Kaip sukurti svetaines, kurios atitiktų vartotojų lūkesčius

Autorius: Randy Alexander
Kūrybos Data: 25 Balandis 2021
Atnaujinimo Data: 16 Gegužė 2024
Anonim
Good Web Design - Meet Your Users’ Expectations
Video.: Good Web Design - Meet Your Users’ Expectations

Turinys

Nuoseklumas yra būtinas norint sumažinti jūsų sąsajos pažintinį krūvį. Kai jūsų dizainas yra nuoseklus, kiekviena sąveika jaučiasi sklandžiai ir be trinties. Kai tai per daug nenuoseklu, vartotojas turi išleisti nereikalingas pastangas.

Tačiau sąveikos dizaino nuoseklumas yra šiek tiek konkretesnis nei paprasčiausias tų pačių dalykų atlikimas - yra tam tikros nuoseklumo rūšys ir tam tikros sritys, kuriose nuoseklumas yra svarbesnis už kitus.

Be to, darant tuos pačius dalykus, bus nuobodus, vienodas dizainas. Jūs turite žinoti, kada sulaužyti nuoseklumą, nesukeliant dizaino chaoso. Svarbiausia, kaip dažniausiai būna projektuojant, yra pusiausvyra.

Šiame kūrinyje mes išsamiai apibūdinsime, ką nuoseklumas reiškia interneto dizainui, kodėl jis yra svarbus, ir aprašysime, kaip būti nuosekliems su tuo, ko tikisi vartotojai (išorinis nuoseklumas).


Kodėl svarbu nuoseklumas

Sąveikos dizainas remiasi jūsų sistemos mokomumu.

Paprasčiau tariant, kai vartotojo sąsaja veikia nuosekliai, ji tampa nuspėjama (gerąja prasme), o tai reiškia, kad vartotojai gali suprasti, kaip naudoti tam tikras funkcijas intuityviai ir be nurodymų.

Tai palengvina produkto naudojimą, o tai yra žingsnis į priekį, kad jis taptų labiau pageidaujamas. Ir atvirkščiai, kai vartotojo sąsaja yra nenuosekli, tai trukdo mokytis, išprovokuoja vartotoją ir sukelia blogą patirtį.

Tačiau nuoseklumas neapsiriboja tik jūsų sąsajos išvaizda ir elgesiu.

Jūsų vartotojai praleidžia ne visą laiką tik su jūsų produktu - didžiąją laiko dalį jie skiria kitiems produktams, o visą laiką jie kuria idėjas ir lūkesčius iš šios kitos patirties. Taigi, jei sutinkate su šiomis išorinėmis patirtimis, jūsų vartotojo sąsaja padidės be jūsų papildomo darbo.


Mažiausiai nuostabos

Jei kyla abejonių, kreipkitės į Mažiausiai nuostabos principą. Malonios staigmenos yra puikios (pavyzdžiui, kaip „MailChimp“ stebina vartotojus humoru ir linksmybėmis), tačiau jūsų pagrindinės funkcijos neturėtų nuklysti per toli nuo normos.

Peržiūra nereiškia to paties, kas „Patvirtinti“. Vaizdo įrašų negalima supainioti su vaizdais. Negalima, kad pagrindinių veiksmų mygtukai būtų rodomi tik užvedus pelės žymeklį.

Tiesą sakant, jei vis dar abejojate dėl skaitmeninio dizaino nuoseklumo pobūdžio, „Apple“ „iOS“ žmogaus gairės gana gerai apibendrina savo programų nuoseklumo standartus. Jų pačių žodžiais ...

  1. Ar programa atitinka „iOS“ standartus? Ar jis teisingai naudoja sistemos pateiktus valdiklius, rodinius ir piktogramas? Ar jame yra įrenginio savybių taip, kaip tikisi vartotojai? "
  2. Ar programa nuosekli savyje? Ar tekste vartojama vienoda terminologija ir stilius? Ar tos pačios piktogramos visada reiškia tą patį? Ar žmonės gali nuspėti, kas nutiks, kai atliks tą patį veiksmą skirtingose ​​vietose? Ar tinkinti vartotojo sąsajos elementai visoje programoje atrodo ir elgiasi vienodai?
  3. Ar proto ribose programa atitinka ankstesnes versijas? Ar terminai ir reikšmės liko tie patys? Ar iš esmės nepakito pagrindinės sąvokos ir pagrindinis funkcionalumas? "

Iš to, ką aptarėme aukščiau, dizaino nuoseklumą galime suskirstyti į dvi kategorijas: išorinį ir vidinį. Išorinis reiškia vartotojo sąsajos nuoseklumą su kitais produktais, o vidinis - jos nuoseklumą savyje. Pažvelkime į keletą geriausių praktikos variantų, kuriuos aptarėme skyriuje „Nuoseklumo sąsaja dizaino srityje“.


Išorinis nuoseklumas

Išorinis nuoseklumas yra ne tik tai, kiek jūsų produktas yra suderinamas su kitais panašiais produktais, jis gali reikšti jo nuoseklumą visiems jūsų platformos produktams, visai programinei įrangai ir net ne skaitmeninei sąveikai realiame pasaulyje.

Tai kodėl svarbu išorinis nuoseklumas? Apibendrinant kalbama apie tai, kaip patenkinti vartotojų lūkesčius.

Norėdami sukurti dizainą, sutampantį su tuo, ko tikisi jūsų vartotojas, pirmiausia turite suprasti, kokias idėjas jis atsineša, kol net nenaudoja jūsų svetainės ar programos. Tai yra koncepcija, kurią tinkamumo naudoti ekspertas Jaredas Spoolas vadina dabartinėmis žiniomis.

Dabartinėms jūsų vartotojų žinioms įtakos turi daugybė išorinių veiksnių, pradedant nuo paskutinės svetainės, kurią jie naudojo, iki tolimų lūkesčių iš mėgstamiausio mokslinio fantastinio filmo. Vis dėlto nesijaudinkite - dažniausiai jūsų vartotojų lūkesčiai bus pagrįsti.

Kurti pagal tai, ką jau žino jūsų vartotojai, nėra nauja koncepcija. Ši idėja buvo įgyvendinta daugelį metų ir tapo įprasta dizaino konvencija, kurią šiandien pamatysite bet kurioje programoje ar svetainėje.

Vaizdo karuselė, voko piktograma, vaizduojanti el. Paštą, spustelėjus svetainės logotipą, kad grįžtumėte į pagrindinį puslapį ... visa tai vadinama vartotojo sąsajos modeliais.

Kitas puslapis: vartotojo sąsajų modelių naudojimas, vengtini dalykai ir einama toliau ...

Populiarūs Leidiniai
Ar galite atspėti filmą su šiais retro filmų citatų plakatais?
Skaityti Daugiau

Ar galite atspėti filmą su šiais retro filmų citatų plakatais?

E ame dideli retro plakatų dizaino gerbėjai čia, „Creative Bloq“, ir kai jie ujungia keletą mėg tamiau ių kultinių filmų, negalėtume būti laiminge ni. Iliu tratoriu ir dizaineri Gordona Reida ukūrė gr...
Atsisiųskite „3D World 211“ failus
Skaityti Daugiau

Atsisiųskite „3D World 211“ failus

Norėdami at i ių ti „3D World 211“ numerio pridedamu failu , tie iog pu telėkite nuorodą, e ančią po kiekvienu traip niu, o ZIP faila automatiškai at i ių turinį į jū ų „Mac“ ar a meninį kompiuterį.Je...
27 geriausi nemokamų piktogramų rinkiniai
Skaityti Daugiau

27 geriausi nemokamų piktogramų rinkiniai

Nemokamų piktogramų paieška yra daug laiko reikalaujanti proce a , kuri dažnai nemeta daugybė lobių. Piktogramo yra e mini dizaino komponenta , tačiau individualių piktogramų ukūrima taip pat reikalau...