Kaip simbolių dizainas suformavo mūsų pasaulį

Autorius: Peter Berry
Kūrybos Data: 14 Liepos Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 13 Gegužė 2024
Anonim
Būtinai laikykite tai savo virtuvėje, kad jūsų namuose atsirastų gausa ir gausa.
Video.: Būtinai laikykite tai savo virtuvėje, kad jūsų namuose atsirastų gausa ir gausa.

Turinys

Pamenate dienas, kai internetas buvo toks lėtas, kad vieno paveikslo įkėlimas užtruko kelias minutes, prieš valandą turėjote žinoti, kurią dainą norite klausytis toliau „Napster“, o vaizdo įrašas visiškai netrukdė? Tik prieš maždaug pusantro dešimtmečio, auštant skaitmeniniam amžiui, su jauduliu klausėmės 56k modemų rinkimo tonų, derinamų į naują pasaulį, nekantriai laukdami, kol mus pasitiks sauja pikselių.

Tūkstantmečio sandūroje naujoje figūrinio dizaino veislėje vyravo draugiški, abstraktūs ir plokšti personažai, todėl jie buvo labai riboti tipografijos. Veikėjai buvo sudaryti iš didelių, stačiakampių pikselių, tarsi švęstų naują kompiuterio ekrano terpę.

Tuo pat metu jie vengė bet kokio pasakojimo, biografinio ar kultūrinio konteksto, veikiančio vien tik patrauklumo prasme. Būtent ši savybė juos nustatė kaip pagrindinius naujos, minimalios, tačiau labai emocingos estetikos, nuo to laiko išplitusios visame vaizdiniame pasaulyje, dalyvius.


Kai kuriuos įsimintiniausius to meto personažus sukūrė tokie tipografai kaip „Büro Destruct“. Šveicarijos grafinio dizaino agentūra buvo viena iš tų, kurios buvo priešakyje sumažinto figūrinio dizaino srityje ir išleido labai minimalius, geometrinius simbolius greta naujų šriftų.

Tikslinga suprasti personažų dizaino estetiką komunikacijos prasme. Kalbant angliškai, žodis „personažas“ turi keletą reikšmių. Jis apibūdina koduotą piktogramą kalbos sistemoje, vaizdinį vaizdą, taip pat asmenį. Visų trijų savybių išpildymas buvo išskirtinis šių ankstyvųjų veikėjų bruožas internete. Veikėjai turėjo veikti kaip kalbos pakaitalas - tarsi, turėdami visuotinį patrauklumą, jie galėjo peržengti kultūrinius skirtumus ir kalbos ribas, sukurdami grafinį esperanto kalbą, kuri mus visus pakeltų į tą patį pasaulinį kaimą.


Trečioji žodžio reikšmė - personifikacija - buvo susieta su idėja, kad internetas atveria naują, virtualų pasaulį, kuriame šie veikėjai tariamai buvo namuose. Tai pati sudėtingiausia charakterio samprata ir atveda prie ginčytino klausimo, ar žmones galima grafiškai pavaizduoti avatarais.

Ne pasakojimo talismanai

Kol internetas personažams nesuteikė naujos teritorijos, kurioje jie galėtų gyventi, jų natūrali buveinė daugiausia buvo animacijos ar komiksų pasauliuose, kaip komerciniai talismanai ar vaizdo žaidimai. „Space Invaders“ - vienas pirmųjų ir žymiausių arkadinių žaidimų, pristatančių personažų vizualumą, buvo skirtas žaismingai prisijaukinti mūsų technologinį pyktį. Nežinoma buvo aiškiai vaizduojama kaip archetipinė, priešiška ateivių rasė, artėjanti mūsų pasauliui.

Ateivių dizainas buvo sutelktas į tam tikrų pikselių antropomorfizavimą, kuris sukūrė ikoninį logotipą, kuris ir šiandien bendrauja su kartomis. Priešingai, grafinis žaidėjo atvaizdavimas buvo ne kas kita, kaip pikselių šaudymo į dangų piktograma. Atstovavimo idėjos visiškai nebuvo.


Grafiniai romanai, komiksai ir animacijos pramonė sukūrė begalę žymių personažų, kurie nuolat dominuoja populiariojoje kultūroje. Tačiau šie žanrai savo veikėjams kelia griežtą pasakojimą ir biografiją. Mes suprantame juos vadovaudamiesi žinojimu apie jų elgesio modelius, tikslus, poreikius ir sąveiką su kitais. Čia interneto veikėjų ikonologija iš esmės skyrėsi - veikėjai čia priklausė tik nuo vizualinio ryšio užmezgimo ir neturėjo nieko daugiau pasakyti, kaip tik „labas“.

Peržengia baltą triukšmą

Iš tiesų interneto bumo veikėjai turėjo daug daugiau bendro su komercinio talismano idėja. Šio reiškinio istorija prasidėjo nuo „Michelin Man“. 1894 m. Padangų krūva priminė broliams, kurie užsiėmė nuolatinio žmogaus verslu, ir gimė pirmasis talismanas, kurį kada nors sukūrė korporacija, kai gimė prekės ženklo veidas.

Vėliau sekė naujų talismanų lavina. Simboliai ant javų dėžučių; Ronaldas McDonaldas - tiek kostiumu, tiek grafika; „Esso Tiger“, proporcingai išpūstas ant degalinių stogo; „M & Ms“ šokolado lašo formos būtybės yra tik keli talismanų, vis dar žinomų visame pasaulyje, pavyzdžiai. Talismanas yra reiškinys, kurį geriausiai galima suprasti vaizdinės komunikacijos požiūriu. Pozicionavimo teorija, vyraujanti rinkodaroje nuo aštuntojo dešimtmečio, naudoja masinio bendravimo pavyzdį, dėl kurio bet kokiai žinutei tampa vis sunkiau pasiekti gavėją.

Norint, kad prekės ženklas būtų sėkmingas, jam reikia tikslingos ir paprastos pozicijos, skiriančios jį nuo bet kurio kito, kad jis būtų unikalus vartotojo galvoje. Tik aiškus, tiesioginis pranešimas gali sumažinti vis didėjantį informacijos perkrovos baltą triukšmą, kad pasiektų vartotoją. Talismanai buvo sumanyti kaip esminiai šio proceso partneriai.

Pozicionavimo teorija taip pat gali padėti suprasti, kaip veikėjai bendrauja internete. Veikėjų vizualumas, atsiradęs internete, sutvirtino sumažintą ir minimalų veido modelį, estetiką, susietą su pačia įvaizdžio kultūros ištakomis. Šie modeliai buvo raktas į bendravimą be žodžių, atkreipiant mūsų dėmesį į svetaines. Jie veikė ne kaip žmogaus reprezentavimo forma, o virtualiame pasaulyje gyvenančių būtybių įsikūnijimas - jie buvo draugiški vartų sargai, veikiantys labiau kaip kaukė ar talismanas, o ne pasakojimo personažai animacijose ir komiksuose.

Žinoma, užburti šią mantrą šiandien atrodo anachronistiška. Iki šiol esame įpratę prie momentinės fotografijos ir vaizdo įrašų, kur tik norite. Mes įkeliame, dalijamės ir dauginame nesibaigiantį nuotraukų srautą, kuriame vaizduojamas mūsų maistas, augintiniai, veidai. Atrodo, kad nebereikia sumažinto ar abstraktaus vaizdavimo. Taigi, kur dingo visi veikėjai?

Persikėlimas į realybę

Noras išsivaduoti iš interneto atsirado jo pradžioje. Miesto dizainerio žaislai - tiesioginiai skaitmeninio perfekcionizmo vertimai, pasižymintys minimaliomis, geometrinėmis formomis, populiarumo viršūnę pasiekė tūkstantmečio pradžioje.

Išaugę iš Honkongo kilusio kultūrinio reiškinio, garsūs Vakarų veikėjai, tokie kaip Jamesas Jarvisas, Pete'as Fowleris, Nathanas Jurevičius ir Kawsas, išleido daugybę veikėjų, kurie buvo įamžinti vinile ir tapo ieškomais kolekcionuojamais objektais.

Kaip priešprieša dažnai steriliam, masiškai gaminamam miesto vinilo pojūčiui, sekė švelnių, rankų darbo, dizainerių sukurtų pliušinių lėlių banga. Visų pirma, Davidas Horvathas ir Sun-Min Kim's Uglydolls, kurie poros tolimų santykių metu prasidėjo kaip asmeniniai meilės pasiuntiniai, tačiau tapo pagrindiniu produktu.

Iš ten akivaizdus kitas žingsnis buvo augti proporcingai, o netrukus personažų kostiumai iš tokių dizainerių kaip „FriendsWithYou“ ir „Doma“ rankų įkvėpė daugelį menininkų išversti savo dvimatį personažą į realų pasaulį.

Dar 2006 m. Mes sukūrėme „PictoOrphanage“ - 30 kostiumų, sukurtų pagal įvairių menininkų personažų dizainą, šeimą, kurią asmeniniai aukotojai pakėlė iš dvimatio pasaulio į mūsų trimatį. Kartu visas šias strategijas galima vertinti kaip būdus, kaip virtualų interneto pasaulį (arba apskritai bet kokį plokščią vaizdą) perkelti į mūsų realybę. Pastaruoju metu vis daugiau skaitmeninių menininkų pradėjo tyrinėti analogines technikas, taip suabejodami skaitmeninės ir analoginės takoskyromis ir numatydami judėjimą postdigitalizmo link.

Nina Braun ir Anna Hrachovec į kruopštų mezgimo amatą įneša grafinių struktūrų ir drąsos. Romanas Klonekas paverčia savo suskaitmenintus eskizus medžio raižiniais, o Bakea įgijo sekėjų skaitmeninių iliustracijų apie sepijos tonusą, trijų akių pabaisas per socialinę žiniasklaidą, tuo tarpu jo tikroji aistra slypi juos paverčiant „taksidermijomis“. Daugybė menininkų vektorizuoja savo eskizus, prieš tapydami juos ant drobės. Sąrašas gali būti begalinis.

Nors visi šie kūriniai gali būti suvokiami tik kaip analogiški objektai, jų sąsajos su skaitmenine estetika ar įrankiu juos paverčia komentaru apie nuolatinę bet kokio skaitmeninio vaizdo būseną, kuriai galioja taisyklė: išjungus maitinimą, jo nebeliks. Perėjimas prie analoginės laikmenos padeda padidinti ilgaamžiškumą.

Talismanai ir gatvės menas

Kita daugelio menininkų strategija siekiant nustatyti atpažįstamą personažą yra remtis bendru vaizdiniu žodynu, kuriuo jie dalijasi su savo auditorija. Dažnai personažai yra panašūs į populiarius komercinius talismanus, šiek tiek keičiant ir keičiant juos, atleidžiant juos nuo produkto, už kurį jie anksčiau buvo.

Žaismingą nusistovėjusių talismanų citatą, remiksą, dekonstravimą ir atgarsį galima pamatyti netikruose Juan Molinet japoniškų gaminių projektuose arba Osiano Efnisieno mažytėje serijoje. 2003 m. Doma pristatė šiek tiek pakeistą Ronaldo McDonaldo kaip kandidato į prezidentus versiją Argentinos nacionalinio bankroto laikais. Jo animacinės reklamos ir gatvių kampanijos kritikavo ekonomikos sumažėjimą iki jautienos gamybos ir neatmetė kitų galimybių siekiančiai kartai. Iliustratoriaus Jeremyville vykstanti bendruomenės tarnybų pranešimų serija pritraukia žymių talismanų, kurie taikindami gestus bando išgydyti žalą, kurią jie padarė būdami savo pagrindinių prekių ženklų atstovais.

Dar 2013 m. „Pictoplasma“ sukūrė „White Noise Serials“ instaliaciją; 500 skirtingų dizainerių personažų pritaikymas tuščioms pakuotėms, parduodant tik tuos pačius personažus. Visi šie pavyzdžiai manipuliavo originaliu talismanu ir, keisdami smulkias detales ar pritaikydami juos naujiems kontekstams, sukėlė žiūrovams visiškai skirtingas prasmes ir asociacijas.

Miestų menininkai, pasukę į gatves, nustatė savo išskirtinius talismanų personažus, įskaitant „The London Police“, „Flying Förtress“, „D * Face“ ir Buff Monster. Gatvės menas tiesiogiai konkuruoja su prekės ženklu - praktika prasidėjo kaip viešosios erdvės, kurioje taip vizualiai dominavo reklama, pasisavinimas.

Taikydami tą patį metodą, kaip prekės ženklo naudojimas - aiškios žinutės išdėstymas talismanu - gatvės menininkai nukreipė reklamos priemones prieš jos priežastis. Jųdviejų ryšį galima pastebėti 2006 m. San Paulo įvestame „Švaraus miesto“ įstatyme, kuriame reklama buvo uždrausta ir pašalinta iš viešosios erdvės, o kartu ir visas miesto menas.

Menininkas ponas Clementas savo zuikio personažą Petitą Lapiną pateikia kaip paprastą, beveik baltą ir beveik be triušio formą. Tarsi tuščias, baltas ekranas, siūlantis save mūsų projekcijoms ir ilgesiams. Vis dėlto jis jį naudoja kaip talismaną savo darbe. Paveikslų, komiksų, skulptūrų ir žaislų rezultatas ponas Clementas kuria vis didesnį meno kūrinį, kuris sukasi aplink personažą kaip tuščią apvalkalą.

Nuo dekonstrukcinės talismano kritikos ir viešosios erdvės atkūrimo talismanai pradeda skirtis nuo produktų asociacijų ir stoti už save. Tai tampa akivaizdžiausia tais atvejais, kai personažas aiškiai veikia kaip alter-ego, kad užmaskuotų ar pakeistų menininką.

Pavyzdžiui, „Cherry“ - virtualios elektropopo grupės „Studio Killers“ dainininkė - kurį laiką kaip grafinė vizualinė tapatybė sklandė internete ir animaciniuose muzikiniuose vaizdo įrašuose. Gerbėjai buvo laikomi nežinomybėje apie tikrąjį jos kūrėją.

Kai „Cherry“ menininkė atsiskleidė per pokalbį „Pictoplasma“ konferencijoje, ji paaiškino, kaip personažas iš pradžių buvo sukurtas kaip alter-ego - jos fantazija apie moterį buvo visiškai lengva, nes ji skiriasi nuo moteriško stereotipo. Galbūt kitas talismanų evoliucijos etapas bus taškas, kuriame kūrėjas ir personažas tapo visiškai nesiskiriantys.

Žodžiai: Larsas Denicke ir Peteris Thaleris

Larsas ir Peteris yra unikalios organizacijos „Pictoplasma“ įkūrėjai, kuri specializuojasi šiuolaikinio personažų dizaino srityje, dirba leidyboje, renginiuose ir parodose. Garsioji Berlyno konferencija ir festivalis šiemet švenčia 10-metį. Šis straipsnis iš pradžių pasirodė Kompiuterių meno 227 leidime.

Rekomenduojamas
4 geriausi būdai, kaip padėti paleisti „Windows 10“ saugiuoju režimu
Toliau

4 geriausi būdai, kaip padėti paleisti „Windows 10“ saugiuoju režimu

„augui režima“ yra puiku „Microoft“ ukurta būda padėti vartotojam šalinti įvairia „Window“ problema, ypač kai kyla problemų įpratai priijungiant. Paleidu itemą į augųjį režimą, ji bu įkrauta u minimal...
Geriausi failo išpakavimo būdai sistemoje „Linux“
Toliau

Geriausi failo išpakavimo būdai sistemoje „Linux“

Ką tik atiiunčiau .zip failą iš interneto, noriu jį išpakuoti itemoje „Linux“, kurie yra kirtingi būdai, kaip tai padaryti? ZIP faila yra viena iš dažniauiai naudojamų archyvinių failų formatų, palaik...
Kaip lengvai atkurti neišsaugotą „Excel 2016“ failą
Toliau

Kaip lengvai atkurti neišsaugotą „Excel 2016“ failą

Prarati „Excel“ failą gali būti labai kaudu, ne reikia daug laiko, kol ka nor vėl parašy vią informaciją. „Excel“ yra paaulyje dažniauiai naudojama duomenų įvedimo programinė įranga. Kai prie jo priij...