Sukurkite tobulą projektavimo sistemą: 6 pagrindiniai aspektai

Autorius: John Stephens
Kūrybos Data: 1 Sausio Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 23 Birželio Birželio Mėn 2024
Anonim
Create your own design system! with Storybook React and TypeScript | Storybook 6 Crash Course
Video.: Create your own design system! with Storybook React and TypeScript | Storybook 6 Crash Course

Turinys

Dizaino sistemos padeda dideliems pramonės žaidėjams standartizuoti projektavimo procesą ir padaryti jį labiau nuspėjamą. Daugybė įmonių bando imtis iniciatyvos kurti savo projektavimo sistemą. Tačiau gana dažnai, nepaisant visų geriausių ketinimų, visos pastangos, kurias produkto komanda įdeda apgalvotai projektavimo sistemai sukurti, gali būti tiesios.

Per šį straipsnį mes apibrėžsime, kas yra projektavimo sistema, į ką reikia atsižvelgti prieš kuriant projektavimo sistemą ir kaip geriausia įdiegti projektavimo sistemą savo organizacijoje. Norėdami gauti daugiau puikių išteklių, žr. Mūsų interneto dizaino įrankių apžvalgą.

Kas yra „projektavimo sistema“?

Pavadinimas „dizaino sistema“ gali sukurti klaidingą įspūdį apie tai, kas teikia vertę tik dizaineriams. Tačiau iš tikrųjų dizaino sistema nėra susijusi tik su dizaineriais; Vietoje to kalbama apie tai, kaip visa organizacija kuria savo produktus (jei tai apima svetainę, jums reikės geriausio svetainės kūrėjo ir puikaus interneto prieglobos).


Sėkmingi projektavimo procesai dažniausiai priklauso nuo to, ar visos komandos, dalyvaujančios kuriant produktą, glaudžiai bendradarbiauja. Dizaino sistema yra sukurti bendrą kalbą, suteikiančią komandoms galimybę efektyviau bendradarbiauti. Tai yra visas dizaino principų, taisyklių ir standartų rinkinys kartu su įrankių rinkiniu (dizaino modeliais, vaizdiniais stiliais ir daugkartinio vartotojo sąsajos komponentų kodų biblioteka), reikalingų tiems principams, taisyklėms ir standartams pasiekti. Dizaino sistema leidžia produkto komandai greičiau sukurti produktą, neprarandant kokybės, padarant dizainą daugkartinį (įsitikinkite, kad turite patikimą debesies saugyklą savo turtui laikyti).

Galutinis dizaino sistemos įgyvendinimo problemų tikslas yra padėti verslui mokytis ir augti. Štai kodėl projektavimo sistema visada turėtų būti pagrįsta verslo tikslais. Dėl tos pačios priežasties ne visos projektavimo sistemos yra sukurtos vienodai, tačiau vis dėlto daugumai projektavimo sistemų būdingi keli bendri elementai:


  • Projektavimo principai - vertybės, užtikrinančios, kad projektavimo pastangos nukreiptos teisinga linkme.
  • Komponentai ir modelių bibliotekos - tai projektavimo sistemos pagrindai.
  • Projektavimo vadovai - konkrečios taisyklės, kaip suprojektuoti tam tikrą jos dalį
    produktas. Tai gali būti stiliaus gairės (tipografija, spalvos, tarpai ir kt.) Ir UX rašymo gairės (balsas ir tonas, kalba, rašymo principai ir kt.).
  • Projektavimo praktika - padeda išlaikyti sistemą gyvą ir vertingą produkto komandai.

Pagrindinės aplinkybės prieš diegiant projektavimo sistemą

01. Apsvarstykite produkto ir įmonės brandą

Prieš pradėdami kurti projektavimo sistemą, turite aiškiai suprasti, kodėl jums jos reikia. Daugelis įmonių diegia projektavimo sistemas, kad sumažintų savo techninę skolą ir pagreitintų produkto kūrimo procesą (praleidžiant mažiau laiko varginančiai, monotoniškai veiklai). Tačiau ne visos įmonės susiduria su tokiomis problemomis, nes įmonės turi skirtingą dizaino brandą.


Dizaino sistemos kūrimas nuo nulio yra daug laiko reikalaujanti veikla ir mažoms, greitai besikeičiančioms komandoms projektavimo sistemos greičiausiai nereikia, nes tai juos sulėtintų. Pradedantiesiems nuo trijų iki penkių žmonių, kurie vis dar bando rasti produkto tinkamumą rinkai, tikriausiai būtų skiriama daug laiko kuriant sistemą. Kai ištekliai išleidžiami projektavimo sistemai kurti, jie nėra išleidžiami produktui kurti. Todėl kol įmonė negali nustatyti savo produkto aiškios krypties, investuojant laiką kuriant projektavimo sistemą rizikuojama gaminti daug atliekų.

02. Sukurkite vizijos teiginį

Dizaino sistema skirta žmonėms - kaip jie dirba kartu, kad pasiektų bendrą tikslą. Žmonės nori sužinoti atsakymus į šiuos klausimus:

  • Kur mes einame?
  • Ką mes norime pasiekti?
  • Kodėl mes norime to pasiekti?

Tai yra pagrindiniai klausimai, į kuriuos turite atsakyti, kad sukurtumėte bendrą viziją. Bendra vizija bus pagrindas projektavimo sistemai, kuri komandoms suteiks vadovaujamą būdą, kaip sukurti savo produktų problemų sprendimus.

Vizijos pareiškime apibrėžiama, ką bando pasiekti jūsų komanda, produktas ar įmonė, ir, dar svarbiau, kodėl. Tai suderina komandas pagal aiškų bendrų tikslų rinkinį ir tampa visos organizacijos Šiaurės žvaigžde - ji vienija žmones, susijusius su produktų kūrimu, ir nukreipia juos į bendrą paskirties vietą.

Jei ieškote paprasto būdo sukurti viziją, apsvarstykite galimybę apibūdinti, koks turėtų būti jūsų produktas ar organizacija po penkerių metų. Tai atlikdami apibrėžsite tikslinę sąlygą ir bus daug lengviau sukurti strategiją, kuri padės jums ją pasiekti.

04. Nustatykite pagrindinius projektavimo principus

Kaip apibrėžti gerą dizainą? Kaip žinoti, kai kažkas yra parengta įgyvendinti? Vertinant dizaino kokybę, dizaineriai dažnai remiasi savo pačių standartais. Tačiau tokio požiūrio laikymasis gali sukelti daug chaoso produkto projektavimo procese, nes kiekvienas dizaineris turės subjektyvių idėjų. Štai kur dizaino principai gali išgelbėti dieną.

Patikimi projektavimo principai yra bet kurios veikiančios sistemos pagrindas. Jie turėtų suvokti, ką reiškia geras dizainas įmonei, ir pateikti praktines rekomendacijas produktų komandoms, kaip tai pasiekti (dizaino principai visada turėtų būti pritaikomi). Dizaino principai veikia kaip standartai produkto komandai ir padeda jiems įvertinti savo darbą.

Keletas dalykų, kuriuos reikia atsiminti dirbant pagal dizaino principus:

  • Dizaino principai turėtų atspindėti gaminio pobūdį. Pavyzdžiui, kalbant apie žmonių ir mašinos sąsajos dizainą automobiliams, svarbiausias projektavimo principas turėtų būti „Pirmiausia sauga“ (tikslas yra saugus vairuotojas ir keleiviai). Štai kodėl kiekvienas dizaino sprendimas turėtų būti vertinamas dėl saugumo.
  • Dizaino principai neturėtų skambėti kaip taisyklės. Jie neturėtų blokuoti kūrybinės energijos. Produkto kūrėjai neturėtų jaustis riboti ar suvaržyti.
  • Dizaino principai turėtų būti atviros diskusijos rezultatas. Daugeliu atvejų nesunku priversti žmones laikytis gairių, bet sunku priversti žmones susitarti dėl gairių. Jei organizacijoje yra daug projektavimo komandų, būtina jas įtraukti į diskusiją. Gaudami jų atsiliepimus apie projektavimo principus, galite pritaikyti principus vartotojų poreikiams.

05. Peržiūrėkite technologijų kaminą ir atlikite sąsajos aprašą

Daugelis kompanijų linkusios kurti projektavimo sistemą ant dabartinės sąsajos, tačiau šis požiūris nėra geriausias dėl daugelio priežasčių. Įsivaizduokite, kad jūsų įmonė jau seniai kuria produktą be sistemos.

Produktas gali turėti tam tikro lygio nenuoseklumo. Nenuoseklumą dažniausiai sukelia dizaino elementų dubliavimas. Dizaino elementų dubliavimo nustatymas padeda komandai išvengti scenarijaus, kai komandos nariai kuria elementą nuo nulio ir po kurio laiko sužino, kad jo versija jau yra.

Štai kodėl, jei planuojate įdiegti projektavimo sistemą, pradėkite nuo audito - atlikite sąsajos aprašą, kad suprastumėte, kas naudojama.

Naršykite esamą sąveiką, surinkite visus sąsają sudarančius vartotojo sąsajos elementus ir peržiūrėkite juos. Svarbu tai padaryti prieš kuriant tikrąją projektavimo sistemą, nes procedūra padės suprasti du dalykus:

  • Kiek jūsų organizacija turi dizaino skolų ir kokioms sritims reikia skirti daugiau dėmesio.
  • Nenuoseklumo priežastys ir pakeitimai, kuriuos turite įvesti projektavimo procese, kad ateityje išvengtumėte tokių problemų. Gal jums reikės pakeisti procesą, o gal jums reikės įdiegti naują technologiją.

06. Sukurkite pagrindinę komandą

Kas turėtų dalyvauti kuriant projektavimo sistemą? Dizainas yra komandinis sportas ir dizaino sistemos sukūrimas nėra išimtis. Norint sukurti projektavimo sistemą, reikalinga kompetencija ir kūrybinė energija, teikiama bendradarbiaujant įvairiomis funkcijomis. Štai kodėl pagrindinė žmonių komanda, kurianti sistemą, paprastai apima inžinierius, dizainerius, produktų vadovus ir suinteresuotąsias šalis. Pradėjus kurti projektavimo sistemą, labai svarbu turėti nedidelį pagrindinės komandos dydį (nuo šešių iki aštuonių žmonių), nes tai padės jums sukurti impulsą ir greitai ką nors sukurti.

Projektavimo sistemos sukūrimas

Apsvarstykite galimybę įgyvendinti projektavimo sistemą kaip projektą. Šis projektas, kaip ir bet kuris kitas projektas, turėtų būti tvirtas procesas su šiais veiksmais:

  • Parduok idėją
  • Atlikite bandomąjį projektą
  • Suprojektuokite ir pastatykite
  • Paleidimas ir priežiūra

01. Parduok idėją

Dizaino sistemos idėjos pardavimas yra pirmasis ir svarbiausias žingsnis įvedant projektavimo sistemą. Paprastai dėl kompromisų sunku parduoti projektavimo sistemas - tiek vadovai, tiek produktų komandos nariai supranta, kad projektavimo sistemos sukūrimui išleisti ištekliai nėra išleidžiami laivybos funkcijoms. Taigi natūralu, kad tikimasi tam tikro atkryčio. Norėdami parduoti dizaino sistemą, turite atlikti du dalykus:

Gaukite pirkimą iš suinteresuotųjų šalių

Projektavimo sistema nepakils, jei žmonės, nusprendę dėl finansavimo, jos nepatvirtins. Kur kas paprasčiau įsigyti iš vadovų, kai parodote, kad sistema išsprendžia tikras verslo problemas. Nustatykite pagrindinius verslo skausmo taškus (sritis, kuriose įmonė praranda pinigus) ir parodykite, kaip dizaino sistema gali išgelbėti dieną. Parašykite strategiją su aiškiu pasiūlymu ir pateikite ją svarbiausiems žmonėms, kurie priima sprendimus.

Rekomenduojama sukurti pristatymą (ar pristatymų seriją), kad įtikintumėte suinteresuotąsias šalis investuoti į šį projektą. Galite apvynioti savo pristatymą pasakojimo forma. Pasakodamas sėkmės istorijas, turėsite daugiau galimybių įtraukti suinteresuotąsias šalis.

Gaukite palaikymo iš savo vartotojų

Įsigijimas iš suinteresuotųjų šalių yra tik pusė darbo. Turite gauti palaikymą iš savo potencialių vartotojų. Pirmiausia turite nustatyti tikslinę auditoriją. Kas naudos jūsų dizaino sistemą ir kaip ją naudos? Štai kelios įprastos vartotojų grupės:

  • Produktų komandos (ty dizaineriai, kūrėjai)
  • Trečiosios šalys (ty pardavėjai)
  • Verslas (ty rinkodara, pardavimas, teisinis)

Turėsite nustatyti skirtingų vartotojų grupių skausmo taškus ir parodyti vertę, kurią jiems suteiks sistema. Kiekviena vartotojų grupė turi skirtingus pirkimo veiksnius - priežastis, kodėl jie norėtų naudoti dizaino sistemą. Pvz., Kūrėjams gali būti didesnis nuoseklumas įgyvendinant metodus arba sugaišta mažiau laiko kodo atnaujinimui.

02. Pasirinkite ir užbaigite bandomąjį projektą

Kai tik sukursite pagrindinę savo dizaino sistemos koncepciją, svarbu ją patvirtinti. Geriausias būdas patvirtinti koncepciją yra išbandyti ją bandomajame projekte.

Pasirinkite tikro produkto pavyzdį ir sukurkite dizaino sistemą, kuri suteiktų tikrąjį sprendimą. Pasirinktas projektas turėtų būti naudojamas kaip būsimos projektavimo sistemos pagrindas, todėl galėsite patikrinti, ar sistema veikia jūsų organizacijoje.

Čia yra kriterijų rinkinys, kurį galite naudoti norėdami nustatyti galimą pilotų efektyvumą:

  • Projektas turėtų turėti bendrų komponentų ir modelių potencialą. Jame turėtų būti komponentų ir modelių, kuriuos galima pakartotinai naudoti kituose produktuose.
  • Jis turėtų būti gerai techniškai įmanomas ir nesunku įvesti visus reikalingus pakeitimus.
  • Projektas turėtų būti įgyvendinamas per pagrįstą laiką (geriausia, per porą savaičių) ir neturėtų reikalauti, kad jame dalyvautų daugybė žmonių iš įvairių departamentų (būtina išlaikyti nepriklausomybę).
  • Projektas turėtų turėti rinkodaros potencialą. Projektas turėtų įkvėpti kitas komandas diegti projektavimo sistemas savo projektavimo procese.

03. Suprojektuokite ir pastatykite

Sukurkite daugkartinius komponentus

Viena klaida, kurią matau ne kartą, yra komandos, kurios sukuria komponentus, kurie yra per daug orientuoti į vienkartinį atvejį. Todėl sistema tampa pernelyg nelanksti ir jos vartotojai turi sukurti savo komponentus kiekvieną kartą, kai jiems reikia konkretaus scenarijaus.

Pabandykite sukurti komponentus, kurie nėra susieti su vieno naudojimo atveju, bet gali
būti pakartotinai naudojami keliuose kontekstuose. Kad komponentai būtų daugkartinio naudojimo ir keičiamo dydžio, jie turi turėti šias savybes:

  • Modulinis: moduliniai komponentai yra savarankiški - jie neturi jokių priklausomybių.
  • Suderinamas: galima sujungti komponentus ir sukurti naujus komponentus.
  • Pritaikoma: galima koreguoti ir išplėsti komponentus, kad jie veiktų įvairiuose kontekstuose.

Kiekvieną kartą, kai komandos nariai nori pristatyti naują komponentą, jie turi apsvarstyti, kaip tai veiks įvairiose platformose, kurias jie kuria. Idealiu atveju kiekvienas jų sukurtas komponentas turėtų veikti visose platformose.

Parodykite vertę per smėlio dėžės aplinką

Gerai žinoma, kad geriausias būdas žmonėms pamatyti vertę yra tai patirti. Taigi sukurkite „sandbox“ aplinką, kad produktų komandos nariai galėtų prototipuoti produktus naudodami savo dizaino sistemą.

04. Paleisti ir prižiūrėti

Kai kurios produktų komandos mano, kad sukūrus projektavimo sistemą darbas bus baigtas. Netiesa. Dizaino sistema yra produktas, todėl būtina jį valdyti kaip produktą, o ne projektą - projektavimo sistemą reikia nuolat prižiūrėti ir tobulinti, kai to reikia.

Skatinkite pritaikyti savo dizaino sistemą

Dizaino sistemai, kaip ir bet kuriam kitam produktui, reikia aktyvių vartotojų. Galite sukurti geriausią dizaino sistemą pasaulyje, tačiau, jei to aktyviai nereklamuosite savo organizacijoje, visos pastangos labai nukentės. Štai kodėl nuo pat pirmojo savo sistemos leidimo turite sunkiai dirbti, kad skatintumėte jos priėmimą:

  • Sukurkite rėmėjų bendruomenę. Suburkite evangelistų grupę, kuriai vadovaus autoritetingi įtakingieji ar dizaineriai, kurie pristatys ir parduos idėjas apie jūsų dizaino sistemą. Evangelistai turėtų dalyvauti tokiose veiklose kaip dirbtuvės ir susitikimai, kurių tikslas - didinti supratimą, kad sistema egzistuoja, ir šviesti žmones, kaip ja naudotis.
  • Pristatykite naujinius. Atnaujinimų laukimo laikas vaidina pagrindinį vaidmenį priimant projektavimo sistemą. Pratinkite reguliariai didėjančius leidimus, o ne didelius atskleidimus ir visada užtikrinkite, kad atnaujinimus pristatysite naudodami keitimo žurnalą.

Išanalizuokite, kaip žmonės naudoja projektavimo sistemą

Dizaino sistemos kyla ir krenta atsižvelgiant į tai, kaip lengva jas naudoti. Jei ką tik pradėjote integruoti projektavimo sistemą į savo organizacijos projektavimo procesą, atlikite interviu su vartotojais, kad suprastumėte, kaip žmonės ją naudoja. Tai darydami galite tiksliai nustatyti įprastas problemas, su kuriomis gali susidurti jūsų tikslinė auditorija.

Sistemoms, kurios kurį laiką bus įtrauktos į projektavimo procesą, būtina išmatuoti laiką, reikalingą sistemos atnaujinimui. Jei sunku atnaujinti projektavimo sistemą, ji greitai pasensta.

Išbandykite savo sprendimus dėl dizaino

Nesvarbu, kaip gerai seki nuspėti dalykus, gali būti sunku nuspėti, kaip konkretus pakeitimas paveiks vartotojo patirtį. Štai kodėl svarbu patvirtinti savo sprendimus.

Štai trys bandymų tipai, kurie jums padės:

  • Naudingumo testavimas
  • Vizualinis regresijos testavimas, kuris padeda jums užfiksuoti nenumatytus vizualinius komponentų stilių pakeitimus
  • Rankinis ir automatinis pritaikymo neįgaliesiems testavimas, kuris užtikrina jūsų komponentų prieinamumą

Pristatykite versijas

Projektavimo sistemos turėtų turėti versijas, nes versijomis galima daug lengviau sekti pokyčius. Su versijomis išleisti leidimai vartotojai gali nurodyti konkrečią versiją kaip priklausomybę. Jie taip pat gali kontroliuoti, kada ir kaip tvarkomi naujų versijų naujinimai.

Yra du versijų tipai:

  • Versijos visos sistemos. Čia viskas sistemoje priklauso vienam versijos numeriui. Kaip vartotojai, mes sprendžiame visos sistemos versijų atnaujinimą, kai atnaujiname savo mobiliąją OS - atnaujinę „iOS“, atnaujiname visą programinę įrangą.
  • Versija pagal modulius. Tai reiškia, kad kiekvienam projektavimo sistemos komponentui ar stiliui turi versijos numerį. Palyginti su visos sistemos versijomis, versijos modulis suteikia daugiau lankstumo - vartotojai gali pasirinkti atnaujinti tik jiems reikalingus elementus.

Projektavimo sistemos sukūrimas nėra vienkartinė veikla; tai iš tikrųjų kartotinis. Žmonės, dalyvaujantys kuriant dizaino sistemą, turi galvoti apie tai kaip apie gyvą organizmą, jungiantį visą organizaciją. Sėkminga projektavimo sistema tampa organizacijos DNR dalimi ir padeda sukurti nuoseklią vartotojo patirtį.

Šis turinys iš pradžių pasirodė netmag.

Sovietų
Meistras tapyti šlapia-šlapia akvarele
Skaityti.

Meistras tapyti šlapia-šlapia akvarele

Akvarelė yra nuo tabi. Aš atradau jo patrauklumą dar būdama meno koledže ir naudodama mažą paletę, kad padarytų e kizu , kai buvau dviračiu Leice ter hire, JK. Vėliau atradau, kad tai taip pat yra pui...
Vaizdo įrašo pamoka: paverskite plokščias raides 3D formatu „Illustrator CS6“
Skaityti.

Vaizdo įrašo pamoka: paverskite plokščias raides 3D formatu „Illustrator CS6“

Nauja „Illu trator C 6“ funkcija, leidžianti gradientu pritaikyti mūgiam , yra greita ir efektyvu būda paver ti papra tą kelią udėtinga forma. Galite pridėti iliu tracijo gylį ir netgi greitai ukurti ...
35 didžiausios visų laikų CGI filmų akimirkos
Skaityti.

35 didžiausios visų laikų CGI filmų akimirkos

Vizualiniai efektai filmuo e markiai vy tė i nuo jų įvedimo 1980-ai iai . Mena kurti tikroviškai atrodančią aplinką, mon tru , padaru ir pa tatu ir toliau vy to i. Daugeli 2D ir 3D filmų dabar pa ikli...