Profesionalaus vartotojo sąsajos dizaino vadovas

Autorius: Randy Alexander
Kūrybos Data: 25 Balandis 2021
Atnaujinimo Data: 16 Gegužė 2024
Anonim
KKKC „DIZAINO MANUFAKTŪRA“ - videodirbtuvės
Video.: KKKC „DIZAINO MANUFAKTŪRA“ - videodirbtuvės

Turinys

Kai pradėjau savo karjerą, buvau interneto dizaineris. Ketverius metus dirbau kurdamas interneto svetaines, pradedant smulkaus verslo svetainėmis ir galiausiai pereidamas prie didesnių klientų. Sužinojau, kad mane domino ne grafinis dizainas, nei darbas dėl didesnių prekės ženklų. Mane labiau domino puslapių rašymo modeliai, žmonių sąveika su formomis ir tokie dalykai, kaip suvokiamas atlikimas, o ne vizualinis tinklalapio dizainas.

Kai žiūrėjau mokslinės fantastikos filmus, žiūrėjau į sąsajas. Grodamas vaizdo žaidimus stebėjau, kaip buvo sudaryti meniu. Jei kuri nors iš šių savybių jums skamba gerai, jūs taip pat galite būti sąsajos dizaineris.

Išėjau iš agentūrinio darbo ir įkūriau savo įmonę. Savo „LinkedIn“ puslapyje bandžiau apibendrinti savo naują karjeros tikslą: sukurti kuo geresnę programinę įrangą. Praėjo ketveri metai, kai pradėjau dirbti kaip laisvai samdomas darbuotojas, ir mano kelionė nesustojo. Šiomis dienomis padedu valdyti mažą vartotojo sąsajos projektavimo įmonę, vadinamą Mono. Neseniai pasveikinome ketvirtąjį komandos narį.


Šiame straipsnyje noriu apibūdinti, koks yra vartotojo sąsajos dizaineris, įskaitant tai, ką tiksliai reiškia darbas, kur rasti geriausius mokymosi išteklius ir kaip tobulėti savo amate.

Ką veikia vartotojo sąsajos dizaineris?

Manau, kad paprastai galite suskirstyti vartotojo sąsajos dizainerio darbą į keturias kategorijas. Jūs bendraujate su klientu, tyrinėjate, kuriate ir prototipuojate bei bendraujate su kūrėjais. Pažvelkime į kiekvieną iš šių etapų išsamiau.

Bendravimas su klientu

Bendravimas su klientu yra viskas, kaip suprasti kliento problemą. Tikslas yra susipažinti su savo kliento verslu, todėl projekto pradžia paprastai yra daug kalbėjimo. Puiku, kai pradedate, per daug nežinote apie savo kliento domeną - galite pažvelgti į jų verslą naujai, kol įsivaizduojate galimus dizaino sprendimus.


Norėdami būti geras vartotojo sąsajos dizaineris, turite sugebėti galiausiai galvoti kartu su savo kliento verslu. Pavyzdžiui, jūsų klientas gali būti aviacijoje. Dirbdami jiems galų gale būsite išmanantys apie šią pramonę. Taigi, patarimas dėl savo laimės čia yra protingai pasirinkti tas pramonės šakas, kuriose dirbate, kad galų gale nesate ekspertas to, kas jums nerūpi ar nesidomite.

Projekto metu bendravimas nenutrūksta. Kaip dizaineris, jūs nuolat pristatysite savo darbus. Savo įmonėje esame nuotolinė komanda, todėl neturime daug asmeninių susitikimų. Užuot tai darę, naudodamiesi vaizdo konferencijomis, intensyviai naudojamės ekrano bendrinimu. Tokios komunikacijos priemonės kaip „Skype“ ir „Slack“ yra naudojamos kiekvieną dieną.

Naudinga derinti sinchroninio ir asinchroninio ryšio metodus. Skambutis yra puikus, jei jums greitai reikia daug informacijos, bet jūs turite būti šalia tuo pačiu metu. Mes manome, kad „Slack“ yra mūsų „virtualus vandens aušintuvas“, ir naudojame „Basecamp“ kompleksiniams projektavimo projektams valdyti. Kurdami prototipus naudodami HTML ir CSS, mes naudojame „GitHub Issues“, kad tiesiogiai aptarsime kodą.


Tyrimai

Be bendravimo su klientu, atliksite daug tyrimų. Tai gali apimti lauko tyrimus, praktinius užsiėmimus su klientu, konkurso analizę ar strategijos apibrėžimą - iš esmės viską, kas padeda suprasti iškilusią problemą.

Tyrimai yra tai, kas informuoja apie jūsų dizaino pasirinkimą. Tai kažkada perskaitytas straipsnis arba tas naujas „Apple“ ką tik išleistas dalykas. Kai atėjo laikas paaiškinti, kodėl pasirinkote konkretų dizainą, jūsų tyrimas paremia jus.

Tyrimai gali būti labai platūs. Dažnai išbandau naujus įrenginius mokslinių tyrimų tikslais arba prisiregistruoju prie naujos žiniatinklio programos, kad galėčiau ištirti jos vartotojo sąsają.

Projektavimas ir prototipų kūrimas

Būdamas dizaineris, tikriausiai praleisite didžiąją dalį laiko dirbdamas projektavimo ir prototipų kūrimo darbus. Vartotojo sąsajos projektavimo projektas gali judėti į priekį įvairiais būdais, nuo eskizų iki išsamaus dizaino ir kodavimo.

Metodas, kurį naudojate, labai priklauso nuo projekto tipo. Ką jūs kuriate? Ar tai svetainė, ar verčiau ją pavadintum programa? Ar ji naudoja vietines technologijas? Ar tai yra pertvarkymas, ar jūs pradedate nuo nulio?

Mūsų įmonėje nėra fiksuoto proceso, tačiau dauguma projektų laikosi tos pačios apytikslės tvarkos: jie pradedami eskizais ir vieliniais rėmais, tęsiamas detalus vizualinis ir sąveikos dizainas ir baigiamas prototipu.

Būdami dizaineriai, daug laiko praleidžiame galvodami apie savo įrankius. Nors puikios priemonės yra svarbios, jos nėra svarbiausias dalykas. Galimybė kompetentingai naudoti „Adobe Creative Suite“ ir tokias programas kaip „Sketch“ prilygsta galimybei piešti naudoti pieštuką arba dažyti teptuką. Dar reikia padaryti paveikslą.

Tai sakant, sveikas domėjimasis įrankiais yra geras dalykas. Man patinka išbandyti naujas priemones, kurios gali padėti būti produktyvesnėms. Mano mėgstamiausias vektorinio redagavimo įrankis yra „Illustrator“, tačiau šiais laikais dauguma mano vizualinio dizaino darbų atliekami „Sketch“. Kiti komandos nariai perėjo prie naujesnių įrankių, tokių kaip „Affinity Designer“.

Priemonės yra labai asmeniškas pasirinkimas. Kol galime lengvai dirbti kartu, kiekvienas gali laisvai rinktis savo. Kad būtų paprasčiau kalbėti apie savo dizainą su klientais, mes gaminame prototipus su „InVision“. Tačiau, norint sukurti tobulesnį prototipų kūrimą, mes naudojame HTML ir CSS. Jums reikalingas įrankis priklauso nuo darbo, kurį norite su juo atlikti.

Kūrėjų bendravimas

Dažnai pamiršta vartotojo sąsajos dizainerio darbo dalis yra kūrėjo komunikacija. Šiomis dienomis negalite išsisukti, tiesiog išsiųsdami savo dizainus dizaineriams ir tikėdamiesi, kad jie bus tinkamai įgyvendinti. Geriausi dizaineriai žino, kad iššūkis yra ne kuriant dizainą, o jį perduodant - ne tik suinteresuotosioms šalims, kurios turi patvirtinti, bet ir kūrėjams, kurie turi jį įgyvendinti.

Pranešimas apie dizainą yra įvairus: išsamios specifikacijos, turto pateikimas, projekto peržiūra kartu. Tai, ką prasminga pristatyti kiekvienu atveju, labai priklauso nuo to, ar projektas yra gimtoji, ar žiniatinklio programa.

Tradicinis būdas yra pateikti turtą šalia ekrano dizaino. Ekrano dizainus galima naudoti norint pamatyti, kaip visas dizainas atrodys, o turtas yra paruoštas naudoti PNG ir piktogramų SVG, todėl kūrėjams nereikia susidurti su grafikos redaktoriumi.

Savo įmonėje mes esame šalininkai, kad galėtume pristatyti ne tik tai. Mes naudojame komponentų stiliaus vadovus, kad išlaikytume nuoseklų dizainą. Kai susiduriame su žiniatinklio projektu, pateikiame išsamius HTML ir CSS rinkinius, kurie yra dokumentuoti po gabalą ir paruošti įgyvendinti. Manau, kad turiu dizaino akį kiekviename programinės įrangos kūrimo etape yra vienintelis būdas pasiekti savo tikslą sukurti pasaulinės klasės programinę įrangą.

Žiniatinklis ir savosios programos

Kai kuriate savąją programą platformai (pvz., „IOS“ ar „Android“), esate linkę laikytis tam tikrų gairių. Kai kuriate internetą, nėra tiek daug patarimų. Paprastai klientas turi savo prekės ženklo grafinių gairių rinkinį, kuris nustato, kaip viskas turėtų atrodyti.

Tačiau šios gairės dažniausiai yra pritaikytos rinkodaros svetainėms, o tai, kas joje yra, ne visada lemia gerus vartotojo sąsajos sprendimus. Šriftai dažniausiai pasirenkami ne rinkodaros, o rinkodaros sumetimais. Spalvos gali būti paryškintos ir ryškios, tai tinka reklamos kampanijoje, bet ne programoje, kurią naudojate kasdien. Šiuos vadovus reikia aiškinti.

Yra keletas žiniatinklio vartotojo sąsajų. Galima teigti, kad internetas yra skirtingų stilių lydymo puodas. Jei kuriate viską, kas labiau panašu į programą nei į svetainę, turite žinoti apie plačiai naudojamas sistemas, tokias kaip „Bootstrap“ ir „ZURB Foundation“. Karkasas pradeda nustatyti, kaip viskas turėtų atrodyti, nes nenorite iš naujo išrasti dviračio. Ir tai tikriausiai yra geras dalykas.

Mūsų įmonėje mes mėgstame naudoti „Bootstrap“. Jame pateikiami protingi numatytųjų dydžių bendri vartotojo sąsajos elementai, pvz., Mygtukai, duomenų lentelės ir modalai.

Kurdami internetą, jus labiau riboja techniniai žiniatinklio pajėgumai. Būdavo, kad svetainėje bus sunku įgyvendinti paprastus vaizdinius klestėjimus, pavyzdžiui, suapvalintus kampus. Šios dienos jau praėjo - dabar galite laisvai piešti vartotojo sąsajas su daugybe šešėlių, perėjimų, animacijų ir net 3D.

Kaip dizaineriui, realiau yra kontroliuoti procesą ir dizainą naršyklėje. Nemačiau, kad daugelis vartotojo sąsajų dizainerių perimtų savosios programos vartotojo sąsają, tačiau dizaineris, darantis žiniatinklio programos HTML ir CSS, yra dažnas reiškinys. Jei sugebėsite užkoduoti savo dizainą, turėsite pranašumą prieš savo nekoduojančius bendraamžius, ir man tai yra vienintelis būdas iš tikrųjų suprasti, kaip veikia internetas.

Žiniatinklio apribojimai

Netrukus sužinosite, kad ne visos šaunios gudrybės, kurias mokotės, palaikomos kiekvienoje naršyklėje, ir tai yra realybė kuriant internetą. Gerai vadovautis tokiais gerai žinomais principais kaip laipsniškas tobulinimas, kai įkeliate patobulintą turinį, kai tik įmanoma, bet taip pat galvokite apie tai, kaip turinys degraduoja.

Pastaruoju metu populiarėja „garstyčių pjaustymas“. Remiantis BBC internetinės komandos atstovais, reikia atskirti „geras“ ir „blogas“ naršykles ir suteikti ribotą patirtį „blogoms“ naršyklėms. Tačiau tai iš tikrųjų veikia tik turinio svetainėse.

Kalbant apie panašias į programas patirtis, daugelis žmonių, norėdami palengvinti plėtrą, palaiko tik keletą pirmaujančių naršyklių. Deja, tai sugrąžina mus į 1996 m. Situaciją, kai norint peržiūrėti turinį reikia tam tikros naršyklės.

Tobulinti savo įgūdžius

Taigi, kaip nuolat sekti žinias apie sparčiai besivystančią interneto pramonę ir tobulinti įgūdžius? Pažvelkime į kelis skirtingus įgūdžių tobulinimo metodus ...

Platformos žinios

Pagrindinė dizainerio arsenalo dalis yra žinios apie platformą. Turėtumėte žinoti apie įvairias operacines sistemas ir tai, kaip žmonės jas naudoja. Kaip dizaineriai, mes linkę naudoti „Mac“ kompiuterius, tačiau tada lengva pamiršti, kad dauguma žmonių ten naudoja „Windows“ dėžutes savo darbams atlikti.

Jaučiu, kad tikrai gali kažką suprasti tik tuo atveju, jei pats naudosi. Norėčiau naudoti „Mac“, kad kurčiau, bet praleidžiu daug laiko, norėdamas pasivyti įvairių kitų platformų evoliuciją. Turiu keletą „Windows“ kopijų, įdiegtų „Mac“ kaip virtualiosios mašinos. Buvau užsiėmęs naujų „Windows 10“ versijų testavimu naudodamas „Microsoft Insider“ programą, norėdamas patikrinti įvairius vartotojo sąsajos pakeitimus.

Taip pat reguliariai perku naują aparatūrą, kad galėčiau patikrinti, kaip ji veikia. Aš nusipirkau „Apple Watch“ tik norėdamas išbandyti platformą. Tada pardaviau, nes jaučiau, kad tai neprideda mano gyvenimo tiek daug.

Be to, žiniatinklis gali būti vertinamas kaip sava operacinė sistema. Jis nuolat tobulėja, kiekvieną savaitę kiekvienam naršyklės pardavėjui pridedamos naujos funkcijos. Nepaprastai verta žinoti apie techninius naršyklių aspektus, ypač susijusius su CSS ir grafikos galimybėmis. Turite žinoti, kas yra SVG ir „WebGL“ ir kaip galite naudoti žiniatinklio animacijos API.

Kiekviena platforma laikui bėgant tobulėja ir, kaip vartotojo sąsajos dizainerė, turite atsinaujinti. Galų gale, kad ir ką kurtumėte, negyvenate atskirai, bet tai yra didesnės programinės įrangos ekosistemos dalis.

Grįžkite prie pagrindų

Tai, su kuo šiandien kovojame, ne taip skiriasi nuo to, su kuo kovojome prieš 20 metų. Knygose yra galybė gerų patarimų. Iš pradžių išbandykite Jasono Friedo ir Matthewo Lindermano gynybinį dizainą tinklui ir Steve'o Krugo „Neverk manęs galvoti“.

Jei nežinote apie tokias sąvokas kaip modalumas ir prieinamumas, turite perskaityti. Turėtumėte mokėti paaiškinti, koks yra Fittso įstatymas. Geštalto artumo įstatymas? Tai yra vartotojo sąsajos dizaino duona ir sviestas.

Įkvėpkite žaidimų ir filmų

Būdamas vartotojo sąsajos dizaineris, remiuosi kitais įkvėpimo šaltiniais, kad galėčiau atlikti savo darbą. Žaidimuose randu daug įkvėpimo. Kai kurie žaidimai yra labai sudėtingi, o vartotojo sąsajos dizaineriams teko spręsti tas pačias sudėtingas sąsajos problemas, kaip ir vartotojo projektuotojams, dirbantiems verslo projektuose.

Žaidimai taip pat gali reikšti tendencijas. „Colin McRae Rally“ meniu aptinkamas minimalizmas man primena „iOS7“ kryptį. Tam tikra prasme dabar madingas vartotojo sąsajos animacijos dizainas žaidimuose pasirodė prieš metus ir metus. Perėjimas nuo skeuomorfizmo prie plikų, funkcinių sąsajų ir „plokščio dizaino“ buvo akivaizdus ir žaidimuose. Palyginkite 2006 m. Užmarštį su 2011 m. „Skyrim“. Abu žaidimai yra tos pačios serijos RPG, tačiau skirtumas yra ryškus.

Futuristinės „Marvel“ filmų sąsajos, pavyzdžiui, „Geležinis žmogus“, man taip pat buvo įkvėpimas. Tai nėra tiksliai tinkami naudoti pavyzdžiai, tačiau jie verčia mane daugiau galvoti apie skaičiavimą kaip visumą. Ar norime ekranų ateities, ar norime, kad ekranai dingtų? Tai, ko gero, yra geras klausimas, kurį galima pateikti užeigoje, kurioje gausu dizainerių.

Jūs augate kaip dizaineris, dirbdamas sunkų darbą, atkaklumą, kalbėdamasis su savo bendraamžiais ir skaitydamas nepaprastai daug. Maždaug prieš metus „New York Times“ skaičiau kūrinį apie 80-ies metų žmones, kurie ir toliau tobulina savo amatą. Jaučiu, kad tik pradedu. O kaip tu?

Įspūdingi Leidiniai
„Nike“ kuria naują atletikos kūno tipografiją
Atrasti

„Nike“ kuria naują atletikos kūno tipografiją

Džordžijo lengvo io atletiko a ociacija turi vieną iš labiau iai atpažį tamų prekė ženklų porto pramonėje. Nuo Džordžijo buldogo iki juodo , raudono ir balto palvų chemo , prekė ženkla yra tapatybė kl...
Laisvai samdomi darbuotojai perspėjo naudotis sutartimis
Atrasti

Laisvai samdomi darbuotojai perspėjo naudotis sutartimis

Nuo tabiai pavadinta „Don't get crewed Over“ vetainė leidžia vaizdo įrašą pavadinimu „Kok jau ma būti lai vai amdomu darbuotoju“. ocialinio ek perimento metu moteri iūlo umokėti penki doleriu už p...
Pagerinkite puslapio įkėlimo laiką
Atrasti

Pagerinkite puslapio įkėlimo laiką

Ši traip ni pirmą kartą pa irodė 232 žurnalo „.net“ žurnale - perkamiau iame pa aulyje žurnale, kirtame interneto dizaineriam ir kūrėjam .Turinio pri tatymo tinklai (CDN), papra čiau tariant, yra žini...