13 profesionalų patarimų maišytuvui

Autorius: John Stephens
Kūrybos Data: 22 Sausio Mėn 2021
Atnaujinimo Data: 19 Gegužė 2024
Anonim
Specialisto Patarimai nr. 13 - Fischer ankeriai
Video.: Specialisto Patarimai nr. 13 - Fischer ankeriai

Turinys

Maišytuvas gali būti nemokamas, tačiau tai nėra tik priemonė mėgėjams. Galingas atvirojo kodo 3D paketas dabar naudojamas įvairiems profesionaliems projektams, pradedant paties „Blender“ fondo „atviraisiais filmais“, baigiant iliustracijomis, animacinėmis reklamomis ir netgi vaizdiniais efektais.

Nors „Blender“ pagrindai yra gerai aprašyti internete prieinamoje mokymo medžiagoje, informacijos apie šią naują profesionalių vartotojų grupę yra nedaug.

Norėdami padėti jums kuo geriau išnaudoti programinę įrangą, paprašėme penkių pasaulio 8 lyderių „Blender“ atlikėjų pateikti patarimų, kaip dirbti greičiau ir sumaniau realaus pasaulio gamybos sąlygomis.

01. Nekopijuokite: vietoj egzemplioriaus


Galite sukurti ir pateikti žymiai sudėtingesnes scenas naudodami [Alt] + [D], o ne [Shift] + [D], kad kopijuotumėte objektą. Naujas objektas dalinsis tais pačiais tinklelio duomenimis kaip ir originalai, sumažindami atminties naudojimą. Dar geriau, kad visi vieno objekto pakeitimai bus pritaikyti ir kitiems, leisdami vienu metu atnaujinti šimtus objektų. - Ianas Hubertas, 3D menininkas

02. Sutaupykite laiko plokščia projekcija

Kai galite išsisukti, venkite ultravioletinių spindulių žemėlapio, naudodami greitai ir nešvariai plokščią projekciją pagrindinėje geometrijoje. Per kelias minutes galite sukurti sudėtingus, tikroviškus objektus. Daugeliu atvejų rezultatas vis tiek atrodys toks pat iš tolo. - IH

03. Pasinaudokite proporcingu redagavimu


Tarkime, kad turite sceną, kurioje yra šimtai atskirų objektų: pavyzdžiui, uolos ar augalų geometrija. Kiekvieną jų rankiniu būdu pastatyti užtruks amžinai - taigi, norėdami pagreitinti procesą, naudokite įrankį „Proporcingas redagavimas“.

Pasirinkite vieną objektą ir paspauskite [O], kad įjungtumėte proporcingą redagavimą. Dabar paspauskite [G], [S] arba [R], jei norite atitinkamai judėti, keisti mastelį ar pasukti, tuo pačiu metu sukdami pelės ratuką. Pamatysite, kad paveikti visi objektai, esantys proporcingo redagavimo srityje (rodomi baltu apskritimu). Pelės ratukas keičia regiono dydį.

Proporcinį redagavimą galima nustatyti daugeliui skirtingų „Falloff“ tipų (rodomas rodant šalia mėlyno apskritimo „Proporcingo redagavimo“ mygtuko). Pasirinkus „Atsitiktinis“, atsitiktinis objektų vertimas, pasukimas ir mastelio keitimas „soft-selection“ srityje yra naudingas - naudinga scenai „sujaukti“, kad jaustųsi labiau organiška.

Kadangi šis triukas veikia visuose matomuose scenos sluoksniuose, visus objektus, kurių nenorite paveikti, įdėkite į atskirą sluoksnį, tada tiesiog išjunkite tą sluoksnį. - Jamesas Neale'as, „Red Cartel“ įkūrėjas


04. Blokavimui naudokite „Pose Libraries“

„Pose“ bibliotekos yra puikus būdas apimti animaciją, ypač veido animacijai ir lūpų sinchronizavimui. Tai ypač naudinga, jei jūsų įrenginyje naudojami kaulai ir tvarkyklės, o ne vien pasikliaujama fonemos formų formos klavišais.

Man patinka sudaryti kaulų grupę lūpų sinchronizavimo valdikliams ir naudoti tuos valdiklius kuriant fonemas. Kiekviena fonema išsaugoma kaip poza mano personažo Pozų bibliotekoje ([Shift] + [L]).

Animuodami pasirinkite kaulus lūpų sinchronizavimo kaulų grupėje ir paspauskite [Ctrl] + [L], kad įeitumėte į bibliotekos peržiūros režimą. Tada galite naudoti pelės slinkties ratuką arba [Puslapis aukštyn] / [Puslapis žemyn], kad galėtumėte peržiūrėti savo bibliotekos pozas. Pasirinkite savo pozą ir įdėkite raktinius kadrus. Tai veikia kaip jūsų pirmasis apytikslis lūpų sinchronizavimo būdas, kad laikas būtų tinkamas.

Vėlesniuose leidimuose galite laisvai koreguoti veido valdiklius, kad pridėtumėte daugiau animacijos asmenybės. Kadangi „Pose“ biblioteka yra tik ypatinga veiksmo rūšis, ją galite lengvai pridėti prie bet kurios scenos. - Jasonas van Gumsteris, „Hand Turkey Studios“ savininkas

05. Naudodamiesi tinklo pateikimu nustatykite ad hoc renderfarm

Pradėkite pateikdami variklį iš „Blender Render“ į „Render Network“. Pagrindiniame mazge pateikimo ypatybių skydelyje Tinklo nustatymai pasirinkite Šablonas. Spustelėjus „Pradėti paslaugą“, galite peržiūrėti ūkio būseną, atidarę toje mašinoje esančią žiniatinklio naršyklę ir nukreipdami ją į http: // localhost: 8000. Kai pagrindinis mazgas veikia, eikite į kitas mašinas ir nustatykite juos kaip vergus.

Tai tie patys veiksmai kaip ir pagrindinio mazgo atveju: tiesiog pasirinkite Tinklo nustatymai, o ne Pagrindiniai. Darant prielaidą, kad mašinos yra tame pačiame tinkle, spustelėjus Pradėti tarnybą, vergo mazgas turėtų automatiškai rasti pagrindinį.

Norėdami pateikti, eikite į mašiną, iš kurios norite pateikti, ir nustatykite savo klientą, perjungdami į „Network Render“ ir „Network Settings“ pasirinkdami „Client“. Jei spustelėsite atnaujinimo mygtuką, klientas turėtų automatiškai rasti pagrindinį mazgą.

Dabar animaciją galite pateikti savo ad hoc ūkyje, spustelėdami mygtuką „Animacija tinkle“, esančią darbo nustatymų skydelyje. - JvG

06. Akių stebėjimui naudokite „Damped Track“

„Blender's Track To suvaržymas“ yra patogus, kad daiktai ar kaulai būtų nukreipti į taikinį. Deja, jis taip pat pagrįstas kardaninio (arba Eulerio) pasukimais, dėl kurių jis gali elgtis keistai.

Kartais toks elgesys yra tai, ko norite (pavyzdžiui, bokšteliams), bet dažniausiai taip nėra (pavyzdžiui, akyse): ko norėtumėte, kad objektas suktųsi tiesiausiu sukimosi keliu nuo pradinio sukimosi iki taško į taikinys. Laimei, „Blender“ turi apribojimą, kuris daro būtent tai: jis vadinamas „Damped Track“.

Daugeliu atvejų pakeisdami „Slopintą takelį“ į „Track To“ gausite norimą rezultatą. - NV

07.Naudokite lipdymą, kad ištaisytumėte klaidas animacijoje

Vieną šauniausių skulptūros įrankių panaudojimo būdų man parodė animatorius ir mokytojas Danielis Martinezas Lara.

Užuot tik lipdžius statinius objektus, galite jį naudoti, norėdami patobulinti simbolių formą, kai jie bėgant laikui animuoja. Tai leidžia jums ištaisyti deformacijas, pridėti papildomų tempimų ar pakeisti pozos kontūrą - dalykus, kuriuos sunku padaryti su kaulais, bet kuriuos lengva nupiešti.

Tai veikia tik pačiuose naujausiuose „Blender“ (2.56+) versijose. Baigę animaciją, eikite į Tinklo ypatybės ir suraskite skydą „Formos raktai“.

Pasirinkite sąraše pasirinktą pagrindinį raktą ir spustelėkite pliuso piktogramą, kad pridėtumėte naują formos raktą. Tada perkelkite grojimo galvutę į rėmelį, kurį norite keisti, spustelėkite smeigtuko piktogramą ir įjunkite skulptūros režimą.

Lipdymui norėčiau naudoti įrankį „Grab“, kad pakeistumėte didesnes formas, o tada - „Smooth“, kad išlygintumėte problemines vietas.

Kai būsite patenkinti pakeitimais, išeikite iš skulptūrinio režimo ir žaiskite slankikliu „Vertė“. Užveskite žymeklį ant slankiklio ir paspauskite klavišą [I], kad įterptumėte pagrindinius kadrus, kad galėtumėte animuoti efektą laikui bėgant. - Williamas Reynishas, ​​„Big Buck Bunny“ ir „Sintel“ animatorius

08. Paduokite kompozitoriaus mazgus į VSE per scenos juostas

Naudojant „Blender“ judesio grafikai, yra keletas puikių rankų paspaudimų, kuriuos galite padaryti tarp „Node Editor“ ir „Video Sequence Editor“.

Jei kadrui reikalingi daugiau įtrauktų efektų, nei VSE gali suteikti, pereikite prie komponavimo ekrano išdėstymo ir sukurkite naują tuščią sceną (norėčiau sceną pavadinti kadro pavadinimu).

Norėdami įkelti klipą į Mazgo redaktorių, naudokite įvesties mazgą Vaizdas, prireikus koreguodami mazgo pradžios ir pabaigos rėmelius bei sceną.

Nuo šio momento galite pridėti bet kokius šaunius kompozicijos efektus, kuriuos norite. Kai vėl grįšite į vaizdo įrašų redagavimo ekraną (jis vis tiek turėtų būti jūsų redagavimo scenoje), pakeiskite kadrą, pridėdami scenos juostelę savo VSE komponavimo scenai.

Premija: jei ištrinsite visus ekrano išdėstymus, išskyrus sudėjimą ir vaizdo įrašų redagavimą, galite greitai peršokti tarp sudėtinės scenos ir redagavimo seanso naudodami [Ctrl] + [rodyklė kairėn] ir [Ctrl] + [rodyklė dešinėn]. - JvG

09. Įdėkite spalvą į šešėlius ir pasaulinį apšvietimą

Pagal numatytuosius nustatymus „Blender“, šešėliai ir GI yra juodi. Tai ne visada duoda geriausią rezultatą. Pavyzdžiui, jei pažvelgsite į „Pixar“ darbus, šešėlis dažniausiai yra tamsesnė, labiau prisotinta difuzinės spalvos versija.

Šį efektą galite pasiekti kompozitoriuje nurodydami savo sluoksnį, kad išvestumėte atskirą GI ir šešėlių leidimą. Naudokite „Mix“ mazgo rinkinį, kad padaugintumėte savo šešėlį / GI su pasirinkta spalva, jie sumaišykite jį atgal į savo pateikimo leidimą, kad gautumėte geriausią efektą.

Kartais mes pateikiame sceną („Scene01“) be GI ar šešėlių, ir identišką tos pačios scenos kopiją („Scene02“), kad patys gautume tik GI ir šešėlių sluoksnius. Naudokite kompozitorių atgal „Scene01“, kad sujungtumėte tuos „Scene02“ sluoksnius, naudodami spalvų rinkiklį „Mix“ mazge, nustatytą kaip „Padauginti“ arba „Pridėti“, kad pasiektume mums reikalingą šešėlio spalvą. - JN

10. Naudokite tik įterpimą, esantį automatinio keitimo metu

„Blender“, kaip ir daugelyje 3D programų, turi funkciją, kuri automatiškai įterpia pagrindinius kadrus, kai perkelsite objektą ar kaulą. „Blender“ šią funkciją vadina „Auto Keyframing“ arba „autokey“. Man labiau patinka animuoti tokiu būdu, nes taip sutaupoma paspaudus klavišus ir dėl to, kad kartais pamirštu nuspalvinti dalį pozos, kurioje dirbau.

Autokey naudojimo trūkumas yra tas, kad jis taip pat nustato raktus dalykams, kurių neketinate animuoti. Pavyzdžiui, jei aš pakoreguoju fotoaparato ar žibintų padėtį, o vėliau juos vėl pakoreguoju kitu kadru, tai juos animuos, net jei nenoriu. Laimei, „Blender“ siūlo būdą tai išspręsti: galima tik įterpti. Kai ši parinktis bus įjungta, „autokey“ nustatys raktus tik tiems dalykams, kurie jau yra animuoti. Pirmą kartą ką nors įvedę raktą turite tai padaryti rankiniu būdu, bet nuo tada procesas yra automatinis.

Tai leidžia traktuoti rankinį įvedimą kaip būdą pasakyti „Blender“: „Aš noriu, kad tai būtų animuota“. Nuo tada „Blender“ rūpinasi likusiais dalykais. - Nathan Vegdahl yra laisvai samdomas 3D menininkas

11. Sukurkite pagrindines bylas dideliems projektams įvertinti

Daugumoje didelių animacijos projektų reikalaujama stebėti daugybę atskirų kadrų ir juos nuosekliai vertinti pabaigoje. Norėdami tai padaryti, galite naudoti „Blender“ sekvencerį ir kompozitorių.

Pirmiausia paleiskite tuščią .blend failą. Tai bus jūsų pagrindinis failas. Susiekite kiekvieną sceną, kurios jums reikia iš atskirų .blend shot failų, ir išdėstykite juos eilės tvarkyklės laiko juostoje pagrindiniame faile. (Tai padeda redaktoriui, nes „Blender“ sekos aparatas sukuria kiekvienos scenos „OpenGL“ versiją, todėl realiuoju laiku lengva pamatyti naujausią darbą iš kiekvienos scenos.)

Dabar galite nustatyti kiekvienos animacijos sekcijos išvaizdą. Pasirinkite kadrų grupę, kuri turi turėti tas pačias vizualines savybes, ir sugrupuokite tuos mazgus į pagrindinį failą, pavadindami grupę „Master Comp“ ar kuo nors tinkamai. Eikite į kiekvieną originalų atskirą šaudymo failą ir susiekite atgal su „Master“
Comp grupė.

Dabar, kai kuris nors menininkas atnaujina savo darbą (pavyzdžiui, norėdamas atnaujinti turtą, animaciją, apšvietimą ar konkrečią sceną), jis turi tik pasakyti asmeniui, atsakingam už pagrindinį failą, kad jis perkrautų savo konkrečią sceną, ir bus išsaugotas tas pats pasaulinis jausmas.

Kadangi pagrindinis failas valdo ir redagavimą, ir visuotinę sudėtinę grupę (pažymį), pateikimas per tą pagrindinį failą leidžia pateikti visą projektą su tiksliu redagavimo sprendimų sąrašu ir sudėtine gama. - JN

12. Nustatykite netikrus vartotojus nuotoliniam bendradarbiavimui valdyti

„Red Cartel“ dažnai bendradarbiauja su menininkais, dirbančiais nuotoliniu būdu ne studijoje. Kad vamzdynas būtų kuo sklandesnis, naudojame puikias „Blender“ bibliotekos sistemas. Didelių scenos failų duomenų perdavimas trunka ilgai, todėl animatorių prašome išsaugoti „Blender“
scena su unikaliais pavadinimais pagal jų veikėjus / fotoaparato veiksmus.

Jei jie tada ištrins visą atitinkamą darbo geometriją ir nurodys naujausią savo veiksmą kaip suklastotą vartotoją (F mygtukas šalia to veiksmo Dopesheet / Action Editor), tas duomenų užraktas lieka tuščiame .blend faile.

Tai labai sumažina failo dydį, todėl jį daug greičiau perkelti internetu. Įkėlę mūsų vietiniai atlikėjai tiesiog prideda arba susieja tuos duomenis su naujausia vaizdavimo scena, kad gautų atnaujintą nuotolinio atlikėjo animaciją.

Tam labai naudojame „Dropbox“ (dropbox.com) ir kadangi pagrindinis redagavimo / sudėtinis failas nurodo kiekvieno nuotolinio atlikėjo aplanką „Dropbox“, visos naujausios animacijos redagavime yra „automatiškai“ atnaujinamos. - JN

13. Greitam takelažui naudokite „Rigify“

„Rigify“ yra nepaprastai naudingas įrankis, leidžiantis suklastoti simbolius. Užuot praleidęs dienas rankiniu būdu įrengdamas platformą, pridėdamas apribojimų, scenarijų ir valdiklių, visas procesas tampa penkių minučių reikalas.

„Rigify“ iš tikrųjų yra papildinys, tačiau jis platinamas kartu su naujausiais „Blender“ leidimais. (Aš naudoju 2.56 versiją.) Prieš naudodamiesi, turite jį įgalinti pasirinkdami Failas> Vartotojo nuostatos> Priedai ir sąraše suradę Rigify. Spustelėkite varnelę.

Tada pridėkite „meta-rig“ (numatytąjį pradinį įrenginį, kurį naudosite kurdami savo pasirinktinę sąranką), naudodami Pridėti> Armatūra> Žmogus (Meta-Rig). Padėkite ir pakeiskite mastelį, kad atitiktų jūsų charakterį.

Įeikite į redagavimo režimą ir dar pakoreguokite proporcijas, kol visi kaulai sutaps su jūsų tinklu. Nepamirškite naudoti „X-Axis Mirror“ „Armature“ įrankių skydelyje.

Grįžkite į „Object“ režimą ir raskite „Rigify Buttons“ skydelį „Armature Properties“. Spustelėkite Generuoti, kad sukurtumėte savo galutinę platformą ir išmeskite meta-platformą. Atskirkite savo tinklą savo sugeneruotai platformai ir iššokančiajame lange pasirinkite Su automatiniais svoriais.

Paskutinis (pasirenkamas) žingsnis yra paleisti vartotojo sąsają, kad prie įrenginio būtų pridėta graži sąsaja. Atidarykite „Blender“ teksto rengyklę ir duomenų sąraše pasirinkite rig_ui.py. Antraštėje paspauskite Vykdyti scenarijų ir 3D rodinyje ieškokite informacijos skydelio [N]. Turėsite gražų kontekstui svarbių kaulų valdiklių sąrašą. - WR

Įdomūs Straipsniai
Padidinkite „Sass & Compass“ efektyvumą
Atrasti

Padidinkite „Sass & Compass“ efektyvumą

Ši traip ni pirmą kartą pa irodė 233 žurnalo „.net“ žurnale - perkamiau iame pa aulyje žurnale, kirtame interneto dizaineriam ir kūrėjam .Nor naudojant „ a “ ir „Compa “, palyginti u tandartine C , au...
10 geriausių patarimų, kaip maksimaliai išnaudoti juodąjį penktadienį
Atrasti

10 geriausių patarimų, kaip maksimaliai išnaudoti juodąjį penktadienį

Juoda i penktadieni jau netruku , todėl puiku meta pradėti galvoti apie kūrybine priemone , apie kuria galbūt norė ite gauti gerą pa iūlymą. Didžiau ia prekybo laikotarpi dažnai uteikia didelių nuolai...
5 priežastys, kodėl esate blogas bendradarbis
Atrasti

5 priežastys, kodėl esate blogas bendradarbis

Darba tudijoje gali būti puiku . Turite bendraminčių dizainerių, kurie atme idėja . Galite kartu pavalgyti pietu arba po darbo pa iimti gėrimo. Jū vi i traukiate link bendro tik lo, o kelio galvo vi a...