Atraskite nežinomų istorijų už kasdienių piktogramų

Autorius: John Stephens
Kūrybos Data: 2 Sausio Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 23 Birželio Birželio Mėn 2024
Anonim
12 Most Incredible Archaeological Discoveries That Really Exist
Video.: 12 Most Incredible Archaeological Discoveries That Really Exist

Turinys

Aplink mus yra simboliai, kuriuos mes vertiname kaip savaime suprantamus dalykus. Mes žinome jų prasmę, naudojame juos kiekvieną dieną ir niekada jų nekvestionuojame. Kai kurie jų kilmė yra gana akivaizdi, pavyzdžiui, žaibo naudojimas aukštai įtampai arba liepsnai nurodyti, kad medžiaga yra degi. Tačiau yra ir kitų, kurių istorijos ne tokios akivaizdžios.

Kodėl „S“ su linija per ją reiškia JAV dolerį? Ir kodėl apskritimas, kuriame yra vertikali linija ir dvi kampuotos linijos, reiškia taiką? Čia mes atsekame įspūdingas aštuonių kasdienių ikonų atsiradimo istorijas.

(Norėdami susipažinti su įvairiomis nemokamomis piktogramomis, naudojamomis jūsų dizaino darbuose, žr. Nemokamų piktogramų rinkinių įrašą.)

01. Maitinimo piktograma

Dėl globalizuoto elektronikos platinimo visame pasaulyje yra atpažįstama daugybė technologijoje naudojamų simbolių, o „play“ simbolis yra pavyzdys. Bet galios piktogramos prasmė yra mažiau akivaizdi. Kaip neprotingo ženklo, televizoriaus nuotolinio valdymo pultai ilgą laiką buvo pateikiami kartu su piktograma, kad paaiškinimas būtų „galia“ arba „budėjimo režimas“. „O“ ir „line“ | | “anksčiau buvo naudojami atskirai, kad būtų rodoma„ įjungimo “ir„ išjungimo “padėtis jungikliuose, taigi, kai pažanga leido juos pakeisti spaudos mygtukais, atsirado nauja piktograma, jungianti abi pozicijas.


Simbolis, rodantis apskritimą, kurį kerta vertikali linija, iš pradžių buvo skirtas tik parodyti, kad „stand-off“ arba „budėjimas“ yra ne kietasis, bet jis buvo toks netinkamas ir klaidingas aiškinimas, kad Tarptautinė elektrotechnikos komisija, reguliuojanti tokius dalykus, dabar pasisako už jo naudojimą kaip maitinimo piktogramą.

Nepaisant plačiai paplitusios teorijos, kad simbolis dvejetainiu žymėjimu žymi „1“ ir „0“, IEC teigia, kad tai ne skaičiai, o vertikali juosta ir apskritimas. Vertikali juosta reiškia uždarą grandinę, per kurią praeis srovė, todėl prietaisas yra įjungtas. „O“ reiškia atvirą grandinę, tai reiškia, kad įrenginys išjungtas.

02. Ampersandas

Ampersandą dievina dizaineriai ir tipografai visame pasaulyje ir siūlo kūrybinių galimybių pasaulį, tačiau kodėl ši elegantiška logograma žymi jungtį ‘ir’? Panašu, kad šis simbolis siekia tradiciją, kad Rašto aiškintojai, rašę senąja romėnų kalba, pirmame mūsų eros amžiuje naudojo ligatūrą, jungiančią raides „et“, lotynišką žodį „ir“. Tuo metu, kai 9-ajame amžiuje Karolingų minuscule scenarijus tapo kaligrafiniu etalonu, jis jau buvo beveik pasiekęs dabartinę išvaizdą.


Simbolis, matyt, buvo taip dažnai naudojamas, kad jis buvo laikomas abėcėlės raide lotynų kalba, o ši tradicija buvo perkelta į anglų kalbą 1800-ųjų pradžioje, simbolis pažymėtas po raidės „Z“. Moksleiviai būtų priversti deklamuoti „X“, „Y“, „Z“ ir per se bei „per se“ reikšmę. Šiai paskutinei vaikų kartos frazei sumedėjus, „ir per se“ bei „dabartinis pavadinimas angliškai buvo„ ampersand “.

03. Taikos ženklas

Tai visame pasaulyje žinoma kaip taikos simbolis, bet ką apskritai turi apskritimas, kuriame yra vertikali linija ir dvi kampuotos linijos, su taika pasaulyje? Simbolis iš tikrųjų buvo skirtas vienai konkrečiai vietos organizacijai - JK tiesioginių veiksmų komitetui prieš branduolinį karą (DAC).

Ją pateikė dizaineris, vadinamas Geraldu Holtomu, kaip simbolį, kurį reikia naudoti ant ledinukų plakatų grupės protesto žygyje nuo Trafalgaro aikštės iki atominių ginklų įkūrimo Aldermastone 1958 m. Jo įkvėpimas? Jis grindė figūros formą, naudodamas vėliavos semaforą, kad perduotų raides „N“ ir „D“ (branduoliniam nusiginklavimui).


Jis taip pat manė, kad dvi žemyn nukreiptos rankos, kurios sudaro semaforinį „N“ signalą, yra žmogaus nevilties gestas platinant branduolinius ginklus. Simbolis yra ryškus, lengvai nupiešiamas ir nebūtinai turi būti tiesus, todėl jis puikiai pritaikytas prisegti ženkliukus, pleistrus ir buferio lipdukus. Ją priėmė Branduolinio nusiginklavimo kampanija (CND), tačiau ji niekada nebuvo saugoma autorių teisių ir netrukus ją pasiėmė kitų šalių grupės, tapusios apskritai 1960-ųjų kontrkultūros simboliu. Groovy!

04. Šypsenėlė

Kitas simbolis, tapęs kontraktine kultūros piktograma, šypsenėlė turi savo intriguojančią istoriją. Patikėkite, ar ne, kažkas, kas tapo aštuntojo dešimtmečio rūgščių namų scenos piktograma, iš tikrųjų yra autorių teisių saugomos visiškai tikros Londone įsikūrusios „Smiley Company“ nuosavybės objektas.

Pirmąją geltoną šypsenėlę, atrodo, sukūrė grafikas Harvey Rossas Ballas 1963 m. Jam buvo pavesta sukurti grafiką, kad pakeltų moralę Masačusetso draudimo bendrovėje, ir sugalvojo veiduką su ovaliomis akimis ir šiek tiek nuo centro esančia šypsena. . Jis niekada nesaugojo šio vaizdo autorių teisių ir netrukus jis pradėjo pasirodyti ant ženkliukų, lipdukų ir sveikinimo atvirukų JAV, ypač po to, kai jis buvo atspausdintas ant 50 milijonų smeigtukų, kuriuos 1971 metais ženklino dviejų „Hallmark“ parduotuvių Filadelfijoje savininkai.

Tačiau tuo tarpu Prancūzijoje žurnalistas Franklinas Loufrani pradėjo naudoti labai panašią šypsenėlę, norėdamas paskelbti teigiamas naujienas laikraštyje „France-Soir“. Tačiau Loufrani pamatė dizaino galimybes ir įregistravo jį Prancūzijos patentų biure. Jis aktyviai propagavo jo naudojimą, spausdindamas ant lipdukų ir nemokamai išdalindamas juos, kad padėtų užklijuoti.

1996 m. Jis ir jo sūnus Nicolas įkūrė „Smiley“ kompaniją Londone ir dabar turi simbolį maždaug 100 šalių. Pranešama, kad ji yra viena iš daugiausiai uždirbančių licencijavimo kompanijų pasaulyje ir iškėlė teisinius iššūkius Kumonui, Walmartui, Joe Boxeriui ir kitiems, kurie sukūrė savo veido simbolius.

05. @ ženklas

Šiais laikais beveik neįmanoma įsivaizduoti elektroninio ryšio be simbolio @. Anglų kalba tariama „at“, bet olandų vadinama „sraigė“ Italijoje ir „beždžionės uodega“ - tai simbolis, kurį naudojame kiekvieną kartą, kai siunčiame el. Laišką, pažymime ką nors grupės pranešime ar socialiniuose tinkluose.

Šis simbolis taip pat yra mažai tikėtinas išgyvenęs asmuo, nes ne taip seniai dauguma žmonių nebūtų galėję pasakyti, kokiam tikslui jis pasitarnauja. Ispaniškas simbolio pavadinimas yra arčiausiai jo pirminės reikšmės - jie vadina jį „arroba“ pagal seną matavimo standartą, ir atrodo, kad 1500-aisiais Europos pirkliai jį naudojo vyno, vadinamo amforais, vienetams žymėti.

Tiek prekybininkai, tiek matematikai ir toliau jį naudojo žymėdami „pagal greitį“, tačiau daugumai žmonių šis simbolis buvo neaiškus ir beveik pasenęs. Jos prisikėlimas įvyko 1971 m., Kai informatikas Ray Tomlinsonas per ARPANET išsiuntė pirmąjį pasaulyje el. Laišką. Norėdamas išsiųsti pranešimą kitam kompiuteriui dirbančiam asmeniui, jis tiesiog pasirinko mažiausiai naudojamą raktą ir suteikė nuolankiajam @ visiškai naują gyvenimą.

06. Maišos

Maišas yra dar vienas visur paplitęs simbolis, kuriam socialinių tinklų amžius suteikė naują šansą. „Hashtag“ leidžia mums sekti populiarias „Twitter“ temas, rasti „Instagram“ dominančių temų ir netgi įvardyti politinius ir socialinius judėjimus.

Bet kaip ir @, maiša iš pradžių buvo naudojama matavimams atlikti ir seniai nebebuvo naudojama. Anksčiau žinomas kaip svaro simbolis, jis buvo gautas kaip supaprastinta ligatūros versija ℔, kuri 1800-aisiais buvo naudojama kaip „libra pondo“ arba svaro svorio santrumpa.

Didžiojoje Britanijoje jis tapo žinomas kaip „skaičiaus ženklas“, kad būtų galima atskirti jį nuo svaro sterlingų ir todėl, kad jis kartais buvo naudojamas skaičiui reikšti pridėjus prieš skaičių, o ne po jo. Juos simbolį prie telefono klaviatūrų pridėjo „Bell Telephones“ 1960-aisiais, tačiau jis buvo retai naudojamas, kol devintajame dešimtmetyje nebuvo sukurtos balso pašto paslaugos. Vėliau bus galima rasti daugiau naudojimo būdų skaičiuojant. Devintajame dešimtmetyje jis buvo naudojamas etikečių interneto pokalbių grupėms ir temoms žymėti, ir tai įkvėpė „Twitter“ jį priimti, kad vartotojai galėtų pažymėti dominančias temas.

07. Širdis

Artėjant Valentino dienai netrukus pamatysime daug šio simbolio. Širdis yra vienas iš dažniausiai naudojamų simbolių grafiniame dizaine. Bet kodėl jis atrodo su dviem užapvalintomis skiltimis ir smailiu pagrindu, nepanašus į žmogaus širdį?

Jo atsiradimą sieja daugybė teorijų, įskaitant ir tas, kurios sako, kad tai visai nebuvo skirta atrodyti kaip širdis, bet susipynę dviejų gulbių kaklai. Kitos teorijos teigia, kad jis atstovauja kitoms žmogaus kūno dalims, gebenių lapų formai, kurios buvo susijusios su ištikimybe, arba silfiui, Šiaurės Afrikos augalui su širdies formos sėklų ankštimis.

Kalbant apie grafinio dizaino kasdienybę, dalį to lemia tai, kad dizaineris Miltonas Glaseris jį kaip logogramą naudojo savo prekės ženkle „I Heart NY“ 1970-aisiais (išvardytas kaip vienas geriausių mūsų logotipų pasaulyje).Neįtikėtinas širdies simbolio dalykas yra tas, kad, nepaisant to, kad jis taip naudojamas, jis niekada netampa klišė.

08. Dolerio ženklas

Sveikinimų atvirukų įmonėms ir gėlių pardavėjams Valentino diena reiškia $$$. Bet tada tai dar vienas paslaptingos kilmės simbolis. Angliškai kalbančiose šalyse šis simbolis dažniausiai vadinamas „dolerio ženklu“, paprastai nurodant JAV dolerį, nors jis naudojamas ir kitoms dolerio valiutoms.

Tačiau šis simbolis taip pat naudojamas didžiojoje Lotynų Amerikos dalyje žymėti viską, pradedant Argentinos peso ir baigiant Nikaragvos kordoba. Yra įvairių teorijų apie jo kilmę. Vienas iš jų yra kilęs iš „peso“ kaip ps santrumpos, kuri atsirado 1770-aisiais, kai anglai-amerikiečiai turėjo prekybinių santykių su ispanais.

Rekomenduota Jums
Man patinka dirbti su interneto dizaineriais, kurie negali koduoti
Toliau

Man patinka dirbti su interneto dizaineriais, kurie negali koduoti

Kiekvieną kartą „Twitter“ tinkle pa irodo ena argumenta : „Ar žiniatinklio dizaineriai turėtų ugebėti koduoti?“ At akyma beveik vi ada yra aišku žiniatinklio bendruomenė „taip“. Bet aš ne utinku.Prieš...
Kaip pridėti vaizdų perspektyvą
Toliau

Kaip pridėti vaizdų perspektyvą

tengie i uteikti avo darbui tvirtą per pektyvo jau mą? „Photo hop“ ir „Illu trator“ įmontuoti per pektyviniai įrankiai, kurie padė (pvz., „Photo hop“ pu telėkite Redaguoti> Per pektyvini metmeny )...
Naujų domenų vardų pavojai
Toliau

Naujų domenų vardų pavojai

Ar žinojote, kad yra .travel domeno varda ? Ne daugeli tai daro. Bet iš tikrųjų ji buvo prieinama beveik eptyneriu metu .Vi dėlto, jei „Google“ ieško ite ato togų terminų, jum pa i ek pamatyti .travel...