20 FIFA pasaulio taurės plakatų

Autorius: Monica Porter
Kūrybos Data: 13 Kovas 2021
Atnaujinimo Data: 17 Gegužė 2024
Anonim
FIFA World Cup logos, Posters and Mascots Through The Years 1930 - 2018 ⚽ Footchampion
Video.: FIFA World Cup logos, Posters and Mascots Through The Years 1930 - 2018 ⚽ Footchampion

Turinys

Netrukus prasidės FIFA pasaulio taurė ir, kaip ir kiekviename iš ankstesnių 20 turnyrų, „Brazil 2014“ turi savo plakatą. Tradicija turėti oficialų plakatą kiekvienam pasaulio taurės turnyrui tęsiasi nuo pat pirmojo, kuris vyko Urugvajuje 1930 m.

Pirmasis logotipas su Brazilija atsirado tik 1950 m., O pirmasis talismanas buvo anglas Willie the Lion 1966 m. Mes žengiame per amžius pažvelgti į žmones, kurie sukūrė plakatus ir kodėl jie išlieka tokie žavūs. Daugelis jų buvo tyčia sukurti kaip meno kūriniai, taip pat kaip bendravimo metodai. Kai kurie yra puikūs. Kiti keisti. Ir vienas ar du yra susiję su labiau abejotinais šimtmečio personažais ...

1930: Urugvajus

Pirmojo pasaulio taurės organizatoriai numatė užsakyti plakatą, o jo dizaineris pabrėžė premjero statusą naudodamas daug raudonos spalvos. Puiki stilizuota vartininko grafika, leidžianti sutaupyti, ir fantastiškas pasirinktinis tekstas, kurio dydis buvo 785x380mm. Originalūs šio plakato spaudiniai parduodami iki 20 000 svarų, rašo „Christie’s“.


1934: Italija

Jei šis puikus „Art Deco“ plakato paveikslas jums primins totalitarinę propagandą, tai nenustebins sužinojęs, kad jį nutapė didžiulis Mussolini „Art Italia“ judėjimo šalininkas Gino Boccasile'as. Neabejotinai talentingas, deja, per Antrąjį pasaulinį karą jis sukūrė rasistinius ir antisemitinius plakatus, dirbdamas fašistams ir vokiečių naciams.

1938: Prancūzija

Šį plakatą sukūrė mažai žinomas 20–30 metų dizaineris Henri Desmé. Jis naudojo trafareto techniką art deco stiliumi, panašų į epochos propagandos ir reklamos plakatus, apsigyvenęs kompozicijoje, nepanašioje į savo logotipą, kuris rodomas viršutiniame kairiajame kampe. Originalas buvo didžiulis - 1575x1190mm.


1950 m .: Brazilija

Pasaulio futbolo čempionatas nutrūko dėl to, kad vokiečiai 1939 m. Buvo užklupti užklupti Lenkijoje, tačiau 1950 m. Jis buvo atgaivintas Brazilijoje. Pokario internacionalizmo dvasia atsispindi neįtikėtinoje daugybėje vėliavose pažymėtoje kojinėje, o tvirtas tipas prisiliečia prie 1934 m. Plakato, nors per keletą metų jis šiek tiek priaugo svorį.

1954 m .: Šveicarija

Grįžęs į Europos žemę, šis plakatas neatneša visko, ko tikėtumėtės iš šveicariško dizaino. Tai meniška, su įdomiu vartininko veido šešėliu, o jis pavaizduotas ir neįprastais drabužiais, ir išraiška. Turnyras pažymėjo FIFA 50-metį, jo būstinė buvo Ciuriche, ir tai buvo pirmoji pasaulio televizija per televiziją.


1958 m .: Švedija

Alfredo Hitchcocko „Vertigo“ su savo ikoniniu plakatu pasirodė tais pačiais metais ir, futbolo šešėlyje stovint silueto personažui, pasaulio taurės plakatas perėmė Sauliaus Bass stilių. Antraštė susideda iš konkuruojančių tautų vėliavų, o tekste „Futbolas, Futbolas, Fusbolas“ paprasčiausiai pasakomas raktinis žodis trijose oficialiose FIFA kalbose.

1962: Čilė

FIFA pasirinko per apžiūrą 1961 m., Šį plakatą sukūrė Gabarino Ponce, kurio darbas buvo pasirinktas iš daugiau nei 300 darbų. Atkreipkite dėmesį į fantastišką spalvų kodavimą naudojant Čilę ir tų pačių spalvų futbolą. Kamuolys yra tarsi mėnulis, o gal net sputnikas. Tai buvo pirmasis pasaulio taurės plakatas, kuriame panaudota erdvė futbolo internacionalizmui iliustruoti.

1966: Anglija

Šlovingi Anglijos, kuri surengė ir laimėjo turnyrą, metai, 1966 m. Taip pat buvo pirmasis turnyras, kuriame buvo oficialus talismanas Willie Liūtas. Ir plakatas tvirtai sutelktas į kailinį žvėrį, kuris kamuoliuką sumeta į Z eilę. Galbūt naudinga baltoji erdvė, bet ką Anglijos gerbėjai prisimena, kad kamuolys peržengė liniją, tiesa?

1970 m .: Meksika

Dvigubas eilutės tekstas galbūt pagerbė 1968 m. Meksiko olimpinių žaidynių plakatą ir jo ikoninį koncentrinį linijinį darbą. Plakatas yra paprastas ir grafiškas, ir viskas, kas jame yra. Dizaineriai išplėtė oficialų turnyro logotipą ir uždėjo jį ant rožinės spalvos plakatui, ir tai pasirodė labai populiarus dizainas.

1974 m .: Vakarų Vokietija

Menininkas Horstas Schäferis tai nutapė naudodamas didelius impresionistinius štrichus, kad futbolą tapatintų su menu ir grožiu, nors subjekto šlaunys, atrodo, kyla iš juosmens, o ne iš klubo, o galva atrodo šiek tiek svetima. Bet tada puikus futbolas nėra tik išvaizda ...

1978 m .: Argentina

Patrauklus plakatas su rašalo taško raštu ir dviem sportininkams švenčiančiais, šiandien tai siejama su Argentinos karine chunta. Jų valdymo metu dingo iki 30 000 žmonių. Sakoma, kad pointilizmo paveiktą plakatą sukūrė agentūra „Mandatos Internacionales“, ir daugelis argentiniečių mano, kad kūrėjai taip pat dirbo diktatūros propagandoje.

1982 m .: Ispanija

Katalonų menininkas Joanas Miró nutapė vaizdą. Siurrealistas kadaise buvo raginęs nužudyti tapybą ir, jei tai buvo trumpai, jis puikiai dirbo su šiuo futbolininku. Nepaisant to, jo galingas juodos linijos darbas ir ryškių spalvų naudojimas buvo idealus darbas plakatuose, ir jam tai nebuvo svetima. Labai ispaniškas rezultatas.

1986 m .: Meksika

Annie Leibovitz yra vienintelė fotografė, kuriai kada nors buvo pavesta fotografuoti ir kurti pasaulio taurės plakatus. Jie pasižymėjo gana keistu šešėlių naudojimu ant senovės actekų akmens dirbinių, iš tikrųjų pastatydami šalies iki Kolumbijos paveldo centro sceną.

1990: Italija

Meniškos tradicijos pasaulio taurės plakatuose tęsėsi paskyrus tvirtą italų menininką Alberto Burri, kuris tai sukūrė. Jie tikriausiai nesitikėjo, kad jis naudos skaitmeniniu būdu pailgą, foto neigiamą Koliziejaus vaizdą, pridėdamas futbolo aikštę, mažas vėliavas ir drąsų tipą. Tai gražiai siejasi su Romos gladiatorių dvasia.

1994: JAV

Niujorko menininko Peterio Maxo karjera buvo aukščiausia tuo metu, kai jis buvo pasirinktas 1994 m. Turnyro plakato kūrimui. Kosmosas vėl buvo tema - plūduriuojantis futbolininkas įdėjo kamuolį į orbitą. Pasak menininko, tai turėjo atspindėti visuotinį šio sporto patrauklumą. Praėjusiais metais jis nutapė oficialų „Superbowl“ plakatą.

1998: Prancūzija

Prancūzijos 1998 m. Organizacinis komitetas surengė plakatų dizaino konkursą, kurį laimėjo Natalie le Gall, „Ecole Supérieure des Beaux-Arts de Montpellier“ studentė. Mišrios terpės kūrinys, kuriame yra ryškių spalvų ir gražių elementų, tokių kaip pikio tekstūra ir šešėlių efektai, jis pasirodė Prancūzijos iliustracijų scenoje.

2002 m .: Japonija / Korėja

Kadangi turnyrą turėjo surengti dvi tautos, FIFA pakvietė po vieną kiekvieno kaligrafą bendradarbiauti kuriant plakatą. Byun Choo Suk (Korėja) ir Hirano Sogenas (Japonija) dvi dienas skyrė įvairius su futbolu susijusius teptuko brūkšnius. Geriausi buvo nuskaityti ir sudėti šiai kompozicijai.

2006 m .: Vokietija

Franzas Beckenbaueris buvo pasirengęs pristatyti šį plakatą, kurį sukūrė Berlyno agentūra „WE DO Communication“. Ji nugalėjo keturis kitus plakatus ir laimėjo oficialų įvertinimą apklausoje, vykusioje visoje Vokietijoje. Žvaigždėms formuojant kamuolį naktiniame danguje, jis vaidina norus ir svajoti.

2010 m .: Pietų Afrika

2010 m. Pasaulio taurės Pietų Afrikoje plakatą sukūrė konceptualizuotoja ir tipografė Gaby De Abreu (vykdomasis kūrybos direktorius ir „Switch Design Group“ įkūrėjas), o iliustratorius Paulas Dale'as. Jame naudojama labai drąsi, pažodinė grafika iš Afrikos džentelmeno, kuris ruošiasi mušti kamuolį. Kamuolys simbolizuoja viltį ir siekį, taip pat nežinomybę - link kamuolio, iki sąlyčio taško ir nukreipimo, tai yra bet kurio žmogaus žaidimas!

Jo galva labiau reprezentuoja Afrikos žmones, o kaklas ir krūtinė labiau įsitraukia į Afrikos žemyną ir baigiasi Pietų Afrikos pakrante - galutine pasaulio taurės ir priimančiosios šalies paskirtimi Afrikos vardu.

2014 m .: Brazilija

Oficialus šių metų pasaulio taurės plakatas buvo pristatytas 2013 m. Sausio 30 d. Rio de Žaneire. Pasak FIFA, meno kūrinys vaizduoja Brazilijos grožį ir įvairovę per spalvingą, emocingą ir energingą dizainą. Kūrybinė koncepcija, esanti plakato centre, yra „Visa futbolo tarnyba - Brazilija ir futbolas: viena bendra tapatybė“. Plakatas buvo sukurtas Karen Haidinger iš „Crama“ ir pina Brazilijos kultūrą, florą ir gamtą į dinamišką vaizdą - atkreipkite dėmesį į žaidėjų kojas, kurios meta kamuolį dėl kamuolio, atskleidžiančio Brazilijos žemėlapį. Protingas, a?

Žodžiai: Garrickas Websteris ir Robas Carney

Įdomu Šiandien
Vaizdo pamoka: užbaigkite senovinę žaislinių fotoaparatų estetiką
Skaityti Daugiau

Vaizdo pamoka: užbaigkite senovinę žaislinių fotoaparatų estetiką

Norėdami užbaigti analogišką žai linių fotoaparatų išvaizdą iš praėju io mėne io, naudo ime tri puikia nemokama „ keletalMe “ tek tūra . Dirb ime u putojančio švie o efektu, įdomiai laip niuotai laip ...
Perkelti pasaulių karą naujai kartai
Skaityti Daugiau

Perkelti pasaulių karą naujai kartai

1978 m. Jeffo Wayne'o koncepcini albuma „Pa aulio karai“ yra dideli dalyka roko i torijo metraštyje. Perpa akodama HG Well o ateivių invazijo i toriją, ji iki šiol išlieka be t eleriu ir yra ukūrę...
Atskleista laisvai samdomų vertėjų skaičiuoklė
Skaityti Daugiau

Atskleista laisvai samdomų vertėjų skaičiuoklė

Cole Henley yra bene geriau iai žinoma dėl avo lai vai amdomų vertinimų kaičiuoklė . Taip pat galite jį pažinti kaip apdovanojimų pelniu io interneto dizaino agentūro „Mud“, kurią ji kartu u Mattu Pow...