skaitmeninės muzikos sritį vertina kaip paskatą protingesniam mąstymui, o ne į kūrybinę aklavietę: „Dizaineriai turi prisitaikyti, tapti iniciatyvūs ir priimti naujus teigiamus požiūrius bei pakeisti savo mąstymo būdus“, - ragina jis. .

Jis taip pat perspėja apie nostalgiją ir žvaigždėtą akies viršelio vaizdą į viršelio meną: „Tai paprasčiausiai nenusileidžia seniems geriems laikams, kai grafikos dizaineriai daugiausia dėmesio skyrė tik pakuotėms“, - teigia jis. "Tokia mąstysena yra nuolaidi ir netvari - pasaulis pajudėjo. Naujas muzikos dizainas reiškia partnerystės su menininkais ir etiketėmis kūrimą, kad būtų sukurtas turinys ir įtraukimas, kuris atitiktų gerbėjų rankas su tuo, kaip mėgaujamasi ir vartojama muzika - gerbėjų - bet kokia forma, kuri gali būti. "

Saint nuomone, vienas dalykas bent jau nepasikeitė: „Esminiu skaitmeninės erdvės lygiu, - sako jis, - vis tiek reikia sukurti apibrėžiantį vaizdą ir išreikšti jį produkto„ paketo “forma. Taigi kalbant apie pagrindinius reikalavimus, mes nepamirštame, kad skaitmeninių paketinių nuotraukų mastelis yra maždaug tokio paties dydžio kaip pašto ženklų - tai reiškia, kad jie tikrai turi būti grafiškai veiksmingi “, - tęsia jis.

"Be to, tai, kaip žmonės sąveikauja su meno kūriniais skaitmeninėje aplinkoje, skiriasi nuo spausdinimo - čia galvoju ypač apie mobiliuosius įrenginius, planšetinius kompiuterius ir pan. Įsitraukimas yra daug labiau patirtinis ir yra daugiau galimybių kurti ir dalintis. "

Gulbės giesmė

Anglų ir norvegų duetas „Non-Format“ - Jon Forss ir Kjell Ekhorn - vizualiai turtingą ir dramatišką viršelių dizainą įvairiems muzikantams gamina nuo 2000 m.
- darbas, kuriam reikalinga aukščiausios klasės reprodukcija ir didelė drobė, kad būtų galima išsitiesti.

Kaip susimąsčiau, ar pora užtikrina, kad jų dizainas, pavyzdžiui, išlieka vertimas į JPEG „iTunes“? „Na, tikrai tiesa, kad yra didžiulis skirtumas tarp atspausdintos pakuotės ir 220 taškų kvadrato„ iTunes “, ir mes tai turime omenyje labiau nei prieš keletą metų“, - sako jie. "Jei dirbame su pakuotėmis ir žinome, kad tai bus tik skaitmeninė, mes elgiamės su ja kiek kitaip nei elgtumėmės, jei žinotume, kad bus ir kompaktinis diskas, o galbūt ir vinilo LP versija."

Kaip ir Saintas, Forssas ir Ekhornas nėra nugalėtojai. Atsinaujinęs susidomėjimas vinilo ir specialių leidimų pakuotėmis jiems suteikė daugybę galimybių. „Vietoj įprastų kompaktinių diskų, mes vis dažniau prašome sukurti specialių leidimų vinilo pakuotes ir skaitmeninę pakuotę“, - pažymi jie. "Jei tai yra melaginga muzikos pakuočių giesmė, tai iš tikrųjų yra gana maloni".

„Non-Format“ galėjo tapti pripažintais albumo viršelio meistrais, tačiau jie nepretenduoja įvaldyti skaitmeninį muzikos pristatymą. Taip pat, atrodo, niekas kitas negali. Kanalų atsisiuntimo ar srautinio perdavimo vartotojams tikrovė vis dar yra susitraukusi JPEG vadovė: „Mes einame į laikotarpį, kai pramonė, atrodo, negali apsispręsti, kokia tiksliai turėtų būti ar galėtų būti skaitmeninė pakuotė“, Formatuoti užrašus.

„Natūralu, kad reikia laiko, kol išsiaiškinsime, ką naujas formatas gali pateikti ant stalo, ir iki šiol mes dar„ nematėme šviesos “dėl to, ką skaitmeninė pakuotė gali pagerinti klausymo patirtį. Netolimoje ateityje idėja, kad muziką reikia papildyti fizine pakuote, gali pasirodyti absurdiška “.

Tai artima mano pačių požiūriui. Būdamas viso gyvenimo muzikos vartotojas ir kaip vis dar retkarčiais kuriantis plokštelių viršelius (aš taip pat parašiau keturias knygas šia tema), dabar laimingai gyvenu muzikos pasaulyje be fizinės pakuotės. Aš naudojuosi mokamomis srautinio perdavimo ir atsisiuntimo paslaugomis ir manau, kad gyvenimas be jų neįsivaizduojamas. Manau, kad fizinės pakuotės pabaiga yra tam tikras išsivadavimas. Mano vinilo, kompaktinių diskų ir dėžučių rinkinių lentynose vingiuota kolekcija dabar atrodo nereikalinga - tik nostalgija trukdo juos iškrauti.

Naujas muzikos nematerialumas leidžia man užmegzti dar intymesnį santykį su ja. Koncentruodamasis tik į garsą, aš galiu mėgautis muzika taip, kaip neįmanoma naudojant supakuotą muziką. Aš taip pat mėgaujuosi laisva nuo netvarkingo verslo dėl grąžinimo į jų pakuotes ir nuolatinės baimės sugadinti grojimo paviršių.

Aš vis dar nerimauju dėl grafinio dizaino ateities. Iš kur ateities Peteris Savillesas neturės muzikos pakuotės kaip eksperimentinės zonos? Kaip grafinis dizainas suras palyginamą platformą vien tik naujovėms, iškirptoms įrašų rankovėms, atėmus aistringas indie etiketes ir be pakuotes mėgstančių muzikantų? Grafinis dizainas, žinoma, išliks. Tai daro visada. Bet ar jis bus toks turtingas ir įvairus?

Žodžiai: Adrianas Shaughnessy

Adrianas Shaughnessy yra grafikos dizaineris, rašytojas ir pedagogas. Jis parašė ir dailė vadovavo daugeliui knygų apie dizainą. Jis skaito paskaitas visame pasaulyje ir yra vyresnysis grafinio dizaino dėstytojas Londono karališkame meno koledže.Šis straipsnis iš pradžių pasirodė Kompiuterių meno 225 leidime.

Mūsų Leidiniai
5 nemokami „Safari“ plėtiniai dizaineriams
Toliau

5 nemokami „Safari“ plėtiniai dizaineriams

„ afari“ plėtiniai leidžia greitai pritaikyti „Apple“ žiniatinklio naršyklę ir yra ugrupuoti į įvairia kategorija , į kaitant ocialiniu tinklu , žyme , naujiena ir kūrėju . Šie patogū įrankiai naudoja...
Ar jums reikia laipsnio?
Toliau

Ar jums reikia laipsnio?

Kvalifikacijo yra būtino kai kuriom profe ijom , tačiau kiek jo šiandien yra varbio dizaino pramonėje? Ar turite būti iš ilavinę univer itete, ar varbe ni įgūdžiai ir patirti yra varbe ni? „Kiekvieną ...
IE11 keičia UA eilutę, bet nebus „Firefox“
Toliau

IE11 keičia UA eilutę, bet nebus „Firefox“

Neowina pranešė apie „U er Agent“ (UA) eilutė , ra to IE11, pakeitimu po „Window Blue“ nutekėjimo - kito „Window 8“ iteracijo . vetainėje padaryta išvada, kad „Micro oft“ naršyklė „bu rodoma kaip„ Fir...