Pradėkite nuo „Diffuse“

Autorius: Lewis Jackson
Kūrybos Data: 5 Gegužė 2021
Atnaujinimo Data: 15 Gegužė 2024
Anonim
Nemokamas energijos generatorius. Visos paslaptys atskleistos
Video.: Nemokamas energijos generatorius. Visos paslaptys atskleistos

Turinys

Vienas paprasčiausių būdų suteikti bet kokiam 3D meno kūriniui papildomos gyvybės yra pridėti jo spalvų ir tekstūros. Šiam procesui suteikiama įvairių pavadinimų, pridedant šešėlių ar medžiagų ar net tekstūrų. Nykščio taisyklė yra ta, kad „tekstūra“ yra vaizdas, naudojamas „medžiagos“ savybei valdyti, apibrėžiančiai pagrindines objekto paviršiaus savybes. Tai pats yra „šešėlio“ vaikas, kuris iš tikrųjų yra visų įvairių elementų laikymo grupė - kai kuri programinė įranga gali maišyti medžiagas, kad, pavyzdžiui, būtų rūdijančio metalo išvaizda.

  • Atspindinčių ir difuzinių paviršių perdavimas: 3 viršutiniai patarimai

Medžiagą apibrėžia įvairūs parametrai, ir tai vėlgi priklauso nuo programinės įrangos. Nors „fiziškai pagrįstas atvaizdavimas“ arba PBR tampa šiuolaikinių medžiagų sistemų standartu, jis nėra nuosekliai taikomas visoje programinėje įrangoje, todėl mes pabandysime pažvelgti ir į „senus“ naudojimo būdus.

Pirmoji medžiagos savybė, kuri būdinga beveik visiems medžiagų tipams, yra jos difuzinės savybės. Difuzinės arba „Albedo“ savybės valdo pagrindinę objekto medžiagos spalvą. Difuzinės savybės paprastai skirstomos į du skirtingus elementus: vienas yra difuzinė spalva, o kitas - difuzinis svoris arba vertė, kuris efektyviai nustato po spalva esančios spalvos ryškumą.


Abi šias savybes, jei menininkas pasirenka, gali lemti faktūros, o difuzinį svorį lemia nespalvotas raštuotas vaizdas.

„Diffuse“ naudojimas kaip naujos medžiagos / šešėlių sistemos pagrindas yra geras būdas išmokti sėkmingų ir įtikinamų medžiagų kūrimo pagrindų. Nors difuzinės savybės gali būti nelabai naudojamos metalinėse medžiagose, žinojimas, kodėl yra vienas iš raktų norint, kad bet kurios programos šešėlių sistema veiktų jums.

01. Difuzinė spalva

Paprasčiausias bet kokio šešėlio ar iš anksto nustatytos medžiagos elementas yra jo difuzinė spalva, kuri yra pagrindinė spalva. Daugeliui medžiagų tai turi tiesioginę sąsają su jos išvaizda - pavyzdžiui, geltonas rutulys turės geltoną difuzinę spalvą - kuri taip pat paprastai rodoma „Digital Content Creations“ programinės įrangos peržiūros lange. Metalinės medžiagos paprastai neturi difuzinės spalvos, todėl numatytoji difuzinė juoda spalva; būtent metalinės medžiagos atspindinčios savybės dažniausiai suteikia jai spalvą.


02. Difuzinis svoris

Difuzinis medžiagos svoris nusako, kokia ryški yra difuzinė spalva. Atskyrus šiuos du elementus, menininkai gali labiau kontroliuoti medžiagos spalvą. Difuzinis svoris paprastai valdomas naudojant skaitmeninę vertę arba įvestį - tai gali būti tekstūros žemėlapis ar kitas veiksnys, pvz., Fresnelio reikšmė, nustatanti difuzinės spalvos ryškumą. Difuzinis svoris neleidžia medžiagai skleisti šviesos - tai dar viena savybė, paprastai vadinama emisija.

03. Difuzinėms savybėms naudokite tekstūras

Tekstūros žemėlapio naudojimas difuziniam svoriui yra puikus būdas padėti į tekstūrą įtraukti tam tikrą papildomą informaciją, kad ji būtų senesnė. Tai taip pat gali veikti kartu su difuzinės spalvos tekstūruotu bitmedžiu, kuris turi tik spalvų savybes, pavyzdžiui, logotipą. Difuzinių svorių bitų žemėlapių tekstūros turėtų būti juodai balti vaizdai, o daugumoje turinio kūrimo programų šviesesnėse vietose naudojama difuzinio vaizdo balta spalva, o tamsesnėse - juoda.


04. Naudokite išankstinius nustatymus

Beveik visose 3D programose yra medžiagos biblioteka, kurią galima modifikuoti, kad taptų menininko užsakyta medžiaga. Pavyzdžiui, naudojant geltoną plastikinį nustatymą ir difuzinės spalvos reikšmę pakeičiant į raudoną, geltona kibiras gali tapti raudona. Išankstinių nustatymų kopijavimas yra puikus būdas sukurti specialiai pritaikytą medžiagą, kuri būtų reali ir tinkama scenai, nereikia mokytis visų medžiagos atributų realiame gyvenime ir perkelti juos į 3D programą.

Šis straipsnis iš pradžių buvo paskelbtas 235 leidime 3D pasaulis, perkamiausias pasaulyje žurnalas, skirtas CG menininkams. Įsigykite 235 numerį čia arba užsiprenumeruokite „3D pasaulį“ čia.

Dalintis
10 būdų, kaip optimizuoti vaizdus, ​​kad jie būtų geresni
Toliau

10 būdų, kaip optimizuoti vaizdus, ​​kad jie būtų geresni

Šiandien kaitmeninė paklau a yra dide nė nei bet kada. Yra daugybė prijungtų įrenginių, o interneta prieinama vi ur, akivaizdu, kad netrūk ta žmonių, norinčių naudoti mū ų produktu . Tačiau klientai, ...
Sukurkite įspūdingą laukinės gamtos vaizdą pastele
Toliau

Sukurkite įspūdingą laukinės gamtos vaizdą pastele

Darba u pa telėmi ant veliūro yra šiek tiek „marmito“ tema. Dažnai girdžiu komentaru apie tai, kaip unku nupiešti detale ant veliūro, tačiau tai yra viena iš mano mėg tamiau ių paviršių, kurį reikia d...
„Facebook“ „iPhone“ programa pradės veikti
Toliau

„Facebook“ „iPhone“ programa pradės veikti

Anot apžvalgininko @NickBilton for, „Facebook“ ypač lėta „iPhone“ programa turi būti pakei ta greitaeigiu avąja ver ija „The New York Time “. Tai dar nėra oficiali, tačiau du „Facebook“ inžinieriai an...