Ar brutalistinės svetainės yra pankroko akimirka?

Autorius: Louise Ward
Kūrybos Data: 3 Vasario Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 18 Gegužė 2024
Anonim
BEST PHONK OF 2021 / COWBELL / VIRAL / TIK TOK / GHOUL
Video.: BEST PHONK OF 2021 / COWBELL / VIRAL / TIK TOK / GHOUL

Turinys

Šis įrašas iš pradžių buvo paskelbtas 2017 m.

Pavadintas brutalaus architektūros judėjimo nuo 20 amžiaus vidurio iki pabaigos, vardu, žiniatinklio brutalizmas džiugiai ignoruoja visą svetainės maketą ir geriausią per pastaruosius 20 metų sukurtą praktiką. Vietoj to, išmetamas darbas yra išradingas, jaudinantis ir sudėtingas - netgi konfrontacinis. Brutalistiniai tinklalapiai svyruoja nuo sąmoningai chaotiško iki atkakliai minimalaus, tačiau juos vienija pagrindinių interneto tendencijų atmetimas.

Kiekviename kūrybiniame judėjime ateina laikas, kai kai kurie jo praktikai nusprendžia atsigręžti prieš priimtiną elgesio būdą ir pradėti laužyti taisykles, paprastai piktindami įstaigą.

Žiniatinklio brutalizmo ištakos

Brutalistinė architektūra nesijaudina dėl patrauklios išvaizdos, ir tai - taip pat mintis, kad brutalizmas buvo sugalvotas kaip reakcija į lengvabūdiškesnę 1930-ųjų ir 40-ųjų dešimtmečių architektūrą, paskatino Pascalą Deville'ą, „Freundliche Grüsse“ įkūrėją ir kūrybos vadovą. pasirinkti šį terminą.


„Nuo pat ankstyvųjų interneto dienų labai domėjausi skaitmeniniu dizainu ir interneto dizaino bendruomene“, - sako jis. „Per pastaruosius porą metų pastebėjau tendenciją link supaprastintų, beveik neutralizuotų sąsajų, kurios visiškai nepastebėjo jokio prekės ženklo atributų ar savybių, susijusių su jų turiniu ar tikslu.

Deville'as taip pat pastebėjo, kad dizaineriai pradėjo eksperimentuoti su tam tikra interneto dizaino tendencija: šiurkštus ir „atgal į pagrindus“ požiūris į tai, kaip svetainės galėtų veikti už tobulo UX pasaulio ribų, ir būtent šis aspektas jam priminė originalius brutalistus.

Nuo to laiko Deville'as kuruoja „Brutalistwebsites.com“, kur renka svetaines, kurios atitinka jo brutalizmo idėjas internete ir apklausia jų kūrėjus. „Tai tarnauja kaip įkvepianti platforma jauniems dizaineriams“, - sako jis, - noriu grąžinti bendruomenei.


Internetinio brutalizmo bruožų apibrėžimas

Tralas per „Brutalistwebsites.com“ greitai parodys, kad jis apima platų stilių ir estetikos spektrą; vis dėlto yra keletas bendrų bruožų.

Interaktyvus dizaineris Bruno Landowskis, kuris 2013 m. Dirbo ankstyvame brutalistinės svetainės pavyzdyje 13-ojoje Stambulo bienalėje, apibendrina tokį brutalistinį požiūrį: „Jis naudoja didelius šriftus, vienspalvius fonus, geometrines figūras ir neapdorotas savybes… nerūpi plačiajai visuomenei “.

Jakobas Kornelli iš „Any Studio“ Berlyne, kuris gali pasigirti šlovingai žiauriu tinklalapiu, kuriame pilna emocijų, taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad judėjimas naudoja drąsią ir šiek tiek radikalią tipografiją. "Bet dar daugiau, - sako jis, - mes manome, kad brutalistinė svetainė peržengia savo terpės ribas, ypač sąveikos požiūriu. Nors interneto dizainas egzistuoja jau kurį laiką, interaktyvios ir estetinės tai retai išnaudojama iki galo “.


Prancūzų daugiadisciplininis dizaineris Pierre'as Butinas išgarsėjo savo projektu „Brutalist Redesigns“, kurio metu jis taip pertvarkė populiarias programas kaip „Tinder“, „Google Maps“ ir net „Candy Crush“. Jis turi savo brutalizmo teorijas: „Atrodo, kad kai kurie tai apibrėžia kaip grubų požiūrį, o kiti linkę priimti šį laisvą apibrėžimą“, - sako jis.


"Tai privertė mane susimąstyti: ar brutalizmas skaitmeniniame dizaine yra labiau susijęs su šveicarišku minimalizmu ar tik neapdorotu kodavimu? Dėl šios priežasties aš išbandžiau įvairius stilius, kuriuos galima laikyti brutaliais. Aš naudojau sistemos šriftus, pagrindines žiniatinklio spalvas, paprastą spalvų gamą ir prilipo prie originalios programos UX. Mano tikslas buvo pradėti pokalbį apie tai, kas ateina vartotojo sąsajoje ir kaip tai turėtų būti daroma. "

Giacomo Miceli, kurio vienspalvio portfelio svetainė yra „Courier“ šedevras, kalbama apie supaprastinimą ir jame nėra nieko naujo. „Tiesiog pažvelkite į pagrindinį„ Google “puslapį“, - pastebi jis. „Prieš 17 metų„ AltaVista “buvo daiktas, o jo pagrindinis puslapis buvo perpildytas nenaudingais daiktais.„ Google “atėjo su svetaine, kuri padarė vieną dalyką, padarė tai tikrai gerai ir nesijaudino dėl gražios išvaizdos.„ Google “tikrai skiria daugiau dėmesio šioms akims. dienų, tačiau šerdis liko ta pati “.


Vis dėlto lakoniškiausiai interneto brutalizmą apibendrina Detroite įsikūręs dizaineris Kikko Paradela: „Tipografinis. Turinio varomas. Tiesmukiškas“.

Kaip kurti brutalistines svetaines

Galbūt didelė brutalizmo patrauklumo dalis yra ta, kad galite tvarkingai apeiti visą pradinį pasirengimą, kuris tradiciškai ateina statant svetainę, ir paprasčiausiai tęsti jį. Daugelis brutalių svetainių kūrėjų aiškiai didžiuojasi tuo, kad praktiškai visą savo projektavimo ir kūrimo darbą dirba tame garbingame „Windows“ pagrinde „Notepad“.

Landowskis greitai apibendrina savo brutalistinį procesą: „Rock – paper – žirklės, kad pasirinktų, rašiklis - jų eskizas,„ Photoshop CC “ir„ Illustrator CC “, kad jas nurodytumėte, ir teksto redaktorius, kad jie būtų gyvi“. Nors, pažymi jis, tai nėra požiūris, kuris tiktų visiems; jis kilęs iš grafinio dizaino fono, kuris, anot jo, daro jį jautresnį vartotojo patirčiai.


Kornelli sutinka ir pažymi, kad didžioji dalis „Any Studio“ darbų orientuota į tvirtą tipografiją, aiškias žinutes ir kartais netikėtus posūkius, kad viskas būtų įdomu. „Svetainėje, kurią neseniai sukūrėme kino gamybos kompanijai„ Very Film “, parodytas šis požiūris, - pasakoja jis. - Ji paryškinta ir aiškia nespalvota tipografija kartu su tik viena išskirtine sąveika, primenančia uždangos uždarymą ir atidarymą. "

Paradelos atveju tiek jo vietai, tiek praktikai turi įtakos tai, kur jis gyvena ir dirba. Jis paaiškina, kad jo svetainė yra „mano dizaino požiūrio ir mąstymo atspindys. Aš visada prisitaikiau prie anti-mainstream arba„ anti-Jesus “estetikos, nes ji meta iššūkį įprastoms ir patogioms tiesoms, įskaitant mano pačių. Šis požiūris taip pat yra aktuali dabartinė socialinė ir politinė Detroito aplinka, kurioje gyvenu ir kuriu savo praktiką “.

Brutalizmo nauda

Paradelos filosofija skamba su daugeliu priežasčių, kurias dizaineriai mums nurodė kurdami svetaines, kurios taip stipriai prieštarauja šiuolaikinio tinklalapio dizainui. Taigi, kokia yra šios koncepcijos nauda?

Daanas Lucasas mano, kad brutalizmo sąžiningumas, ko galbūt trūksta iš šlifuotų, korporatyvinių pasiūlymų. „Manau, kad brutalizmas ketina parodyti šerdį ir išskaičiuoti ją iš blaškymosi“, - sako jis.

"Man tai patinka. Manau, kad šiais laikais taip pat yra teisinga elgtis. Žmonės žino, kada jie yra nesuvokiami. Savo darbe mes visada stengiamės užmegzti tikrą ryšį su žmonėmis. Priversk juos stebėtis, pakviesk juos žaisti. žmonių jie nueis ir susierzins “.

Brutalizmo žaismingumą galite pamatyti tokiose svetainėse kaip Bongo pagrindinis puslapis, kuriame pateikiamas milžiniškas Niutono lopšys ir nuorodos į agentūros darbą, slenkantį aplink kraštą. Tai gali prieštarauti taisyklėms, tačiau vartotojams tai yra kitokia ir įdomi patirtis, ir „Any Studio“ nori išnaudoti šio požiūrio į interneto dizainą galimybes.

„Negalima žaisti pagal tam tikrą taisyklių rinkinį arba netaikyti kitokių taisyklių, kaip, pavyzdžiui, klasikinės Šveicarijos modernistinės grafinio dizaino taisyklės, turi pranašumą, kad rezultatai būna unikalesni ir todėl labiau patrauklūs vartotojui“, - sako Kornelli.

"Taip pat avangardinio grafinio dizaino antplūdis atveria daugybę naujų ir įspūdingų estetinių galimybių, kurios savo ruožtu sukuria įdomesnę patirtį vartotojams ir klientams."

Daugiau nei pankrokas?

Taigi galbūt tai yra ne tik pankroko akimirka. Nors tai yra tam tikras laipsnis - Kornelli atkreipia dėmesį į tai, kad pastaraisiais metais trūksta nuobodaus „UX“ valdomo interneto dizaino, sukuriant funkcionalių, bet švelnių svetainių klonų aplinką, ir daugeliu atžvilgių brutalizmas yra „šūdas“ reakcija į tai aplinka - dizaineriai brutalizmą mato kaip būdą, kaip paskatinti interneto dizainą į priekį ir iš tikrųjų padidinti naudingumą.

Butinas paaiškina: "Tiesmukiški brutalistiniai elementai gali pagerinti bendrą programos, kurią vartotojai turi, patirtį. Tokie UX ekspertai kaip Luke'as Wroblewsky'as vėl ir vėl parodo, kad, pavyzdžiui, sąsajoje esantis žodis" Meniu "sukuria daugiau įsitraukimo nei mėsainio piktograma (kaip žinia) posakis „visada laimi akivaizdus“). Dėl šios priežasties nemanau, kad brutalizmas skaitmeniniame dizaine yra nesuderinamas su „UX“ principu. “

O žvelgiant per brutalistinių svetainių panteoną sunku nepalyginti su grafinio dizaino pasauliu. Galite pamatyti aiškias paraleles tarp brutalistinių svetainių ir tokių dizainerių kaip Davidas Carsonas, Stefanas Sagmeisteris ir neseniai Richardas Turley, kurie įžūliu ir provokuojančiu dizainu pavertė tvankų seną „Bloomberg Businessweek“ į vieną iš labiausiai apkalbamų žurnalų.

Kornelli sutinka, kad tikrai turi įtakos grafinis dizainas, ir „Any Studio“ džiaugiasi šia plėtra. „Visai neseniai interneto dizainas kažkodėl buvo atsietas nuo ilgų ir puikių grafinio dizaino tradicijų“, - sako jis.

"Grafikos dizaineriai traktavo interneto dizainą kaip nežinomą terpę ir nelabai žinojo, ką su juo daryti. Dabar atsiranda nauja dizainerių karta, kuri jaučiasi kaip namuose abiejuose pasauliuose. Interneto dizainas tampa visiškai integruotas į šiuolaikinio žodyną. grafikos dizaineriai “.

Tai svarbu, nes grafinis dizainas yra subrendusi disciplina, daugelį metų sprendžianti ir sprendžianti problemas, kurių dabar imasi interneto brutalistai. „Tai yra erdvė, kurioje paprastai dirbame“, - sako Paradela. "Mes dekonstruojame ir suprantame vaizdinę kalbą, kad galėtume ja naudotis, kad galėtume efektyviai bendrauti. Mes kritiškai vertiname tai, kas vyksta aplinkui".

Kur eina brutalizmo tendencija?

Kaip ir brutalizmas, grafinis dizainas dažnai eina į provokuojančius kraštutinumus, tačiau visada vardan aiškaus bendravimo. Nors grafikos dizaineriai linkę visapusiškai įvertinti savo portfelį, darbas, kurį jie dirba dirbdami dienos darbus, yra daug mažiau pilnas; ir taip brutalistinis požiūris paliks savo įtaką interneto dizainui apskritai.

"Aš pastebėjau, kad nemaža dalis brutalistinių svetainių yra nedidelės apimties; dizainerių aplankai ar asmeniniai projektai", - pastebi Butinas. "Vis dėlto vis daugiau dizainerių dirba su (populiariomis) mobiliosiomis programėlėmis. Tada nebūtų nuostabu, jei šį brutalizmo / minimalizmo skonį jie perkeltų į savo kuriamus produktus."

Kornelli mano, kad brutalizmas netrukus nustatys savo aktualumą ir tikriausiai liks kurį laiką, suteikdamas dizaineriams daugiau galimybių sukurti gražų, komunikabilų internetą. "Dėl sąsajų ir programinės įrangos evoliucijos dizaineriai netrukus turės teisę kurti aukščiausio lygio svetaines, nepateikdami eskizų kūrėjui - vietoj to kūrėjai pateiks atitinkamus įrankius."

Šis straipsnis iš pradžių pasirodė 2017 m neto, žurnalas profesionaliems interneto dizaineriams ir kūrėjams. Prenumeruokite internetą čia.

Daugiau Informacijos
80 metų pasaulio taurės bilietų dizainas
Toliau

80 metų pasaulio taurės bilietų dizainas

Vyk ta 2014 m. FIFA pa aulio taurė, o tiem laimingiem žiūrovam , kuriem pavyko gauti bilietą į vieną ar daugiau turnyro rungtynių, tai yra nedideli paudinio dizaina , kurį jie tikriau iai brangin atei...
Galingi plakatai pabrėžia „garbės žudynių“ problemą
Toliau

Galingi plakatai pabrėžia „garbės žudynių“ problemą

Reklamo pramonė gali būti iejama u lengvabūdiškumu, tačiau ji vi ada nori naudoti pau dintiniu kelbimu , kad u idurtų u rimtai vi uomenė klau imai .Taigi, kai „Co mopolitan“ ir prote to grupė „Karma N...
Atraskite „Google UX“ dizaino paslaptis
Toliau

Atraskite „Google UX“ dizaino paslaptis

Ši interviu vyko 2016 m.Rachel Inman nemėg ta iš kirtinumo, kuri tie iogiai u iję u jo vaidmeniu „Google“, kur ji dirba tobulindama vartotojo patirtį. Apibūdinant ave kaip „augančią šiek tiek vėpla“, ...