Tai knyga ... ar ne?

Autorius: Randy Alexander
Kūrybos Data: 28 Balandis 2021
Atnaujinimo Data: 16 Gegužė 2024
Anonim
Alana Šport ir Liepa Norkevičienė - „НЕ ТВОЯ ВІЙНА“ | Dvi kartos
Video.: Alana Šport ir Liepa Norkevičienė - „НЕ ТВОЯ ВІЙНА“ | Dvi kartos

"Tai yra knyga!" šaukite mano vaikai, kai skaitome vieną mėgstamiausių pasakojimų prieš miegą - gražiai iliustruotą Lane Smith pasaką, kurioje knygas mėgstanti beždžionė turi IT išmanančiam asilui tiksliai pasakyti, kas yra knyga, kantriai aiškindama asilui, kad ji gali “. t suimkite ir slinkite puslapius. Tačiau mūsų supratimas apie tai, kas yra „knyga“, skaitmeninėje eroje greitai keičiasi - ypač kitai kartai.

Perėjimą nuo knygos prie el. Knygos buvo gana lengva suvokti. El. knygų skaitytuvai siūlo pažodinį paprasto skaitmeninio įrenginio puslapių vartymo vertimą. Tačiau kai „iPad“ pasirodė 2009 m., Gausybė leidėjų ir kūrėjų pradėjo eksperimentuoti su knygų turiniu programų erdvėje. Šios vadinamosios „kavos staliuko“ programos iš naujo įsivaizduoja knygą naujais daugialypės terpės formatais, tačiau tai tik viena istorijos dalis.

Ankstyvasis „Touch Press“ ir „Faber“ bendradarbiavimas „Solar System iPad“ programoje parodė, kad perkamiausias autorius Marcusas Chownas vartotoją ar skaitytoją išvedė į kelionę po mūsų kosminį kiemą su daugiau nei 150 puslapių, sudarytų iš gražių interaktyvių scenų, 3D objektų ir vaizdo įrašų. Daugelis klausė, ar tai buvo daugialypės terpės projektas su knygos turiniu, ar skaitmeninė knyga su daugialypės terpės turiniu. Tie patys bendradarbiai vėliau išleido „TS Eliot“ „The Waste Land“, skirtą „iPad“, kuris gali būti patogiau apibūdinamas kaip „knyga“. Net turint daugybę interaktyvių funkcijų, tekstas ir įvairios jo interpretacijos yra labai svarbios programai. Įdomu tai, kad „Touch Press“ savo projektus visada apibūdino kaip „knygas“.

Šią vasarą „Heuristic“ apdovanojimais apdovanota „London: A City Through Time iPad“ programa metė iššūkį mūsų „knygos“ interpretacijai, laikydamasi Pan Macmillan „The London Encyclopedia“ pagrindo ir išmesdama trijų pakopų laiko juostą, miesto panoramas, garso turus, retai nuotraukos ir nuostabūs vaizdo dokumentiniai filmai. Projekte dalyvavusių dizainerių ir kūrėjų uždavinys buvo užtikrinti, kad skaitytojai galėtų lengvai rasti visą turinį.

Ypač vaikų rinkoje ribos tarp „knygos“ ir „žaidimo“ neryškios. Nauji leidėjai, tokie kaip „Nosy Crow“ ir „Me Books“, sunkiai dirbo kurdami skaitmenines knygas, kurios paskatintų vaikus vienu metu skaityti, žaisti ir mokytis. Kuriamas naujas „siužetinių pasaulių“ asortimentas, skirtas vaikams, kurių leidėjai stengiasi pritaikyti Moshi Monster požiūrį ir bandyti įtraukti vaikus į istoriją.

Diskusijos dėl knygos ateities vėl kilo vasarą su „Penkiasdešimt atspalvių“ fenomenu, tačiau iš tikrųjų diskusija tęsėsi dešimtmečius. 1993 m. Autorius Douglasas Adamsas (pirmasis žmogus, įsigijęs „Macintosh“ kompiuterį JK) pranašiškai pasakė: „Visi dalykai, kurie kam nors patiko ankstesnių tipų knygose - nuotraukos, tekstas, slinkimas, puslapių vartymas - galėjo būti modeliuoti programine įranga ir jūs gali pasiimti tiek knygų, kiek norėjai, bet kur, kur tau patiko “.

Nauji knygų formatai tapo mūsų skaitymo gyvenimo dalimi ir kartu kuria galimybes ir iššūkius leidybos pramonei. Leidėjai turi pasirinkti, ar įtraukti kūrėjų, interaktyvių dizainerių ir animatorių įgūdžius į savo vidų, ar perduoti šias žinias. Tai, kaip skaitytojai randa šiuos naujus knygų produktus, sukelia dar vieną komplikacijų rinkinį. „App Store“ turėdami tiek daug programų, kaip leidėjai gali užtikrinti, kad jų prekės išsiskiria? Ir kai reklamuojate daugialypės terpės programą už 9,99 svarų sterlingų, kaip pagrįsti kainą vartotojams, kai tiek daug kitų programų yra tik 69 p. Konkurencija yra tokia didelė, kad išskirtinis dizainas ir apgalvota vartotojo patirtis yra svarbesni nei bet kada.

Taigi, ką galime tikėtis pamatyti 2013 m. Tikėtina, kad dėl nuolatinio žiniasklaidos konvergencijos atsiras nauja leidėjų ir leidyklų veislė.

„Penguin“ ir „Random House“ susijungimas, be abejo, sukurs supervalstybės leidėją, tačiau naujoviški leidybos modeliai tikrai kels iššūkį tradiciniams. Tokios kompanijos kaip „And Other Stories“ ir „Unbound“ jau naudojasi technologijomis, kad formuotų demokratinį ir minios šaltinį leidybos procese.

Tikėtina, kad 2013 m. Matysime daug daugiau eksperimentinių pačių rašytojų, ir tikimės, kad dar daugiau žmonių tiesiogiai bendradarbiaus su technologais, kad sukurtų naujo tipo kūrinius. Didelio prizo literatūros autorėms, tokioms kaip Margaret Atwood, eksperimentuojant su fantastinės fantastikos rašymo platformomis, tokiomis kaip „Wattpad“, atsiveria rašytojų, norinčių ištirti šį naują skaitmeninį pasaulį, vartai.

Autoriai norės tiesiogiai bendradarbiauti su dizaineriais, animatoriais ir technologais, ir atvirkščiai. Pamatysime, kad daugelis dizainerių, animatorių ir technologų inicijuotų projektų į savo pasakojimo areną atneša savo kūrybinius instinktus ir patirtį. Šiuos novatoriškus požiūrius į turinį mes norėsime aptarti su didžiausiu susidomėjimu iki 2013 m.


Atsisiųskite geriausius nemokamus šriftus mūsų sesers svetainėje „Creative Bloq“.

Svetainės Pasirinkimas
Geriausias 2020 m. PPT slaptažodžių šalinimo įrankis
Atrasti

Geriausias 2020 m. PPT slaptažodžių šalinimo įrankis

Na, gali pairodyti, kad tai labai nuščiuvę, bet taip nutiko keliem vartotojam. Tai labai dažna klaida, tačiau taip pat yra pateiinamų priežačių, kaip apaugoti jūų unkų darbą. Bet tai yra 2020 m. Ir ši...
Kaip lengvai atrakinti „iCloud“
Atrasti

Kaip lengvai atrakinti „iCloud“

„Apple“ reikalauja užregitruoti „iPhone“ kiekvieną kartą, kai nutatote naują „iPhone“. Jū ketinate gauti „Apple ID“ ir, kai priijungiate prie „Apple“ pakyro, žinoma, kad jūų „iPhone“ yra užrakinta. No...
Kaip išspręsti „Windows 10“ produkto rakto neveikimo problemą
Atrasti

Kaip išspręsti „Windows 10“ produkto rakto neveikimo problemą

Gali ateiti laika, kai jūų „Window 10“ produkto rakta neveik bet neijaudink, tu tuo nei viena. Jūų „Window 10“ aktyvinima gali nepavykti dėl kelių priežačių, todėl šiandien šiame traipnyje me paminėim...