10 labiausiai nekenčiamų logotipų (ir ko jie mus moko)

Autorius: Louise Ward
Kūrybos Data: 6 Vasario Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 18 Gegužė 2024
Anonim
Comparison: Most Hated Celebrities
Video.: Comparison: Most Hated Celebrities

Turinys

Vienas iš svarbiausių prekės ženklo bruožų per pastarąjį dešimtmetį yra laisvė, kurią socialinė žiniasklaida suteikia kiekvienam, kad ji galėtų nedelsdama pradėti asmeninę kritiką. Arba tiksliau, dažnai - burnos putų piktnaudžiavimo tirada.

Tiesą sakant, daugeliui prieštaringiausių pastarųjų metų prekės ženklų reikėjo gerokai pralaužti liukus ir atlaikyti neapykantos audrą, kol jie iš tikrųjų nebuvo išleisti - o kai kuriais atvejais dėl to niekada nebuvo išleisti.

Kitais atvejais, kai furoras išnyksta ir žmonės mato visą prekės ženklo schemą kontekste, o ne tik logotipą visiškai izoliuotai, neapykanta virsta meile. Kartais tie iš pradžių nekenčiami prekės ženklai tampa geriausiais pasaulio logotipais.

Taigi ką šios plačiai praneštos viešųjų ryšių nelaimės gali išmokyti apie prekės ženklo naudojimą? Skaitykite toliau analizuodami 10 labiausiai nekenčiamų visų laikų logotipų ...

2012 m. Londonas


Aišku, drąsus, pelėsį laužantis „Wolff Olins“ prekės ženklas, skirtas „London 2012“, pritraukė daugybę žvynelių. Kritika svyravo nuo paprastų problemų dėl įskaitomumo iki nepaprastesnių teiginių, kad Lisa Simpson, atrodo, užsiima fellatio.

Tai tapo politine, kai Irano olimpinė komanda reikalavo, kad būtų parašyta „Sion“, o kažkas kitas pastebėjo svastiką. Reikalai dar labiau pablogėjo, kai ryškios, mirksinčios promo filmo spalvos sukėlė epilepsijos priepuolius.

Kai rimtai prasidėjo olimpinės žaidynės ir prekės ženklas buvo vertinamas atsižvelgiant į svaiginančią paraiškų įvairovę, dėmesys buvo nukreiptas į didingą sporto vasarą JK sostinėje. Ir tarp švelnių, identiškų, saugių olimpinių žaidynių logotipų dauguma žmonių visame pasaulyje vis tiek galėjo juos iškart pasirinkti iš rikiuotės.

Pamoka čia? Jei pažengsite į priekį ir padarysite ką nors drąsaus su prekės ženklu, jus pastebės.Ne visada dėl teisingų priežasčių, tačiau kartais geriau būti drąsiam ir kitokiam - o kai kurių nekenčiamam - nei išnykti užmarštin. Taip vyksta naujovės.


02. Tarpas (trumpai)

Visiškai pražūtingas Gapo bandymas apkabinti nugriebtą, minimalistinę Helvetica-vanilės revoliuciją susprogdino taip visapusiškai, kad visas dalykas buvo ištrauktas mažiau nei po savaitės.

JAV drabužių milžinė vietoj ikoniško mėlyno kvadrato su aukštu, sutirštintu serifu bandė paleisti kažką tokio nuoširdaus ir šlubuojančio, internetas nusileido į pašaipų ir šnipų mėgdžiojimo verpetą.

Ko galima pasimokyti iš šio įvykio? Pirma, niekada neišmeskite prekės ženklo paveldo, kad išbandytumėte naują tendenciją, bet galbūt svarbiausia žinoti, kada suklydote, ir pripažinti pralaimėjimą.

03. JAV šiandien


Wolffas Olinsas dar kartą sulaukė prieštaringų nuomonių dėl savo 2012 m. „USA Today“ prekės ženklo - pavadinimo, kuris nuo pat savo veiklos pradžios devintajame dešimtmetyje išaugo į vieną plačiausiai tiražuojamų laikraščių valstybėse, greta gerokai senesnių „Wall Street Journal“ ir „New York“ Laikai.

Prekinio ženklo pagrindas buvo paprasta vaizdinė sistema, pagrįsta dideliu, plokščios spalvos mėlynu apskritimu - ultramimalistiniu ankstesnio žemės rutulio grafiko perdavimu, ir sukrautas „Futura“ tekstas su visomis dangteliais. Deja, iš pirmo žvilgsnio kai kuriems tai buvo pernelyg paprasta, pritraukiant piktnaudžiavimo tiradą, kaltinant ją supaprastinančia, neparduodama prekės ženklo ir netgi įžeidžiančia skaitytojų intelektą.

Tačiau prekės ženklo sprendimas buvo daugiau nei matytas. Be to, kad jis buvo supjaustytas atgal, švarus ir paprastas, jis taip pat buvo nepaprastai universalus - apskritimas, veikiantis kaip turinio talpyklos įtaisas, ir spalvų schema, reiškianti skirtingas popieriaus dalis. Tai veikia labai efektyviai.

Pamoka? Kai yra sudėtingesnė tapatybės sistema, kurią reikia vertinti kontekste, nepaisykite tos pradinės kritikos bangos ir pradėkite užtikrintai.

04. Tropicana (trumpai)

Kaip ir „Gap“, tai yra dar vienas trumpalaikis prekės ženklas, kuris galiausiai pasisuko užvaldžius nepaprastai neigiamą dėmesį. Kai sulčių prekės ženklas „Tropicana“ nuleido akimirksniu atpažįstamą „į apelsino įstrigusią šiaudą“ motyvą ir pakeitė jį bendru stikliniu apelsinų sulčių derliumi, žmonės jo tiesiog neturėjo.

Klientų skundai pasiekė pakankamą kiekį, kad prekės ženklo savininkas „PepsiCo“ įmetė rankšluostį ir per porą mėnesių grįžo prie originalaus prekės ženklo.

Čia pamoka yra tokia, kad nieko nereikia galvoti: jei turite ką nors išskirtinio ir mėgstamo savo prekės ženkle, kuris suteikia jam konkurencingo FMCG sektoriaus išskirtinumo, nenusileiskite klaidingai bandydami atrodyti „šiuolaikiški“.

05. BP

Tai yra seniausias šio sąrašo pavyzdys nuo 2000 m. - daugeliu atžvilgių visuomenės pirmtakas virto garsiais prekės ženklais, kurie iki šiol apibrėžtų šį tūkstantmetį. Tai buvo nemaloni viešųjų ryšių nelaimė.

Tuo metu plačiai šaipomasi iš bandymo „nuplauti“ savo reputaciją, naftos milžinė „British Petroleum“ į laivą pakėlė „Landor“ imperialistinį žaliai geltoną skydą subtilia geometrine gėle. Stambusis kepurėliukas „BP“ tampa mažosiomis raidėmis, sklandančiomis virš gėlės, su nauju šūkiu: „Už naftos“.

Atsižvelgdami į tai, kad prekės ženklas ir jo paskesnis pasaulinis platinimas kainavo dešimtis milijonų dolerių, aplinkosaugininkai greitai nurodė, kad BP išleido daug daugiau savo naujam logotipui nei investicijoms į atsinaujinančius energijos šaltinius. Subversyvūs dizaineriai pavertė logotipą memu, kurį papildė nukentėję vėžliai ir aliejumi apipinti jūros paukščiai.

Čia pamoka, kurią daugelis kompanijų per daugelį metų išmoko sunkiai, yra ta, kad negalima rašyti apie prekės ženklo trūkumus ir tikėtis, kad žmonės pakeis savo nuomonę - autentiškumas yra viskas, o tokiam ideologiniam prekės ženklui reikia organizacinių pokyčių kad tai paremtų.

06. „Airbnb“

„DesignStudio“ prekės ženklas „Airbnb“ agentūrą į pasaulinį dėmesį atkreipė dar 2014 m., Ir buvo pirmasis iš daugybės ginčus pritraukiančių projektų, tarp kurių buvo „Premier League“ ir „Deliveroo“.

„Airbnb“ Bélo “buvo aprašytas paleidimo metu kaip„ išraiška, ką iš tikrųjų reiškia priklausymas bet kur “, sukaupęs glėbį, žemėlapį ir širdį. Tačiau jie užėmė gana žemą sąrašą dalykų, su kuriais visuomenė palygino simbolį.

Visi „Tumblrs“ buvo skirti „Bélo“ panašumui į įvairias žmogaus anatomijos dalis (daugiausia genitalijas). Kiti reikalavo, kad tai, be kita ko, sukeltų „Family Guy“ Peterio Griffino smakrą.

„DesignStudio“ ramiai išgyveno linksmybių ir pasipiktinimo audrą, o „Bélo“ dabar patogiai pastatyta kaip šiuolaikinė ikona. Jei jūs ir klientas stojate už prekės ženklo minties, neleiskite socialinių tinklų troliams patekti pas jus. Skirtingai nuo „Gap“ ar „Tropicana“, šis neabejotinai pagerėja su amžiumi.

07. „American Airlines“

Turėdami be vargo ikonišką logotipą, kurį sukūrė meistras, pavyzdžiui, Massimo Vignelli, pagalvotumėte, kad tai būtų sunkus sprendimas jį nutraukti. Būtent tai padarė „American Airlines“ ir žmonės išprotėjo.

Drąsus, grafiškas kryžminio sparno erelio simbolis, dailiai įspaustas tarp dvynių „A“, turėjo malonią vizualinę simetriją, kuri jautėsi ir nesenstanti, ir elegantiška. Jo pakeitimas nėra nė vienas iš tų dalykų, pasitikinčio laivyno laistymas iki švelnesnės mėlynos spalvos ir didingo erelio skrydžio metu sumažinimas iki abstraktaus snapo.

Pamoka? Jei jis nėra sugedęs, netaisykite. O jei po diržu turite „Vignelli“ klasiką, tai tikrai nėra sugedusi.

08. IHOP

Tarptautiniai blynų namai, kitaip vadinami IHOP, yra kažkas iš Amerikos institucijų. Tačiau tikėtina, kad nedaugelis dalykų atbaidys jūsų pūkuotą, sirupišką pusryčių kainą, nei fiksuotas demoniško klouno žvilgsnis.

Galbūt mėgindamas imituoti šilto „šypsenos“ motyvą, kurį Turneris Duckworthas taip veiksmingai pasiekė „Amazon“, IHOP išnaudoja veido pavidalo „o“ ir „p“ sugretinimą. Tačiau nors putlių, mėlynų apvadų, žvilgsnių ir plonos raudonos šypsenos derinys išskiria daug dalykų, šilumos tarp jų nėra.

Pamoka? Jei bandote, kad logotipas atrodytų draugiškas ir prieinamas, išbandykite jį su tikrais žmonėmis ir sužinokite, ar jie nesuvokia siaubo. Tai bus gera idėja.

Tačiau IHOP pavyko sukurti teigiamą PR šurmulį, kai jis pakeitė „p“ į „b“ ir pakeitė pavadinimą į IHOB.

09. „Instagram“

Vienas didžiausių skeuomorfizmo mirties ir plokščio dizaino populiarumo etapų buvo tas, kai „Instagram“ numetė savo retro, tekstūruotą fotoaparatą naudai supjaustytą nugaros piktogramą, papuoštą neoniniu vaivorykštės gradientu. Internetas išsižiojo.

Kaip ir daugelis kitų šio sąrašo pavyzdžių, tai buvo prekės ženklas, paleidęs tūkstantį memų. Ši radikaliai nauja „Instagram“ logotipo kryptis, panaši į tai, kas 9-ajame dešimtmetyje buvo išlindusi iš „Microsoft Paint“, sukėlė daugybę „rip-off“ ir „snide“ logotipų generatorių.

Vieni apgailestavo dėl to, kad „Instagram“ fotoaparato esmė - visas programos pagrindo principas - buvo prarasta, o kiti paprasčiausiai nekentė tvankios, puošnios spalvų paletės. Tačiau kai plokščias dizainas tapo apibrėžiančiu „iOS“ išvaizda, „app“ piktogramos „gimtoji“ savijauta pasiteisino.

„Instagram“ dabar yra viena iš svarbiausių socialinės žiniasklaidos platformų, kur kadaise ji buvo žinoma dėl savo retro fotografijos filtrų, kuriems skeuomorfinė kamera buvo tinkama. Kartais iš pradžių nepopuliarių dizaino sprendimų širdyje yra platesnės strateginės priežastys.

10. Klivlando indėnai

Kartais neapykanta logotipui peržengia estetinius pageidavimus, pavyzdžiui, Klivlando indėnų ilgai ginčytino talismano vyriausiojo Wahoo atveju. Tai buvo vadinama įžeidžiančia, pasenusia ir netgi rasistine dėl to, kad ji naudojo karikatūrinį čiabuvio šaržą tokioje aplinkoje, kur dauguma JAV sporto komandų, išskyrus žymias išimtis, pavyzdžiui, Vašingtono „Redskins“, nustojo tai daryti.

Tačiau panašu, kad spaudimas dabar turėjo įtakos, nes vyriausiasis Wahoo nuo 2019-ųjų sezono pradžios nebebus rodomas Klivlando indėnų uniformoje, komandai pripažinus, kad to daryti „nebetiks“.

Mes Patarti
Steve'as Krugas apie „pasidaryk pats“ tinkamumo naudoti testavimą
Toliau

Steve'as Krugas apie „pasidaryk pats“ tinkamumo naudoti testavimą

Ši traip ni pirmą kartą pa irodė 215 žurnalo „.net“ žurnale - perkamiau iame pa aulyje interneto dizainerių ir kūrėjų žurnale.Kiekviena ave gerbianti interneto dizaineri žino apie tai Never k manę gal...
„FxCamera“ suteikia balso galimybę nuotraukose
Toliau

„FxCamera“ suteikia balso galimybę nuotraukose

20 milijonų ir daugiau „Android“ at i iuntimų negali būti netei ingi ir nėra - „FxCamera“ yra ne tik novatoriška, bet ir pa iekta. Gera efektų įvairovė Bal o paveik lėli yra įdomu lick ą aja Lėtai apd...
20 kūrybinių projektų, kuriuose galite dalyvauti dabar
Toliau

20 kūrybinių projektų, kuriuose galite dalyvauti dabar

Šiuo metu viliojama vi ą dieną pralei ti nieko neveikiant, tik valgant ir žiūrint televizorių. Bet gaila lei ti švai tyti avo kūrybiniu įgūdžiu , kai dabar yra tiek daug puikių projektų, kuriuo e gali...