Pagerinkite apšvietimą naudodamiesi šiais 7 ekspertų patarimais

Autorius: Louise Ward
Kūrybos Data: 4 Vasario Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 18 Gegužė 2024
Anonim
High Density 2022
Video.: High Density 2022

Turinys

Šis straipsnis pateiktas kartu su „Masters of CG“ - naujuoju konkursu, kuris suteikia galimybę dirbti su vienu iš žymiausių 2000AD personažų. Yra didelių prizų, kuriuos reikia laimėti, todėl įeikite jau šiandien!

Vienas puikių 3D darbo dalykų yra tai, kaip jame yra tiek daug elementų iš realaus pasaulio, tik geriau. Kai nustatote sceną 3D programoje, dažnai imituojate atributus iš realaus pasaulio.

Tai ypač pasakytina, jei siekiama kažko artimo fotorealizmui. Taigi, kurdami rinkinį, ar tai būtų vidaus, ar lauko scena, mes dažnai bandome atkartoti tai, kas būtų prasminga realiame pasaulyje. Tas pats pasakytina ir apie apšvietimą. Ribotas CG visada išauga ir verčia mus sugalvoti kūrybiškus būdus, kaip dubliuoti tikrąjį pasaulį arba kartais jį pagerinti.


Pažvelkime į penkis dalykus, kuriuos galime padaryti, kad CG apšvietimas būtų geresnis bet kurioje 3D programoje.

01. Tapk šviesos studentu

Net jei niekada nelankėte mokyklos, kad taptumėte apšvietimo technika, visą gyvenimą gyvenote natūraliame ir žmogaus kurtame apšvietime, taigi žinote, kaip tai turėtų atrodyti, tiesa? Galbūt.

Pradėkite geriau atkreipti dėmesį į tai, kaip atrodo apšvietimas aplinkiniame pasaulyje, ir jūsų scenos per naktį pradės atrodyti geriau. Nebent jūs modeliuojate kambarį be langų, daugumoje scenų yra derinamas lauko ir vidaus apšvietimas. Net naktinė scena, į kurią nepateks šviesa, paveiks tai, ką darome. Taip yra todėl, kad naktinis apšvietimas skiriasi nuo dienos. Sustokite ir pastebėkite, kaip dažnai keičiate šviesą savo aplinkoje dienai įsibėgėjus.

02. Pradėkite nuo pragmatiško apšvietimo dizaino


Dažnai yra kur kas lengviau pradėti apšviesti sceną pastatant šviestuvus ten, kur jie logiškai būtų panašioje realaus pasaulio aplinkoje. Pavyzdžiui, tarkime, kad turite sceną, kuri vyksta bute, kaip mes turime savo pavyzdyje. Kaip jūs jį uždegtumėte? Čia gali būti naudinga turėti šiek tiek žinių apie interjero dizainą.

Pradėkite galvoti apie kambario apšvietimo, stalo lempų, grindų šviestuvų, šviestuvų, takelio stiliaus apšvietimo, natūralios šviesos pro langus ir kt. Pagrindus. Nepamirškite įdėti bet kokios atitinkamos 3D šviestuvų geometrijos, kuri būtų logiškai matoma .

Jei nesate tikri, kaip apšviesti kambariai, yra daugybė knygų apie apšvietimo dizainą, kurios suteikia avarijos kursą. Ir daug interjero žurnalų, kuriuose rodomas įspūdingas realaus pasaulio apšvietimas. Tai yra tai, ko mes siekiame savo CG darbe, todėl žiūrėkite ir mokykitės iš jų.

03. Sužinokite apšvietimo atributus

Daugumoje programų žibintai yra su įspūdingu valdiklių diapazonu, kad gautumėte tik jūsų norimą išvaizdą. Jūsų scenos niekada neatrodys tikros, tiesiog nuleisdami šviesą į sceną, ir tai atrodys taip pat CG apie 1995 m.!


Aukščiausios klasės 3D paketuose yra daugybė šviesos stiliaus variantų. Pažaisk su jais ir sužinok, kaip kiekvienas veikia. Jie skirti imituoti realaus pasaulio žiburius, tačiau taip pat siūlo daugybę kitų paskirčių. Yra keletas pagrindinių apšvietimo tipų, apie kuriuos turite žinoti.

  • Taškas (lemputė): spinduliuoja šviesą visomis kryptimis iš vieno taško.
  • Vieta: Šviesa sutelkta skleisti į vieną pusę (paprastai) siaurai.
  • Lygiagretus / Kryptinis (saulė): Ši šviesa nėra išplitusi, nes spinduliai yra lygiagretūs. Šviesa tolygiai krinta per visą sceną, nebent būtų pakeista kitaip.
  • Aplinkos (difuzinė): sukuria minkštą ir nekryptinę šviesą. Tai paprastai prideda daugiau šešėlinių sričių nei akcentai.
  • Plotas (skydelis): šviesa sklinda iš plačios srities. Tai gali būti naudojama vaizduoti fluorescencinę lemputę arba šviesą, patenkančią į langą.
  • „Volume Light“: Beveik labiau specialus efektas, jis naudojamas sukurti atmosferos šviesos poveikį erdvėje. Pagalvokite apie saulės spindulius.

Visi šie žibintų tipai gali būti naudojami daugybėje ir, jei reikia, maišomi, kad būtų sukurta tikroviška scena. Kai viskas pradeda klostytis labiau, yra tai, kad mes labiau valdome šias skaitmenines lemputes, nei apšvietimo dizaineris kada nors turėtų realiame gyvenime.

Pvz., Galime nuspręsti, ar norime, kad šviesa būtų naudojama tiesiog difuziniam apšvietimui (daugumai šviesos, kurią matome), ar tik tam, kad apšviestume šviesą (ryškūs blizgūs atspindžiai), ar abu.

Mes netgi galime nuspręsti, ar šviesa yra įpratusi papildyti Šviesa į sceną, kuri yra tai, kaip dažniausiai naudojamos šviesos arba vietoj to naudojamos kaip atimtis lengvas.

Šioje pavyzdinėje scenoje mes pradėjome nuo srities šviesos, naudojamos kairiajame šoniniame lange, kad šiek tiek dienos šviesos mėlyna. Nors tai buvo šiek tiek atsisakyta, nes scena buvo pertvarkyta, kad būtų sutemus, ji vis dar prideda realizmo pūtimas. Atkreipkite dėmesį, kad kiekviename šviestuve yra taškinė lempa, lubų šviestuvas centre ir trys pakabinami žibintai virš juostos dešinėje.

Virš valgomojo stalo taip pat yra šviesa, kurios dažniausiai nėra kairiajame kairiajame kampe. Jūs galite pamatyti šviesą, išsiliejusį į sceną. Dar viena pagrindinė šviesa, kurios nematote, yra scenoje esanti aplinkos šviesa, naudojama tamsioms vietoms užpildyti, kaip realiame gyvenime.

Aplinkos šviesa yra greitas ir paprastas būdas tai pridėti ir „oro“ pojūtis scenoje. Yra egzotiškesnių atvaizdavimo būdų, kurie atliktų dar geresnį darbą, tačiau jų nustatymas ir perteikimas užtruks daug ilgiau. Tai vadinama visuotinio apšvietimo metodika.

04. Šešėlių metimas

Šviesos šaltinis taip pat turės įtakos metamų šešėlių kokybei. Pavyzdžiui, lygiagreti šviesa, naudojama saulės atkartojimui, turėtų būti nustatoma taip, kad sukurtų kietesnius kraštus šešėlius, pavyzdžiui, saulės sukurtus. Prožektoriai sukuria šviesos kūgį, tačiau už jo tamsu. To ovalo kraštas (kur šviesa pataiko į paviršių) vadinamas „penumbra“ ir gali būti nustatytas kaip kietas arba minkštas. Tik teatro dėmės sukuria kietą kraštą, todėl paprastai norite, kad šis kraštas būtų minkštas.

Programinės įrangos programos siūlo daugybę technologijų, leidžiančių sukurti šešėlius CG, du dažniausiai pasitaikantys yra DEPTH MASK ir RAYTRACED šešėliai. Spindulių sekimas yra geresnė technologija, tačiau tai gali suteikti daug laiko atvaizdavimui. Nebaisu, jei darote mažą iliustraciją. Bet jei darote itin aukštos raiškos vaizdą ar animaciją, pažiūrėkite, ar gylio kaukės šešėlis gali būti nepakankamai geras.

Šešėliai daro didelį skirtumą realizme. Galite patobulinti tai dar labiau naudodami įvairius modifikavimo metodus, kad patikslintumėte savo įvaizdį. „Gobos“ yra įvairių formų kortelės, kurios buvo naudojamos kino industrijoje norint nusiteikti nuotaikingiems šešėliams. Tai galime naudoti ir savo CG rinkiniuose.

05. Garsumo / rūko žibintai ir atvirkštinio kvadrato dėsnis

Kad ir kokie puikūs būtų CG žibintai, ne visi jie turi kiekvieną atributą, rastą realaus pasaulio šviesoje. Taigi kartais mes turime kartu sujungti keletą CG žibintų, kad gautume tai, ko mums reikia.

Savo pavyzdiniame paveikslėlyje tai padarėme su kiekviena šviesa. Lubų šviestuvas turi tašką žemyn, nustatytą plačiu kampu ir labai minkštą pnumbrą. Bet ji turėjo turėti šviesą, nukreipiančią į lubas, taip pat turėti aplinkos pojūtį, todėl aš pridėjau srities šviesą, kuri apšviečia lubas ir patį šviestuvą.

Tačiau vis dar trūko vieno dalyko. Matinio stiklo armatūros dalys turėjo būti ryškios. Užuot tai dariusi su žibintais už jo, aš pridėjau švytėjimo pačiam modeliui - tai technika, prieinama daugelyje programų.

„Var“ žibintuose taip pat buvo dėmių, su pridėta rūko, kad SPOT suteiktų papildomo kūno. Kiekvienam apšvietimui prie šviestuvų buvo pridėta AREA lemputė.

Nors šioje greitojo pavyzdžio scenoje jis nėra stipriai naudojamas, turėkite omenyje, kad tolstant tolimesnės šviesos silpnėja, tai vadinama „nukristi“. Jūsų gamtos mokslų mokytojas jį vadintų „atvirkštinio kvadrato dėsniu“ (taip daryčiau ir aš, taigi, manau, mes žinome, kas čia yra vėpla). Nukritimą galima nustatyti daugumoje programų. Tai ne tik naudinga tikrovei pagerinti, bet ir paprasčiau suteikti mums daugiau galimybių kontroliuoti, ką mes leisime savo šviesai apšviesti.

Vienas kitas valdiklis yra nustatyti šviesą, kuri apšviečia kai kuriuos pasirinktus modelius, o ne kitus. Tai buvo labai naudinga dėl nematytos pietų stalo šviesos, kuri per daug apšvietė sienas. Kai buvo nustatyta, kad jų neveiksi, scena atrodė kur kas geriau.

06. Išplėstinė: spalva, temperatūra, šviesos specifikacijos, vaizdo apšvietimas

Žinokite spalvą ar daugiau technologinį pavadinimą „Spalvų temperatūra“. Lauko apšvietimas yra keistas ryškiai geltonos saulės mišinys, tačiau saulėtą dieną danguje taip pat daug mėlynos spalvos. Apniukusią dieną viskas tampa pilka ir prisotinta.

Patalpų apšvietimas paprastai yra daug šiltesnis, nors tai gali šiek tiek skirtis, kai šiandien gaminamos visos naujos lemputės. Užeikite į bet kurią namų parduotuvę ir pamatysite įvairių spalvų temperatūros lemputes. Tačiau dauguma iš mūsų vis dar palaiko šiltesnius žibintus, ypač gyvenamosioms patalpoms.

Iliustraciniais tikslais tai, ką aptarėme, duos puikių rezultatų. Tačiau architektūrinei CAD gamybai, kur svarbu tikslumas, paketai leidžia jums importuoti IES fotometrinius duomenis apie konkrečius apšvietimo įrenginius, kurie suteikia tikslius apšvietimo perteikimus.

Galiausiai, jei jūsų programinės įrangos paketas tai palaiko, viena kita scenos apšvietimo parinktis vadinama vaizdo apšvietimu. Taikant šią techniką, jūs atnešate didelio dinaminio diapazono vaizdą (HDRI), kuris atspindi jūsų 3D modelių scenos aplinką. Rezultatai dažnai būna labai realistiški, tačiau dažnai juos reikia papildyti papildomu apšvietimu.

07. Pateikite kelis leidimus

Viena iš mano mėgstamiausių technikų, naudojama ir iliustracijai, ir animacijai, yra kadro atlikimas ne tik vieną kartą kartu, bet ir keliais perdavimais. Tai galima padaryti įvairiais būdais, tačiau mūsų diskusijai kiekvieną šviesą (o gal ir mažas žiburių grupes, pavyzdžiui, esančias virš juostos) paverstume atskirais pravažiavimais. Kai tai bus padaryta, juos visus galėsite perkelti į „Photoshop“ ar „After Effects“ ir pritaikyti prie mūsų širdies turinio realiuoju laiku!

Žodžiai: Lance'as Evansas

Lance'as Evansas yra „Graphlink Media“ kūrybos direktorius. Parašė knygų 3D formatu ir sukūrė „3DNY“ seminarus „Apple“ ir „Alias“.

Laimėk kelionę į SIGGRAPH!

„CG meistrai“ yra įdomus naujas konkursas ES gyventojams, kuris suteikia jums galimybę kiekvieną kartą dirbti su vienu iš žymiausių 2000AD personažų: „Rogue Trooper“.

Kviečiame sudaryti komandą (iki keturių dalyvių) ir išspręsti tiek keturių mūsų kategorijų, kiek norite - pavadinimų seka, pagrindiniai kadrai, filmų plakatai ar idėjos. Norėdami gauti išsamią informaciją apie tai, kaip įvesti ir gauti savo varžybų informacinį paketą, eikite į „Masters of CG“ svetainę dabar.

Dalyvaukite konkurse jau šiandien!

Rekomenduojama Jav
Padidinkite „Sass & Compass“ efektyvumą
Atrasti

Padidinkite „Sass & Compass“ efektyvumą

Ši traip ni pirmą kartą pa irodė 233 žurnalo „.net“ žurnale - perkamiau iame pa aulyje žurnale, kirtame interneto dizaineriam ir kūrėjam .Nor naudojant „ a “ ir „Compa “, palyginti u tandartine C , au...
10 geriausių patarimų, kaip maksimaliai išnaudoti juodąjį penktadienį
Atrasti

10 geriausių patarimų, kaip maksimaliai išnaudoti juodąjį penktadienį

Juoda i penktadieni jau netruku , todėl puiku meta pradėti galvoti apie kūrybine priemone , apie kuria galbūt norė ite gauti gerą pa iūlymą. Didžiau ia prekybo laikotarpi dažnai uteikia didelių nuolai...
5 priežastys, kodėl esate blogas bendradarbis
Atrasti

5 priežastys, kodėl esate blogas bendradarbis

Darba tudijoje gali būti puiku . Turite bendraminčių dizainerių, kurie atme idėja . Galite kartu pavalgyti pietu arba po darbo pa iimti gėrimo. Jū vi i traukiate link bendro tik lo, o kelio galvo vi a...