Kaip vienas iliustratorius taikėsi į D.Trumpą ir tapo virusu

Autorius: Louise Ward
Kūrybos Data: 6 Vasario Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 18 Gegužė 2024
Anonim
Animator vs. Animation V (official)
Video.: Animator vs. Animation V (official)

Turinys

Ar nekenčiamas Edelio Rodriguezo Donaldo Trumpo menininkas? Tai buvo klausimas, kurį „Hollywood Reporter“ uždavė dar 2017 m. Vasario mėnesį - ir atsakymas greičiausiai yra „taip“.

  • D.Trumpo šalininkai balsuos dėl Kosmoso pajėgų logotipo

Nuo D.Trumpo išrinkimo prezidentu Kuboje gimęs iliustratorius atskleidė niokojantį vaizdinį JAV politikos komentarą. Jis įsivaizdavo, kad D.Trumpas tirpsta, kaip kūdikis, apsuptas branduolinių užtaisų ir degančių Amerikos vėliavas. Bet tai jo provokuojantys viršeliai vokiečių žurnalui „Der Spiegel“ - Trumpas apsirengęs KKK gaubtu; D.Trumpas nukirto Laisvės statulą - tai sukėlė visuomenės pasipiktinimą.

Rodriguezas į JAV kaip politinis pabėgėlis atvyko būdamas devynerių. Jis nemokėjo angliškai, todėl piešimas tapo universalia kalba. Praėjus daugiau nei dviem dešimtmečiams, jo sugebėjimas peržengti kalbą ir foną per drąsią, paprastą grafiką išlieka jo darbo skiriamuoju ženklu.


Keiptauno konferencijoje „Design Indaba“, kur pasivijome Rodriguezą, Pentagramo partneris Michaelas Bierutas jį apibūdino kaip „menininką, kuris realiuoju laiku reaguoja į įvykius, kuriuos matome naujienose, ir paverčia juos neištrinamomis socialinių komentarų akimirkomis“. Čia mes sužinome, kaip nedidelė ir asmeninė internetinės grafikos kampanija pasklido žurnalų viršeliuose, prieš patekdama į protestus visame pasaulyje - ir kaip Rodriguezas tapo istorijos dalimi.

Jūs esate ryškiausias D.Trumpo epochos iliustratorius. Koks jūsų darbas atkreipė pasaulio dėmesį?

Edelis Rodriguezas: Nemanau, kad pasaulis kada nors būtų matęs prezidentą, panašų į D.Trumpą, todėl jie nežinojo, ką daryti, ką pasakyti, kaip su tuo susidurti. Buvo daug šoko dėl to, kas vyksta. Kai žmonės patiria šoką, jie kartais sustingsta, bandydami suprasti, kaip reaguoti. D.Trumpo veiksmai buvo užtvankos, nuolatinis kasdienis puolimas prieš viską, prie ko demokratijos buvo pripratę.


Kai pradėjo regėti mano vizualumas, susidūręs su šiuo vyru, manau, kad išlaisvino emocijas ir pasipiktinimą. Tai davė žmonėms kažką sulaikyti, mesti atgal į jų pykčio priežastį. Žmonės turėjo pakankamai, ir šie vaizdai suteikė jiems ginklų, reikalingų atsikovoti.

Tai, kad didieji žurnalai, tokie kaip TIME ir „Der Spiegel“, skelbė vaizdus, ​​pakėlė jį į kitą lygį. Kai kuriems žmonėms tikriausiai kilo klausimas, ar jie vieni, tačiau žurnalai patvirtino, kad jų pasipiktinimas buvo pagrįstas.

Kas skatina kurti tokius politiškai įkrautus įvaizdžius? Ko tikitės pasiekti savo darbu?

Į piktnaudžiavimą elgiuosi labai nedelsiant. Jei einu gatve ir matau, kad kuo nors pasinaudojama, greičiausiai aš tai padarysiu. Aš persekiojau piniginių plėšikus, vagis, panašius dalykus. Mano tėvas yra tas pats. Daug jaunystės praleidau su juo vilkiku, o jis mane daug išmokė apie teisingą ir neteisingą dalyką. Jei jis nepatiktų, kas vyksta, jis kalbėdavosi su šešėliniais veikėjais, narkotikų platintojais ir pan.


Per pastaruosius dvejus metus buvau liudininkas daugelio neteisingų dalykų JAV: tyčiojamasi iš veterano Johno McCaino ir neįgalaus žurnalisto, įžeidinėjimų, nukreiptų į žuvusio kario tėvus, šlykščios kalbos apie moteris ir kt. Aš tiesiog į tai reaguoju vienodai.

Mano pagrindiniai tikslai yra informuoti žmones, kurie galbūt ne taip akylai seka naujienas, kaip kiti, skatinti tuos, kurie nori kovoti su tuo, kas vyksta, ir sustabdyti šio prezidento elgesio normalizavimąsi.

Kaip manote, kuri iš jūsų iliustracijų buvo galingiausia ar provokuojanti?

„America First“ viršelis „Der Spiegel“, kuriame matyti, kaip D.Trumpas nukirto galvą apie Laisvės statulą. Kai buvo paskelbtas musulmonų draudimas, aš pasipiktinau. Diktatoriaus, tirono elgesys yra draudimas žmonėms įvažiuoti į šalį, remiantis jų religija, jiems keliaujant - kaip lėktuvai buvo ore. Tai nėra tai, ką Amerika turėtų kada nors daryti, ypač turint ilgą šalies istoriją priimant žmones, kurie buvo persekiojami dėl jų religijos.

Turėjau išankstinį vaizdą, kurį padariau teroristui peiliu, nukirto galvą, komentarą apie ISIS smurto lygį. Reaguodamas į musulmonų draudimą, aš paėmiau esamą teroristinį įvaizdį ir ant jo priklijavau D.Trumpo galvą, kartu su nukirsta statula, kita vertus, jau egzistavusiu peiliu. Lyginau jį su ekstremistu, kuris nužudė „American Dream“.

Aš jį paskelbiau internete ir sulaukiau daug dėmesio. Po kelių dienų „Der Spiegel“ paskambino man duoti priedangą dėl musulmonų draudimo. Aš padariau keletą eskizų, bet nė vienas jų nebuvo. Jie pamatė mano nukabintą vaizdą, kuris nukirto galvą, ir pasakė, kad nori jį paleisti ant savo viršelio. Aš padariau keletą nedidelių pataisymų, jie tęsė ir paskelbė.

Kol žurnalas nebuvo spaudos kioskuose, žmonės pradėjo jį atsisiųsti iš savo „Twitter“ informacijos santraukos ir spausdinti milžiniškus atvaizdo plakatus. Tai pasirodė tą naktį ir kitą rytą vykusiuose oro uosto protestuose, todėl atsirado daugybė laikraščių straipsnių ir televizijos.

Didžiausias iššūkis buvo spręsti filmavimo grupes, radijo stotis ir žurnalistų prašymus. Be to, spręsti visas piktas žmonių žinutes ir neapykantą, kurios nesutiko su viršeliu.

Kiek jūsų darbo lemia noras parodyti, kad JAV vis dar yra ta vieta, kur žmonės gali pasakyti savo nuomonę?

Daugumą mano politinio darbo apie šalį lemia ši motyvacija. Aš tikiu šios šalies idealais ir esu dėkingas už visas čia esančias laisves. Noriu, kad pasaulis pamatytų, kas čia įmanoma: idėja, kad vienas asmuo gali tiesiogiai susidurti su prezidentu, gali laisvai komentuoti, kas vyksta, ir nėra už tai įkalintas. Tai neįmanoma daugelyje pasaulio šalių.

Amato lygiu, kaip sukurti vaizdus, ​​kuriuos visi žmonės, nesvarbu jų išsilavinimas, kilmė ar kalba, galėtų suprasti ir su jais susieti?

Neturiu konkretaus proceso; jis skiriasi priklausomai nuo temos ir užduoties. Kartais idėja ateina iš oro, visiškai suformuota; kitu metu galų gale darau daug pieštukų eskizų, kol atrandu teisingą kryptį.

Aš tikrai noriu, kad mano atvaizdai būtų perduoti visiems, neatsižvelgiant į jų vizualaus išsilavinimo lygį. Kartais jaučiu, kad dizaineriai kuria dalykus, kuriuos mato ar vertina kiti dizaineriai. Vaizdinė kalba tampa labai abstrakti arba daugiasluoksnė, o esmė - arba bendravimas - dažnai prarandama.

Man bendravimas yra pagrindinis dalykas, tiesiogiai bendraujant su visais. Menas tarnauja idėjai. Štai kodėl vaizdai yra tokie grafiškai paprasti, kodėl kai kurie elementai kartojasi nuo vieno vaizdo prie kito. Dabar aš sukūriau vaizdinės kalbos žinias ir noriu kuo greičiau susipažinti su idėja.

Papasakokite apie savo alternatyvų „Fire and Fury“ viršelį ...

Kai pasirodė knyga, viršelio vaizdai buvo labai plokšti. Aš pradėjau gauti pranešimus iš žmonių, sakančių, kad manęs to reikėjo paprašyti, arba galvojau, ką aš būčiau dariusi su viršeliu. Nemėgstu, kai ten kabinėjasi klausimai - pasidomėjau, ką pats būčiau su tuo padaręs.

Taigi aš sukūriau knygos viršelio dizainą iš idėjos, kurią turėjau po neonacių žibinto žygio Charlottesville mieste. Originaliame eskize buvo didelis D.Trumpo gaisras, kilęs iš tiki deglų, kurį pašalinau ir pakeitiau Vašingtono DC kraštovaizdžiu. Aš jį paskelbiau savo „Twitter“ paskyroje, tikėdamasis nedidelės reakcijos.

Vietoj to tai yra mano sukurtas vaizdas - daugiau nei žurnalo viršeliai. Daugelis žmonių atsisiuntė vaizdą ir įklijavo jį į savo knygas, nes [jie] nenorėjo žiūrėti į esamą.

Ugnis yra pasikartojanti tema jūsų Trumpo iliustracijose. Ką jis jums simbolizuoja?


Jis yra kaip gaisras: nenuspėjamas, šokinėja iš vienos vietos į kitą, pavojingas šaliai. Aš naudoju ugnį daugybėje savo darbų, daugelį metų atgal. Aš užaugau Majamyje aplink lenktyninius automobilius, prisegiau dryžuotas liepsnas, dažų ir kėbulų parduotuves ir pan. Mano šeima užsiėmė naudotų automobilių ir šiukšlynų verslu, ir aš mėgau „hot rod“ lenktynes. Manau, kad tai susiję su vaizdu.

Kaip darbas tokioje politiškai ir socialiai apkrautoje aplinkoje veikia jūsų psichinę sveikatą ar požiūrį?

Aš turiu gana lygią ir turiningą asmenybę. Nedaug mane paveikia ar nuverčia. Aš turiu galimybę išlikti ramus viso to metu; tai mano prigimtis, spėju. Aš taip pat labai vertinu žodžio laisvę ir gerbiu kito žmogaus teisę turėti nuomonę, net jei ji pilna vulgarumų ar įžeidimų.

Niekada nedalyvavau tęstiniame projekte, kuriame jaučiausi labiau kaip dabar dešinėje istorijos pusėje. Aš tuo neabejoju. Tai yra apie tai, kas yra teisinga ir teisinga. Kai jūsų pusėje yra teisingumas, niekas jūsų neveikia. Jūs tiesiog eikite į priekį.


Ką patartumėte tam, kuris nori įsitraukti į kūrybinį aktyvumą ir turi aistrą skatinti pokyčius, bet nežino, nuo ko pradėti?

Jei jaučiate pašaukimą kalbėti tomis temomis, kurios jus jaudina, tiesiog eikite į tai. Neprašykite leidimo; nelaukite. Padėkite jį ten ir pažiūrėkite, kas atsitiks. Užjausk kitus ir kalbėk už tuos, kurie negali. Padarykite darbą kitų tarnyboje. Galite nustebti, kiek žmonių su tuo susisieks.

Šis straipsnis iš pradžių buvo paskelbtas 2006 m Kompiuterių menai, perkamiausias pasaulyje dizaino žurnalas. Pirkite 280 numerį čia arba užsiprenumeruoti kompiuterių menus.

Populiarėja
Steve'as Krugas apie „pasidaryk pats“ tinkamumo naudoti testavimą
Toliau

Steve'as Krugas apie „pasidaryk pats“ tinkamumo naudoti testavimą

Ši traip ni pirmą kartą pa irodė 215 žurnalo „.net“ žurnale - perkamiau iame pa aulyje interneto dizainerių ir kūrėjų žurnale.Kiekviena ave gerbianti interneto dizaineri žino apie tai Never k manę gal...
„FxCamera“ suteikia balso galimybę nuotraukose
Toliau

„FxCamera“ suteikia balso galimybę nuotraukose

20 milijonų ir daugiau „Android“ at i iuntimų negali būti netei ingi ir nėra - „FxCamera“ yra ne tik novatoriška, bet ir pa iekta. Gera efektų įvairovė Bal o paveik lėli yra įdomu lick ą aja Lėtai apd...
20 kūrybinių projektų, kuriuose galite dalyvauti dabar
Toliau

20 kūrybinių projektų, kuriuose galite dalyvauti dabar

Šiuo metu viliojama vi ą dieną pralei ti nieko neveikiant, tik valgant ir žiūrint televizorių. Bet gaila lei ti švai tyti avo kūrybiniu įgūdžiu , kai dabar yra tiek daug puikių projektų, kuriuo e gali...