Kaip apsaugoti savo dizainą nuo autorių teisių vagių

Autorius: Randy Alexander
Kūrybos Data: 2 Balandis 2021
Atnaujinimo Data: 14 Gegužė 2024
Anonim
Why Gold & Silver? - Mike Maloney - Silver & Gold Investing
Video.: Why Gold & Silver? - Mike Maloney - Silver & Gold Investing

Turinys

Padėkite rašiklį ant popieriaus, pirštus prie klaviatūros ar instrumento, kad galėtumėte įrašyti, ir jūs sukuriate ką nors iš nieko. Jūs esate vienintelis teisinis ir moralinis to sakinio, meno kūrinio ar triukšmo savininkas, o įstatymai yra užtikrinti, kad būtų apsaugotos jūsų nuosavybės teisės.

Autorių teisių pažeidimai dar nebuvo griežčiau vykdomi, pradedant tarpvalstybiniais įstatymais ir sutartimis, baigiant budriomis svetainėmis, kuriose įvardijama ir gėda. Tačiau kūrybinės nuosavybės pažeidimų daugėja. Nesvarbu, ar tai darbas perduodamas, ar komercinių kompanijų autorių teisių pažeidimai, ar darbų atlikimas, nežinant originalaus kūrėjo, dažnai pasitaiko be savininko leidimo.

Anksčiau potencialiems autorių teisių vagims buvo daug sunkiau. Tačiau kūrybininkai turi reklamuoti savo įgūdžius - ir tai reiškia, kad darbas internete. Nesvarbu, ar jūsų darbas bus nukopijuotas tiesiai ir perduotas kaip kažkieno darbas, ar panaudotas ne kontekste, kad gautų materialinę naudą, ar jūsų dizainas ar stilius yra plagijuotas, rezultatas yra tas pats. Jūsų teisės yra pažeistos, jūs atsiduriate ne savo kišenėje ir - kas dar svarbiau - jūsų darbas ir kūrybinės pastangos nepripažįstamos.


2012 m. Birželį Robynne Raye iš dizaino firmos „Modern Dog“ priėmė galingą sprendimą parduoti studijos pastatą. Kodėl galantiškas? Kadangi Raye tai padarė norėdamas surinkti lėšų rengdamasis kovai dėl autorių teisių pažeidimo su didžiausiu pasaulyje žiniasklaidos konglomeratu „Disney“, kuris 2011 m. Uždirbo daugiau nei 40 mlrd. USD pajamų.

Ieškinyje teigiama, kad 2008 m. Studijos knygos „Modernus šuo: 20 metų plakato meno“ meno kūriniai buvo naudojami ant marškinėlių, parduodamų „Target“ parduotuvėse - „Disney“ priklausančioje mažmenininkėje. „Pirmoji mūsų reakcija buvo šokas“, - sako Raye. "Kitas dizaineris, dirbantis vietinėje Sietlo studijoje, paskambino pasakyti, kad matė mūsų iliustracijas apie produktą, parduodamą per pagrindinį mažmenininką, kartu su pakabinamąja žyma, reklamuojančia filmą. Per kelias dienas nuo įspėjimo mes užsisakėme daiktą pamatyti. mes patys."

Šiuolaikinio šuns byla yra gerai dokumentuota internete, tačiau ieškinys tęsiasi ir turi būti teisiamas vėliau 2013 m., Raye yra suvaržyta, ką ji gali pasakyti. Stebėtojui pažeidimas atrodo visiškai aiškus; kova dėl pripažinimo, taisymo ir kompensavimo vis dėlto yra ne kas kita. „Būtų malonu pradėti nuo viešo atsiprašymo ir pripažinimo neteisingu elgesiu, kad galėtume pasiekti rekordą, bet mes nesulaikome kvėpavimo“, - sako Raye. "Tada reikia laikytis piniginės kompensacijos. Mes manome, kad kaltinamieji mūsų byloje reikalautų nieko mažesnio, jei būtų pasuktos lentelės."


Kovos su savo kampu kaina

Vis dėlto teisminiai ginčai nėra pigūs. Studijos - www.friendsofmoderndog.com - surengta sutelktinio finansavimo pratyba iki šiol surinko 40 000 USD, reikalingų bylai perduoti į teismą (o aukos vis dar priimamos), tačiau autorių teisių apsaugos įstatymai, ypač JAV, diskriminuoja mažas vaikinas. „Šiuolaikinis šuo bylinėjasi situacijoje, kurioje jie yra teisūs“, - sako Marianas Bantjesas, kanadiečių dizaineris ir tipografas, kurio darbai yra nuolatinės Cooper-Hewitt nacionalinio dizaino muziejaus kolekcijos dalis. "Jei būčiau patekęs į šiuolaikinio šuns padėtį, nesu tikras, ką daryčiau. Jie tikrai kovoja dėl daugybės mažų operatorių, kurie yra autorių teisių savininkai.

„Aš turėjau tris autorių teisių pažeidimų atvejus, kurių ėmiausi“, - tęsia Bantjesas, norėdamas atkreipti dėmesį į sunkumus, kuriuos dizaineriai ir iliustratoriai turi spręsdami pažeidimus. "Nė vienas iš jų neišnagrinėjo visos teisinės bylos, tačiau buvo išspręstas mano advokato laiškais. Mažiausiai patenkinamas buvo panašus į" Modern Dog "atvejį, kai labai garsi repo žvaigždė su savo drabužių linija pardavė marškinėlius naudodama mano" „Seduction“ kūrinys, kuris buvo modifikuotas taip, kad parašytų jo vardą. Tai neabejotinai buvo mano kūrinys, tačiau jo advokatai neigė bet kokius neteisėtus veiksmus ir pasiūlė atsiskaityti už palyginti nedidelę sumą. Mano advokatas man pasakė, kad galime kreiptis į teismą, ir mano byla buvo stipri bet kad man tai kainuos mažiausiai 10 000 USD - tikriausiai labiau panašių į 30 000 USD - ir turint omenyje, kad tai buvo marškinėlių dizainas, vienas iš daugelio pagal prekės ženklą, mažai tikėtina, kad atsiskaitymo vertė viršys mano teisines išlaidas. gyvenvietė “.


Kūrėjams, tokiems kaip „Modern Dog“ ir „Bantjes“, sekti savo darbą ir nustatyti, kur jis buvo pasisavintas, yra iššūkis. Yra stebėjimo paslaugų, kurios tikrina, ar nėra vaizdo pažeidimų, tokių kaip „TinEye“, tačiau naudotojų apžvalgos praneša apie tokius įrankius kaip „paspauskite ir praleiskite“. „Creative Barcode“ yra nauja darbalaukio programa, leidžianti vartotojams registruotis ir pridėti brūkšninį kodą prie ankstyvosios stadijos IP ir atitinkanti Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos (WIPO) standartus. „Google“ atvirkštinė vaizdų paieška taip pat gali būti naudojama tralui internete, kai darbo atvejai yra kopijuojami ir perduodami kaip kažkieno, bet kas nutiks, jei jūsų darbas niekada nematė dienos šviesos, tačiau vis tiek kopijuojamas?

Tai nutiko eksperimentiniam tipografui Craigui Wardui, kuris per 2012 m. Kalėdas pastebėjo automobilių kompanijos „Lincoln“ TV skelbimą, kuris turėjo ryškių panašumų su „ITV Drama“ tapatybe, kurią Wardas užbaigė metų pradžioje. Pablogino tai, kad Wardas dalyvavo „Linkolno“ projekte ir kaip pavyzdį pateikė ITV idėjas. „Visada šiek tiek atsitraukiu, kai pamatau tokį dalyką“, - sako Wardas. "Tai nebuvo išvaizda, kuria galėčiau pretenduoti į ypač nuosavybės teises, nors anksčiau projektuose naudojau baltą ir baltą".

Jis tęsia: "Jei nebūčiau dalyvavęs pikio procese, tai būtų buvusi visai kitokia istorija. Jie galėjo pasisemti įkvėpimo iš kelių šaltinių ir sutapti. Atsitiktinis faktas yra tas, kad aš jiems pateikiau pavyzdį. labai panašaus projekto, kuris yra „pikingo“ proceso dalis “.

Wardas aiškina, kad tai buvo griežtas apsisukimų žingsnis ir kad iš anksto nebuvo sudaryta jokių sutarčių ar susitarimų, kurie išlaisvino jo teises į aikštėje pateiktas idėjas. Teisiškai tada Wardas pripažįsta, kad jam nėra kliūčių. „Jei būčiau pasirašęs įprastus dokumentus, galėčiau kreiptis į teismą, jei norėčiau to įgyvendinti“, - sako jis. "Turėtų būti savaime suprantama, kad prieš įsitraukdami [į aikštelę], turite nusileisti savo antims. Jei to nepadarote ir nutinka tokie dalykai, jūs nieko neturite. Jei vis dėlto turite jūsų sutartis, kurioje nurodoma, kad pasiliekate visos medžiagos, tiekiamos kaip aikštės dalis, nuosavybės teisę, tada viskas jums turėtų būti gerai “.

Teisminiai procesai yra brangūs ir daugeliu atvejų taip pat nereikalingi. Jei pastebėsite, kad kažkas paėmė ir pakartotinai panaudojo jūsų meno kūrinius, galite pajusti, kad jūsų galimybės yra ribotos, ypač jei nesate teisminis arba jei pažeidėjas nesinaudoja netinkamu naudojimu.

Išnagrinėjus, kodėl įvyksta tokie nusižengimai, dažnai gali paaiškėti priemonės, kuriomis galite jas išspręsti patys.„Manau, kad autorių teisės pažeidžiamos todėl, kad daugelis žmonių nemoka piešti“, - sako 26 metų kūrybinės patirties turintis JAV iliustratorius Von Glitschka. Von yra žinomas ir garsus tarptautinės dizaino bendruomenės narys. Jis kalbėjo renginiuose, įskaitant „SXSW“ ir įvairias „HOW Design“ konferencijas, taip pat pramonės įstaigose, tokiose kaip AIGA. Jis taip pat keletą kartų nukentėjo nuo autorių teisių ir kritikuoja tokius pažeidimus kaip „Modern Dog“ byla.

"Imantis teisinių veiksmų reikia mokėti pinigus. Jei sumos nepakanka, galite prarasti pinigus. Vis dėlto kartais neturite kito pasirinkimo", - aiškina Von. Taip buvo su „LogoGarden.com“ svetaine, kuri parduoda iš anksto parduodamus logotipų šablonus. „Jie pardavinėjo 35 mano logotipus, tačiau užuot juos pašalinę, jie šiek tiek pakeitė meną ir toliau juos pardavinėjo“, - prisimena jis. - Tai užtruko gerus tris mėnesius, ir jie grasino mane paduoti į teismą, nes apie tai paskelbiau savo tinklaraštyje.

Žadintuvo pakėlimas

Pažeidimo išaiškinimas platesnei kūrybinei bendruomenei šiuo atveju galėjo būti naudingas - Vonas yra gerbiamas dizaineris, o jo tinklaraštis yra plačiai skaitomas kūrybinėje bendruomenėje, suteikdamas jam galimybę pareikšti savo nuomonę. Tačiau nepamirškite, kad įtariamų pažeidėjų viešas „iškvietimas“ gali sugrįžti jums įkandant, todėl turite būti visiškai tikri, kad jūsų ieškinys yra nelaidus, kad išvengtumėte priešpriešinių veiksmų dėl šmeižto.

„Aš atsisakiau pašalinti savo tinklaraščio įrašus, jie vis dar yra ten ir lieka“, - pareiškia jis. „LogoGarden.com“ galiausiai atsisakė bylos dėl šmeižto ir pašalino nagrinėjamus dizainus. „Aš užregistravau visus 35 savo dizainus ir iš esmės pasakiau jiems, kad jei jie jo neišmes, mes eisime paskui juos už pažeidimus“, - priduria jis.

Von pabrėžia, kad svarbu užregistruoti savo projektavimo darbus, ypač jei ketinate juos rodyti internete. Yra daugybė galimų paslaugų ir profesinių organizacijų, kurios gali jums padėti tai padaryti, įskaitant Didžiosios Britanijos autorių teisių tarybą ir Jungtinių Valstijų patentų ir prekių ženklų tarnybą. Kiekvienoje svetainėje yra patarimų, kaip registruoti savo darbą ir kurios komercinės bei intelektinės teisės yra saugomos. Tuo tarpu pramonės organizacijos, tokios kaip AIGA, JK dizaino taryba ir „British Design Innovation“, siūlo išteklius tiems, kurie mano, kad jų kūrybinės teisės buvo pažeistos, įskaitant šablonus pašauktiems laiškams ir įvadines teisines konsultacijas.

AIGA buvo naudinga Von Glitschkai kovojant su „LogoGarden.com“, išleidžiant „Action Alert“ ir patarimus dizaino bendruomenei, o pažeidimą taip pat pasiėmė „LogoLounge“ įkūrėjas ir autorius Billas Gardneris, kuris rado daugiau nei 200 savo dizainų. svetainėje ir paskelbė apie tai savo tinklaraštyje „RockPaperInk“.

Von Glitschka, „Modern Dog“ ir begalė kitų aiškiai parodo, kad kūrybinės bendruomenės parama yra gyvybiškai svarbi informuojant apie autorių teisių pažeidimus. Tokios svetainės kaip www.youthoughtwewouldntnotice.com vardą ir gėdą patiria aiškių autorių teisių pažeidimų, o „Modern Dog“ atvejis rodo, kad nėra geresnės IP sekimo sistemos nei pačios dizaino bendruomenės akys ir ausys. „Tai yra pramonė apskritai, kuri mane informavo apie pažeidimus“, - teigia Von. "Be to aš praleisčiau daugumą jų, nes neinu ieškoti - jie randa mane kitų akimis".

Rekomenduojama Jav
„D&AD“ pristato naują metinį ir naują prezidentą
Skaityti Daugiau

„D&AD“ pristato naują metinį ir naują prezidentą

Jei atkreip ite dėme į į „Creative Bloq“, pa tebė ite, kad „D&AD“ pri tatome gana daug - dėl gero prieža tie . 1962 m. Įkūrė Londone į ikūru ių dizainerių ir meno vadovų grupė. Ji tapo varbia pa a...
Septyni esminiai patarimai dizaino absolventams
Skaityti Daugiau

Septyni esminiai patarimai dizaino absolventams

Perėjima nuo pūkuoto, techniško, vajonių univer iteto pa aulio prie tūk tančio realau pa aulio žvilg nių yra tiek pat bauginanti , kiek jaudinanti jaunąjį dizaino ab olventą. Tai, kad ab olventai pate...
Socialiniai mygtukai tapo lengvi
Skaityti Daugiau

Socialiniai mygtukai tapo lengvi

Ne varbu, ar dirbate lai vai amdomu darbuotoju, ar dide nė tudijo dalimi, jū ų profilio padidinima yra jū ų ilgalaikė ėkmė rakta . ukūrę tulbinančią vetainę ar internetinę foliją, norėdami parodyti av...